[ad_1]

نماینده ویژه سازمان بهداشت جهانی COVID-19 روز یکشنبه گفت اروپا می تواند در اوایل سال 2021 با موج سوم شیوع ویروس کرونا مواجه شود ، اگر دولت ها اشتباهاتی را که منجر به موج دوم در سال جاری شد تکرار کنند.

“[Governments] نتوانستند در ماه های تابستان زیرساخت های لازم را ایجاد کنند ، پس از اینکه موج اول را تحت کنترل خود درآوردند ، “گفت دیوید نابارو از WHO در مصاحبه با روزنامه سوئیس Solothurner Zeitung.

“اکنون موج دوم داریم. نابارو گفت: “اگر آنها زیرساخت های لازم را ایجاد نکنند ، اوایل سال آینده موج سوم خواهیم داشت.”

سخنگوی WHO واکنش به بحران در کشورهای آسیایی مانند کره جنوبی را که عفونت ها نسبتاً کم است ، ستود. “مردم کاملاً درگیر هستند ، آنها رفتاری را انجام می دهند که ویروس را دشوار می کند. آنها فاصله خود را حفظ می کنند ، ماسک می زنند ، هنگام بیماری خود را منزوی می کنند ، دستها و سطوح خود را می شستند. آنها از آسیب پذیرترین گروه ها محافظت می کنند. “

نابارو از دولت های اتحادیه اروپا خواست که با لغو سریع اقدامات مقابله کنند. وی گفت: “عنصر دیگری که در شرق آسیا کاملاً واضح است این است که به محض بارگیری شماره پرونده ها … عمل را کاهش نمی دهید.” “شما صبر می کنید تا تعداد موارد کم شود ، و کم می مانید. شما باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از شیوع در آینده آماده کنید. ”

وی افزود ، پاسخ اروپا “ناقص” بود.

رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین ماه گذشته نیز اظهار داشت که برخی از کشورهای اروپایی بیش از حد مشتاق هستند که اقدامات انسداد را پس از موج اول لغو کنند.

وی ماه گذشته در یک کنفرانس خبری آنلاین با پیتر پیوت ، ویروس شناس بلژیکی گفت: “اگر به گذشته نگاه کنید ، می بینید که بسیاری از کارها در مسیر موج اول انجام شده است ، اما بدیهی است که استراتژی های خروج تا حدی خیلی سریع بوده و اقدامات بسیار آرام شده است.” ، مشاور ویژه آن در زمینه واکنش همه گیر است.[ad_2]

منبع: https://outsidenews.ir