5 نشانه این است که این بحران واقعی برای Brexit است (و 4 اینکه چنین نیست) – POLITICOبرای گوش دادن به این مقاله play را فشار دهید

لندن – ناظران Brexit عادت دارند هفته هایی را که روغنشان تمام می شود “روغن کاری” کنند.

بیشتر هفته های اجلاس شورای اروپا در ماه اکتبر – که انگلیس اصرار داشت مهلت قبل از آن باشد – به عنوان هفته ای که می توان در آن توافق انجام داد ، کنار گذاشته شد. با این وجود ، مذاکرات ادامه دارد.

این هفته اما ممکن است متفاوت باشد. نشانه های بسیاری وجود دارد که نشان می دهد معامله ممکن است طی چند روز آینده جمع شود و این احساس در بین ناظران وجود دارد که بالاخره همه چیز جدی می شود.

POLITICO برخی از نشانه های احتمالاً این هفته را جمع آوری کرده است … بعلاوه مواردی که حاکی از ادامه این حماسه است.

1. هر دو طرف به این هفته اشاره می کنند

سیاستمداران و مقامات هر دو طرف می گویند همه چیز در حال نزدیک شدن است. دومینیک راآب آخر هفته به بی بی سی گفت: “من فکر می کنم این یک هفته بسیار مهم است.” “آخرین هفته واقعاً بزرگ که از نظر زمانی بیشتر به تعویق افتاد.”

چهره های بیشماری از اتحادیه اروپا این هفته را علامت گذاری کردند که باید آنها را رصد کنند ، با این استدلال که روند تصویب در غیر این صورت پیچیده خواهد بود. دستیابی به توافقی که توسط پارلمان های ملی و منطقه ای تأیید شده باشد – که در صورت تعریف توافق نهایی توسط اتحادیه اروپا به اصطلاح “توافق نامه مختلط” – دیگر امکان پذیر نیست. اما حتی تصویب توسط انگلستان و پارلمان های اروپا ، به علاوه امضای کشورهای اتحادیه اروپا – روندی که اگر دامنه آن را فقط شامل اختیاراتی که به بروکسل سپرده شده اند ، می داند – به طور فزاینده ای دشوار می شود.

2. مهلت معتبری وجود دارد

فقط یک ماه به پایان دوره گذار Brexit باقی مانده است. مهلت پایان مذاکرات می تواند به تعویق بیفتد ، اما بدون افتادن هر دو طرف از مقیاس و شروع تعرفه ها ، نمی تواند در سال 2021 پایان یابد.

انگلیس در تاریخ 1 ژانویه بازار واحد و گمرک را ترک خواهد کرد و مذاکرات پس از عزیمت وی ​​می تواند یک بازی متفاوت از توپ باشد. هر دو طرف می خواهند از وضع تعرفه ها اجتناب کنند. بنابراین خواسته های تصویب به کنار ، چیزی باید قبل از 31 دسامبر اتفاق بیفتد و زمان در حال اتمام است.

3. برنامه از پنجره بیرون آمد

یک مقام انگلیسی به دفترچه راهنمای POLITICO لندن گفت که این مذاکرات در مرحله سختی قرار دارد که دستور کار رسمی در مورد آنچه که در مورد آن بحث خواهد شد لغو شده است و هر دو طرف هر روز هر زمان که بخواهند را در نظر می گیرند.

هنگامی که دورهای رسمی مذاکره آغاز شد ، برنامه ها منتشر شد ، که نشان می دهد دقیقاً در مورد چه زمانی بحث خواهد شد. این احساس خیلی وقت پیش است. گفتگوها همچنین تا اواخر یکشنبه شب ادامه داشت ، داونینگ استریت تأیید کرد.

4. پیشنهاد برای ماهی

شکاف روی ماهی سرانجام کمی سبک و همچنین گرما می شود. TTE Connelly از RTE هفته گذشته گزارش ها که اتحادیه اروپا پیشنهاد می کند تا 18 درصد سهمیه ماهی در آبهای انگلستان که در حال حاضر به ناوگان اتحادیه اروپا 27 اختصاص داده شده است ، در انگلیس احیا شود

حتما بخوانید:
چگونه با لباس بچگانه دریافت کردم شروع

بروکسل خیلی سریع اصرار کرد که این یکی از ایده هایی است که در جریان است و یک مقام انگلیسی آن را “تمسخر” رد کرد. صنعت ماهیگیری انگلیس موافقت کرد که پیشنهاد ادعایی به اندازه کافی خوب نیست ، اما امیدواری را در این اقدام دید. باری دیاز ، مدیر اجرایی فدراسیون ملی سازمان های شیلات گفت: “این ژست ، اگر درست باشد ، از آن جهت مهم است كه نشان دهنده دور شدن از دستور مذاكره بیش از حد انعطاف ناپذیری است كه برای خود تعیین كرده اند.”

در همین حال ، سایمون کاونی وزیر امور خارجه ایرلند روز دوشنبه بحث درباره اینکه چه کسی باید به ماهی از آنجا که از آنجا می آیند و در آن زندگی می کند دسترسی داشته باشد – یک نشانه عمومی این است که اتحادیه اروپا آماده است تصمیمات سهمیه را به اصطلاح “پیوست منطقه ای” تنظیم کند. ” این یک درخواست اساسی از انگلستان است ، که به جای شروع از خطوط اصلی مندرج در توافق نامه های تاریخی ، سهمیه ها را بر اساس محل ذخیره ماهی اختصاص می دهد. مقامات اتحادیه اروپا ماه ها این موضع را در پشت صحنه پذیرفته اند ، اما اظهار نظرهای عمومی نشان می دهد که این لاستیک به سمت اتاق مذاکره در راه است.

اتحادیه اروپا پیشنهاد ذکر شده در لندن مبنی بر اینکه ماهی مانع واقعی است را رد می کند ، اما در عوض بر اصطلاحاً به اصطلاح “شرایط بازی برابر” اصرار دارد که برای اطمینان از اینکه تجارت انگلیس نمی تواند اتحادیه اروپا را تضعیف کند در حالی که دسترسی به بازار را تضعیف می کند. اتحادیه اروپا عنصر اساسی است. این تفاوت در تمرکز دو طرف بر روی نقاط واقعی مانع نشان می دهد که هر دو طرف می توانند برای مصالحه آماده شوند.

5. فشار تجاری

شرکت های هر دو طرف بیشتر عصبی می شوند و سیاستمداران را تحت فشار قرار می دهند تا راه حل های خود را ارائه دهند. هرچه زمان بین معامله و پایان انتقال کمتر باشد ، شرکتها به زمان کمتری برای آماده شدن برای تغییر احتیاج دارند.

هفته گذشته ، BusinessEurope با استدلال در بیانیه ای مبنی بر اینکه پس از شوک ویروس کرونا ، کشورها “نمی توانند یک اختلال عمده دیگر ناشی از یک وضعیت بدون معامله را تحمل کنند” ، درخواست کمک کرد ، افزود: “زمان رسیدن به توافق است

از طرف انگلستان ، شرکت ها به دلیل کمبود اطلاعات در مورد آینده در حال از بین رفتن هستند ، در حالی که رهبران تجارت از اتحادیه اروپا می خواهند کنترل های مرزی کمتری را انجام دهد تا پایان انتقال را تسهیل کند.

در همین حال ، به نظر می رسد جنگ لفظی بین انگلستان و صنعت حمل و نقل کنار گذاشته شده است زیرا همه افراد درگیر برای انجام مقدمات لازم برای ژانویه متزلزل شده اند. یک مقام حمل و نقل گفت که وزیر کابینه مایکل گوو نگرانی های بیشتری نسبت به ماه های اخیر شنیده است.

حتما بخوانید:
رفع شماره گذاری تیب / مشکل تحویل خودرو آریا در سال 1402

اما ، اما …

ما تاکنون بارها به اینجا رفته ایم و احتمال زیادی وجود دارد که این هفته مانند بقیه باشد و منجر به معامله نشود. در اینجا چهار استدلال برای بن بست دیگر آورده شده است.

1. بدون معامله ، همه چیز می تواند متزلزل شود

اگر دو طرف نتوانند به توافق برسند ، قوانین WTO اعمال می شود و برای کالاهای عبور از مرزها تعرفه لازم است. اما مذاکرات تجاری می تواند به امید یافتن راه حل بهتر ادامه یابد.

برخی در بروکسل معتقدند که این شکاف می تواند ذهن ها را در لندن متمرکز کند. یک مقام اتحادیه اروپا گفت: “هنگامی که اندازه وقفه را اضافه کنند ، به زودی در ما را می زنند.” “منطق مذاکرات تجاری بین المللی نسبتاً ساده است: اندازه مهم است.”

در گذشته ، لندن تصور می کرد که بلافاصله پس از خروج بدون معامله به مذاکره بر نمی گردد.

2. هیچ کس نمی خواهد اول پلک بزند

هر دو طرف بر این باورند که حرکت ساعت فشار بیشتری به دیگری می دهد تا ابتدا منصرف شود – اما هیچ یک نمی خواهد کسی باشد که از میز دور شود.

افراط و تفریط ، این می تواند به معنای بیرون رفتن بدون معامله تقریباً تصادفی باشد. همان مقام اتحادیه اروپا گفت: “ممکن است در پایان دوره گذار خواب آلود باشیم.”

3. کشورهای اتحادیه اروپا می خواهند بدون معامله اقدامات آماده سازی را افزایش دهند

کشورهای اتحادیه اروپا در حال افزایش فشار بر کمیسیون اروپا هستند تا با انتشار اقدامات اضطراری آمادگی خود را برای معاملات منع گسترش دهد.

یک دیپلمات اتحادیه اروپا گفت: “ما تا زمانی که منطقی باشد در میز می مانیم ، اما واقعاً باید اجازه آماده سازی موازی را بدون معاملات بدهیم.” کمیسیون با دقت در معرض تضعیف مذاکرات تجاری ، این برنامه ها را به تأخیر می اندازد ، اما باید دید تا چه زمانی آنها می توانند فشار ناشی از پایتخت های مختلف را نادیده بگیرند.

با این حال ، آنخل مرکل ، صدراعظم آلمان ، نسبت به برنامه ریزی موارد اضطراری هشدار داد. وی در یک کنفرانس ویدیویی با نمایندگان پارلمان از پارلمان های مختلف ملی و پارلمان اروپا گفت: “من تا آنجا که ممکن است با او صبر می کنم.” “در عوض ، ما باید تمام انرژی خود را برای مرحله نهایی مذاکرات بگذاریم.”

4- هنوز یک ماه مانده است.

یک ماه هنوز یک ماه است. از آنجا که اتحادیه اروپا گزینه های خود را برای دور زدن موضوع تصویب بررسی می کند ، مذاکرات می تواند به صفر برسد. یک دیپلمات اتحادیه اروپا گفت که می توان یک راه حل “پیچیده و فنی” یافت که به اتحادیه اروپا اجازه دهد توافق را پس از انتقال تصویب کند.

در صورت امکان ، شمارش ساعت می تواند ادامه یابد. همه طرف ها در مورد ضرب الاجل معاملات تجاری دروغ می گویند و مذاکرات بیش از آنچه هر دو طرف گفته اند ادامه داشته است. مطمئناً می توان آنها را کمی بیشتر تحت فشار قرار داد.

هانس یواخیم فون در بورچارد و شاون پوگاتنیک در تهیه گزارش همکاری داشتند.
منبع: https://outsidenews.ir