کجای دین گفته مرد کلچمکی دختران را در وانت بیندازد؟ هیچکس نمی گوید خدا را شکر بعد از دستگیری گشت ارشاد مرا راهنمایی کردند.


نوری کاسالیه دروازه بان این تیم در گفتگو با رویداد۲۴:

وی در پاسخ به درگذشت مهسا امینی گلمرضا نوری گفت: رفتار پلیس اشتباه است. اینها این مشکلات را در دین یافتند که باعث شد یک مرد کلچمکی یا ورزشکار دختران مردم را بگیرد و آنها را در وانت بیندازد.

نویزساز نوری کازالزه

رویداد 24 محمد آیتی: واکنش به مرگ مهسا امینی دختر جوان دستگیر شده توسط گشت ارشاد ادامه دارد. در همین راستا، غلامرضا نوری به رویداد۲۴ گفت که قبل از این اتفاق در مورد لزوم بررسی این موضوعات در ماه های اخیر اظهار نظر کرده بودم. مردم می توانند در این بحث نظرات متفاوتی داشته باشند و باید نظرات را جمع آوری و متمرکز کرد و کار درست این است که قبل از وقوع این حوادث چاره اندیشی شود و اگر بخشی از قانون نیاز به تغییر دارد باید به گونه ای عمل شود. که این اتفاق نمی افتد.

وی می گوید: ما معمولاً مشکل گرا هستیم و عادت داریم مشکلی را ایجاد کنیم و سپس به دنبال راه حل باشیم و هنوز خیلی عادت نداریم که از یک مشکل قبل از بروز آن جلوگیری کنیم. بالاخره فرصت طلبان از همه فرصت ها استفاده می کنند پس دولت نباید این فرصت ها را ایجاد کند.

نوری با اشاره به خشم مردم پس از درگذشت مهسا امینی می گوید: خشم مردم را از بدرفتاری و مصاحبه های نادرست مسئولان مربوطه پس از این حادثه درک می کنم. من معتقدم هر طور که این اتفاق افتاد، تشکر از پلیس غیرقابل توجیه است. یعنی وقتی به آن ضربه زدند، جایی که محیط استرس زا بود و فشار هم اشتباه بود، اشتباه کردند.

حتما بخوانید:
سه راه‌هایی که داروهای گیاهی می‌تواند شما را ورشکست کند - سریع!

نماینده مجلس: مردم دو روز به خاطر فوت مهسا امینی اعتراض کردند و بس. هر که از این به بعد بیرون بیاید، رهبر جنبش معند!


یکی از اعضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی می گوید: این اتفاق به هیچ وجه قابل توجیه نیست و تصمیم بر این بود که از مسئولان مربوطه عذرخواهی و در این روش ها تجدید نظر شود. این روش ها ممکن است به ظاهر باعث ایجاد حجاب در خیابان ها شود، اما هرگز نمی تواند عفاف، دین، ایمان و اعتقاد را در مردم ایجاد کند. برای لحظه‌ای تصور کنید که این اتفاق برای یکی از اعضای خانواده یا دوستان شما رخ داده است که او را سوار وانت کردند و سپس با وثیقه از آنجا خارج شدند، اما آیا می‌دانید این چه احساسی در آنها ایجاد می‌کند؟

وی می گوید: «اینطور نیست که شخصی پس از دستگیری توسط گشت ارشاد تحت هدایت باشد، وضو بگیرد و دو رکعت نماز شکر بخواند، خدا را شکر که مرا گرفتند و فرستادند، در حالی که این حادثه اثر معکوس و بدی ایجاد می کند. در ذهن. به همین دلیل است که این رفتار درست نیست، این افراد این مشکلات را در سیره و سیره ائمه و پیامبر (ص) یافتند که یک مرد کلچمکی یا ورزشکار را وادار به گرفتن دختران و انداختن آنها به وانت کردند.

گشت بازدید کننده جلوی مترو توقف می کند، زیرا بازداشت آن راحت تر است

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس می گوید: رفتار گشت ارشاد جامعه را نه تنها محجبه بلکه بی ایمان و بداخلاق می کند. گفته می شود گشت ارشاد در ورودی مترو می ایستند و دختران به اصطلاح بدحجاب را دستگیر می کنند زیرا راحت می توانند آنها را سریع بگیرند و جلسه شان را که ون یا کلاس درس است پر کنند.

حتما بخوانید:
اتحادیه اروپا به دنبال اتحاد ضدچینی با بایدن در زمینه فناوری است - POLITICO

نوری با اشاره به حذف حجاب توسط برخی سلبریتی ها در پی این ماجرا، گفت: چه کسی وضعیت حجاب را به این نقطه رساند؟ وقتی می گوییم به نفع حجاب و عفاف جامعه و اسلام نیست، به این دلیل است که داریم حجاب ها را از دست می دهیم. با چه محاسبه و علم و روانشناسی و آمار می گویند ما مشکل را حل می کنیم و جامعه را اصلاح می کنیم اما آنها راه دیگری می روند. به همین دلیل ما معتقدیم که با این کار به اسلام و دین آسیب می رسانند.