کاخ سفید در جریان پاکسازی نهایی اعضای هیئت مشورتی پنتاگون را برکنار کرد“تعدادی از اعضای هیئت مدیره با فرم منصوب شده اند. مایکل بایر ، که تا به امروز رئیس هیئت مدیره است ، به POLITICO گفت ، طبق تجربه من ، بسیار تعجب کردم که کاخ سفید در ساعت یازده هیئت مشورتی را که به مدت 19 سال پشتیبانی غیرحزبی در این بخش ثبت کرده بود ، تصحیح کرد.

وی افزود: “این اقدام واقعاً مردم را برای آینده و تمایل آنها برای شركت در این شوراهای مشورتی خارجی تحت آزمایش قرار می دهد ، در صورتی كه این افراد تحت آزمایش وفاداری سیاسی قرار بگیرند. این بی سابقه است. من فقط ناراحت هستم.”

اخراج ها برای اعضای هیئت مدیره که قبل از پایان کار خود بازخورد منفی یا هشدار دریافت نکرده بودند ، بسیار تکان دهنده بود. یکی از اعضای سابق هیئت مدیره از این اقدام شکایت کرد و خاطرنشان کرد که هیئت مدیره “هرگز سیاسی نبوده است.”

مردی که خواست نامش فاش نشود ، گفت: “شما در مورد 15 ، 20 مدیر ، رهبر تجارت ، رهبران دولت صحبت می كنید كه برای خدمت به ملت وقت می گذارند و حتی از شما تشكر نمی كنند.” “این فقط یک موضوع تشکر و قدردانی از مردم است.”

از دیگر اعضای آزاد شده در روز جمعه می توان به Atul Vashistha ، نایب رئیس هیئت مدیره ، بنیانگذار و رئیس Neo Group اشاره کرد. معاون مدیر بازنشسته دیو ونلت. و دیوید ون اسلیک ، رئیس دانشکده شهروندی و روابط عمومی ماکسول در دانشگاه سیراکیوز.

بلافاصله مشخص نشد که چه تعداد از اعضای هیئت مدیره اخراج شده اند. بایر گفت: “من هیچ نشانه ای از آمدن این مورد نداشتم. این فرمی بود كه برای تعداد زیادی از مردم ارسال شده بود ، فقط نمی دانم چند نفر آن را دریافت كردند.”

حتما بخوانید:
درباره ژنیکوماستی بیشتر بدانید / همه عوارض بزرگ شدن سینه در مردان

سخنگوی پنتاگون ، جاناتان هافمن ، برای توضیح در این باره قابل دسترسی نیست. وایت هاوس به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد. سخنگوی کاخ سفید گفت که او در مورد کارمندان توضیحی نداد.

هیئت دفاعی متشکل از بیش از دوازده مدیر صنعت و دانشگاه است که داوطلبانه مشاوره تجاری مستقل به مدیریت پنتاگون ارائه می دهند و توسط مدیران ارشد پنتاگون منصوب می شوند.

این شورا بررسیهای مربوط به آژانسهای دفاعی و فعالیتهای میدانی را به همراه مطالعه استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها در بخش خصوصی و نحوه اعمال آن برای وزارت دفاع به اتمام رسانده است. این گروه همچنین توصیه کرد که پست رئیس اجرایی منتفی و جایگزین جدیدی معرفی شود که این هفته در قانون نهایی دفاع ملی به رای گذاشته شد.

یکی دیگر از اعضای سابق گفت: DBB یک تخته اسب کار است ، نه یک صفحه نمایش اسب.

فارین پالیسی گزارش داد ، وایت هاوس هفته گذشته نیز خبر را به نزدیكی ده عضو شورای سیاستگذاری دفاعی ، هیئت مشورتی مشابه متخصص خارج از دولت ، منتقل كرد. از مقاماتی که به این تلاش وادار شده اند می توان به دبیران پیشین دولت هنری کیسینجر و مادلین آلبرایت و همچنین اریک کانتور رهبر پیشین اکثریت پارلمان اشاره کرد.

این برکناری ها کمتر از یک ماه پس از برکناری مارک اسپر ، وزیر دفاع ، دونالد ترامپ ، و پس از آن استعفای رئیس ستاد وزیر دفاع و مقامات ارشد کنترل اطلاعات و سیاست انجام شد.

برایان بندر در این گزارش همکاری داشته است.

حتما بخوانید:
بکرا در میان نامزدهای جدید بایدن برای دبیر بهداشت است


منبع: https://outsidenews.ir