چگونه ورق استیل را براق کنیم

 

ورق استنلس استیل و براق کردن آن

ورق استنلس استیل، ورقی از مقاطع فلز استیل هست که به رخ قطعات مستطیل یا مربع شکل و یا رول در ابعادی متفاوت ایجاد می‌شود. آهن، کروم و نیکل مهمترین عناصر تشکیل دهنده ورق استیل می‌باشد و نسبت تغییر‌و تحول میزان مواد منجر می شود هر درصدی از آلیاژ مهم کاربرد خاصی باشد. ورق استیل حساس دقت به نیاز صنایع در اشکال ضد سایش، ضد خش، ضد اسید، نخ نما و ضخیم، درخشان و مات ساخت می‌شوند. از مهمترین ویژگی‌های ورق استیل می‌توان به تراز صیقلی و صاف، ضد زنگ بودن و ظاهر درخشان اشاره نمود که به برهان مقاومت در برابر زنگ‌زدگی کاربرد گسترده‌ای در صنایع متعدد مثل صنعت های غذایی، نفت، گاز و پتروشیمی، خودروسازی، هواپیماسازی، دارویی، تجهیزات آزمایشگاهی و … دارد.

ورق ضد زنگ همچون میلگردهای استیل در دو دسته‌ی کلی بگیر و نگیر طبقه‌بندی می‌گردد که علت این اسم گذاری نیز به ادله جذب شدن یا نشدن آن بوسیله آهنربا است. سری 300 از همین استیل‌ها نگیر و سری 400 استیل ها بگیر میباشند که از آهنربا برای تشخیص بگیر و نگیر بودن ورق‌های استیل استعمال میشودلازم به ذکر است ورق‌های نگیر در صنعت کاربردی‌ترند و در علیه گران خیس هستند

غالبا ورق های استیل از استیل‌های 304، 316، 420، 310، 321، 309 و 430 ایجاد و به بازار عرضه می‌شوند. در هنگام خرید کردن ورق‌های استیل به عامل تنوع مضاعف آن باید به نکاتی مانند مقاومت به خوردگی، خواص مکانیکی – حرارتی و موجودیت در بازار اعتنا نمودهمینطور ضخامت ورق استیل بر بر روی قیمت ورق استیل اثر گذاری می‌گذارد که از 0.3 تا 50 میلی‌متر متغیر می‌باشد.

بهترین کمپانی های تولید ورق استیل

به برهان اینکه طرز تولید ورق استیل تقریباً مشابه به شیوه ایجاد ورق سیاه است، بها ورق سیاه نیز می‌تواند روی قیمت آخری ورق استنلس استیل تأثیر زیادی داشته باشد؛ البته به برهان هزینه‌بر بودن ایجاد ورق استیل در داخل، عمده نیاز داخلی به همین ورق، از خارج وارد می‌شودبعضی شرکت‌های ساخت ورق استیل خارجی عبارت‌اند از:

•    یوسکو تایوان (Yusco)
•    
پوسکو کره (Posco)
•    
وایسی تایوان
•    
تسکو استیل کره جنوبی (Tesco steel)
•    
تیسکو چین (Tisco)
•    
ویراج هند (Viraj)

حتما بخوانید:
فروش هدرز شرکتی - OMP Headers

 

 به چه صورت ورق استیل را درخشان کنیم؟ 

به جهت این که محصولات استیل ظاهری درخشان داشته باشند می توانید از روش ها و طریق های متمایز به جهت براق نمودن استیل استفاده نماییدبعضی از همین نحوه ها عبارتند از:

 آبگرم 

 یکی از از بی آلایش ترین و راحت ترین طریق هایی که شما می توانید به وسیله ان ورق های استیل را به راحتی براق کنید؛ استعمال از آب گرم می باشد. ابگرم همیشه هم در دسترس است. شما اهمیت به کار گیری از دستمال حوله ای که به آب گرم آغشته باشد به راحتی می توانید ظروف استیل را درخشان کنیداعتنا داشته باشید به جهت براق نمودن ظروف استیل نباید این ظروف ها چرب باشندهمچنین خشک نمودن ظروف شسته شده بایستی اصلی دستمال خشک انجام شود تا لکه های آب بر روی ظرف باقی نماند.

 

ژل گریندینگ 

 همانطور که می دانید یکی از کاربرد ورق های استیل استعمال در آسانسور های صنعتی و ساختمانی می باشدبه طور معمول در اثر استعمال طولانی مدت این ورق خواص درخشان بودن خود را از دست می دهند که در همین آیتم نمی‌توان از آبگرم جهت براق نمودن ورقه به کار گیری کرد. به این خاطر از ژل گریندینگ که اصلی اسم روغن سمباده نیز در بازار شناخته می‌شود به جهت درخشان نمودن ورق های استیل استعمال می شود. کافیست پاره ای از ژل را بر روی تراز استیل قرار بدهید و توسط یک دستمال پارچه‌ای تمیز به صورت دورانی آن را پاک نمایید. پس از این که سطح استیل را پاک کردید به رخ کامل تماشا خواهید کرد که ورق ها کاملا درخشان شده اند.

غوطه وری 

 در همین شیوه معمولاً از یک زمینه مایع براق کننده به کارگیری می شود که شما می توانید ورق یا محصولات استیل را به شکل کامل داخل این حوزه‌ها قرار دهید. آن را غوطه ور نمایید به نوع ای که محصولات استیل که غرق در مایع باشند. پس از خارج آوردن از داخل حوض مشاهده خواهید کرد که میزان درخشان بودن و درخشندگی آن ارتقا پیدا کرده است. شما می توانید اهمیت دقت به ارائه خط مش حل ها و نحوه های براق کردن ورق استیل اصلی دقت به متاع به وسیله که ایجاد شده باشد طریق مطلوب تر و آسان تری را تعیین کرده و اجرا نمایید. از درخشندگی ورق های استیل و محصولات استیل بهره مند شوید

 طرز ارزیابی وزن ورق استیل چگونه میباشد ؟

ورق استیل از گزاره پرکاربردترین آلیاژهای گزینه به کار گیری در صنعت می باشد. از صنایع مرتبط کلیدی طعام و نوشیدنی گرفته تا صنایعی زیرا نفت، گاز و پتروشیمی که به شکل عمده از انواع ورق استیل در ابعاد و ضخامت های متعدد بهره می گیرندیکی از از با ترین نکته ها در گزینه ورق استیل، چک وزن این آلیاژ می باشد. علت حساس آن بر می گردد به این نکته که با ترین پارامتر در انتخاب بها ورق استیل، در تراز اولیه تحلیل وزن ورق استیل می باشد

حتما بخوانید:
مهدی تاج; اولین متهمی که دوباره رئیس فدراسیون فوتبال ایران شد!

این تعیین وزن علاوه بر طرز عملی که به عبارتی وزن کشی بر روی باسکول می باشد، یک شیوه تئوری نیز دارد که دارای توجه به حاصلضرب ابعاد ورق استیل (ضخامت، ارتفاع و عرض) در تراکم چگالی (چگالی) آلیاژ استیل که در بعضا موارد 7.8 و در بعضا مورد ها نیز 8 در نظر گرفته می شود (با اعتنا به گرید ورق استیلشکل می پذیرد

قیمت روز ورق استیل 

 این گونه از محصولات استیل، به شکل رول و شیت در بازار عرضه می شوند که باتوجه به کاربرد و نوسانات حاک بر بازار، بها ورق استیل هم براساس آلیاژها و گونه های آن دچار تغییرات لحظه ای می شود. ماده با تشکیل دهنده این محصول، کروم، آهن و نیکل میباشد که تغییرات بهای هر کدام از همین عنصرها در مرحله جهانی، می تواند اثر مستقیمی بر نرخ ورق استیل در بازار داخلی داشته باشد.

منبع : https://ahanhyper.com/