چگونه خشم ترامپ در دره سیلیکون در بخش 230 که کمتر شناخته شده است ثابت شده استسخنگوی کاخ سفید Kaylee McEnnani روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت که رئیس جمهور در مورد حل و فصل اساسنامه جدی است. و یک دستیار سابق ترامپ که همچنان به کاخ سفید نزدیک است گفته است که اکنون برای آن تلاش می کند تا بتواند در آخرین روزهای ریاست جمهوری خود پیروزی کسب کند. دستیار گفت: “این یک سود بزرگ برای یک چیز مهم برای پایگاه خواهد بود.”

با این حال ، این آخرین تلاش ناموفق بود – نمایندگان برجسته هر دو حزب روز چهارشنبه گفتند که آنها قصد ندارند در برابر خواسته های آخرین لحظه او برای آموزش بازگشت فناوری به لایحه دفاع ، سر تعظیم فرود آورند.

ترامپ حتی از بزرگترین منتقدان بخش 230 در Capitol Hill انتقاد کرده و همچنین فعالانی که می گویند سپر قانونی از طیف گسترده ای از فعالیتهای غیرقانونی یا مضر محافظت می کند.

سخنگوی جان شاکوفسکی (D-Ill.) که خواستار به روزرسانی بخش 230 شد ، گفت: “صریحاً شرم آور است که ترامپ انتقام شخصی خود را علیه توییتر به خاطر امنیت و امنیت ایالات متحده وارد می کند.” او باید از این شرم کند خودم. “

گرتچن پیترز ، مدیر اجرایی گروه حمایت از جرایم آنلاین اتحاد ، گفت که اقدامات ترامپ می تواند مانع تلاش های دو جانبه برای تغییر قانون شود.

پیترز گفت: “بسیاری از ما سالهاست که در حال اصلاح بخش 230 هستیم و تصویب چیزی در قانون دفاع در پایان سال بسیاری از کارهای انجام شده را باطل می کند.”

قانون مسئولیت “ایجاد اینترنت”

بخش 230 ، که به عنوان بخشی از قانون یکپارچگی ارتباطات که اکنون منقرض شده است ، توسط کنگره تصویب شده است ، از شرکت ها ، سازمان های غیرانتفاعی و سایر اپراتورهای بستر آنلاین به دو روش محافظت می کند: آنها را در برابر پرونده های قضایی مربوط به محتوای ارسال شده توسط کاربران خود محافظت می کند ، مانند روشن می کند که سایت ها “ناشران” تحت پوشش قوانین مربوط به موضوعاتی مانند افترا محسوب نمی شوند. و به سیستم عامل ها هنگام برداشته شدن مصونیت می دهد ، مسدود یا در غیر این صورت متوسط ​​است مطالبی که آنها “ناپسند ، ناپسند ، فسق ، کثیف ، بیش از حد خشن ، آزار دهنده یا از نظر دیگر ناخوشایند” می دانند.

این حمایت برای رشد شرکت های بزرگ و کوچک فناوری بسیار مهم است ، به آنها امکان می دهد عکس ها ، فیلم ها ، بررسی های رستوران ها ، مانع های سیاسی و شایعات را از محله بدون ترس از ورود به دادگاه میزبانی کنند. بخش 230 برای موفقیت صنعت آنلاین بسیار اساسی تلقی می شود به طوری که کتابی که سال گذشته منتشر شد آن را “بیست و شش کلمه ای که باعث ایجاد اینترنت شد” نامید.

اما این قانون در سالهای اخیر انتقادات فزاینده ای را از سوی سیاستمداران در ایالات متحده و اروپا برانگیخته است ، آنها می گویند این پیشنهاد به شرکت های عظیم مانند گوگل و فیس بوک کارت بلانچ برای سخنرانی های خطرناک تشویق به جنایت یا خشونت است. قانون گذاران ایالات متحده در هر دو طرف راه هایی را برای کاهش حمایت پیشنهاد کرده اند ، از جمله در قانونی در سال 2018 که اجازه می دهد دادخواست هایی برای ارتقا قاچاق رابطه جنسی ارائه شود

حتما بخوانید:
کانکس اداری

رئیس جمهور منتخب جو بایدن حتی در ژانویه به نیویورک تایمز گفت که “بخش 230 باید فوراً لغو شود” ، حداقل برای سکوهایی مانند فیس بوک ، که وی به “گسترش جعلیاتی که آنها نادرست می دانند” متهم شد. “

تمرکز ترامپ بر اساسنامه بسیار متفاوت از بایدن است: او می گوید مانند بسیاری دیگر از جمهوری خواهان ، بخش 230 به شرکت های بزرگ فناوری اجازه می دهد تا محافظه کاران را “سانسور” کنند.

حملات وی به این قانون تنها پس از روز انتخابات تشدید شد ، زیرا ترامپ و متحدانش شرکت های فناوری را متهم کردند که با برچسب زدن یا حذف پست ها از وی و جانشینانش در شکست او سهیم هستند. اتهاماتی که در شکایت های طولانی مدت ترامپ و دیگر جمهوری خواهان وجود دارد که سیلیکون ولی عقاید سیاسی آنها را خفه می کند.

شعارهای او نیز تندتر شد.

“برای اهداف امنیت ملی ، بخش 230 باید فوراً خاتمه یابد !!!” ترامپ توییت بعد از ساعت 11 شب شکرگذاری، پنج دقیقه پس از شکایت از “تبعیض بزرگ محافظه کارانه!

با این حال ، دستیار دوم سابق ترامپ گفت تهدید به حق وتو باعث تعجب برخی شد زیرا رئیس جمهور پس از انتخابات تا حد زیادی از موضوعات سیاسی حذف شد. این مرد گفت ، وی حتی باید متقاعد شود که قبل از شکرگذاری در بخشش ترکیه شرکت کند.

گرما را زیاد کنید

ترامپ ابتدا در ماه مه پس از متهم كردن توئیتر ، سكویی كه با استفاده از آن برای ارسال پیام به 88 میلیون دنبال كننده خود استفاده می كرد ، “لزو لغو بخش 230 را به” كاری درمورد همه دروغ ها و تبلیغات پخش شده توسط چین یا حزب دموکراتیک چپ رادیکال »در حالی که به محافظه کاران روی می آورد.

این اظهارات تعدادی از منتقدان فنی GOP را تشویق می کند ، که قبلاً از کوچک سازی بخش 230 از نظر نحوه برخورد شرکت های فناوری با دیدگاه های محافظه کار حمایت کرده اند.

سناتور جاش هاولی (R-Mo) ، یكی از متحدان نزدیك ترامپ در جبهه بخش 230 ، در ماه سپتامبر گفت كه موضع ترامپ “تأثیر زیادی در باز كردن چشم برخی از همكاران جمهوری خواه من داشته است تا بفهمند این مهم است موضوع . “

مدت ها است که برخی از بزرگترین منتقدان صنعت جمهوری خواهان در کپیتول هیل سعی دارند این مشکل را در رادار ترامپ قرار دهند.

نماینده مت گاتز (R-Fla.) ، که شرکت های بزرگ فناوری را به تعصب متهم کرد ، در آوریل 2019 به POLITICO گفت که شکایت خود را در مورد بخش 230 به مقامات ارشد کاخ سفید ارائه کرده است. “من فکر می کنم او درک کاملاً خوبی از شرط بندی دارد [sic] اگر شرایط مساوی برای مردم وجود نداشته باشد تا بتوانند استدلال های خود را ارائه دهند ، “گاتز در آن زمان گفت.

حتما بخوانید:
خرید لباس بچگانه از پیانو استایل

ماه ها بعد ، اخباری مبنی بر تهیه پیش نویس اجرایی کاخ سفید به آژانس های فدرال منتشر شد که مشخص می کند چه زمان حفاظت بخش 230 برای شرکت ها اعمال می شود. در ماه مه ، ترامپ نسخه ای از دستور را امضا کرد که به صراحت به دنبال توئیتر ، فیس بوک ، اینستاگرام و یوتیوب متعلق به گوگل است ، کاخ سفید آن را به “شرکت در سانسور انتخابی که به گفتمان ملی ما آسیب می زند” متهم کرده است.

از آن زمان ، مقامات جمهوری خواه در واشنگتن به طور فزاینده ای در انتقاد از سپر قانونی علنی می شوند ، حتی کسانی که در گذشته اصرار داشتند در مقیاس بندی آن خودداری کنند. این حملات با صریحتر نشان دادن توئیتر و فیس بوک در برچسب گذاری پست های گمراه کننده در انتخابات ، افزایش یافت و منجر به انتشار پست های متعددی از سوی ترامپ و متحدانش شد که به عنوان ادعاهای بی اساس یا دروغ در مورد تقلب در رای گیری برچسب گذاری شدند.

علیرغم ادعاهای ترامپ مبنی بر اینکه لغو بند 230 به ادعاهای سوگیری سیاسی پاسخ می دهد ، رهبران صنعت و گروه های طرفداری هشدار داده اند که لغو کامل نتیجه عکس خواهد داشت. آنها می گویند با توجه به مسئولیت بیشتر ، میزبانی محتوای محترقه برای سیستم عاملها از نظر قانونی بسیار خطرناک است و آنها به نوبه خود اقدامات گسترده تری را علیه پست های رئیس جمهور و دیگران انجام می دهند. در عوض ، قانون گذاران تغییرات باریک تری را پیشنهاد کرده اند ، مانند لایحه ای از سن لیندزی گراهام (RS.C.) و ریچارد بلومنتال (D-Conn.) که باعث می شود شرکت ها برای پرونده های مدنی بیشتری میزبان پورنو کودک باشند.

حذف بخش 230 این بخش را برای همه حذف می کند ، نه فقط Facebook و Twitters در سراسر جهان. این به معنای افزایش مسئولیت در مورد سیستم عامل های کوچکتر مانند پارلر – شبکه اجتماعی جایگزین است که ادعا می کند “بی طرف” است – که توسط محافظه کاران محبوب شده است.

پیترز گفت: “برای حمایت از مردم نیاز به اصلاح این قانون واضح و ضروری است ، اما من فکر می کنم تفسیر یا درک رئیس جمهور ترامپ از 230 بسیار ناقص است.” “و آنچه او می خواهد مشکلی را که درک می کند حل نخواهد کرد.”

آنیتا کومار در تهیه این گزارش همکاری داشت.
منبع: https://outsidenews.ir