پزشکان ایتالیایی با تهدید جدیدی روبرو هستند: نظریه های توطئه – POLITICOبرای گوش دادن به این مقاله play را فشار دهید

میلان – از “قهرمانان” تا “تروریست ها”. در ایتالیا ، پزشکان و پرستاران ، که بخاطر کار طاقت فرسا و خطرناک آنها در موج اول شیوع ویروس کرونا مورد ستایش قرار گرفتند ، با چالشی جدید روبرو هستند: نظریه های توطئه آنها را به جعل اورژانس متهم می کنند.

در یک فیلم در شبکه های اجتماعی ، دو زن به دوربین گفتند که در بخش اورژانس در بیمارستان ساکو در میلان ، یکی از شدیدترین شهرهای ایتالیا هستند. آنها برخلاف آنچه توسط روزنامه نگاران گزارش شده و نگران افزایش شدید موارد هستند ، می خواهند ثابت کنند که بخش اورژانس خالی است.

زنان وارد ساختمان می شوند و فضای داخلی خالی و خالی را به تماشاگران نشان می دهند. آنها سپس به بیرون برمی گردند تا نشان دهند که هیچ آمبولانس به ترتیب وجود ندارد. آنها می گویند ، پزشکان ، روزنامه نگاران و سیاستمداران دروغ می گویند. “آنها تروریست هستند.”

این ویدئو که هزاران بار به اشتراک گذاشته شده جعلی است. اتاقهایی که او دارد در اورژانس بیمارستان نیست که در واقع پر است. بعلاوه ، این ویدئو مکانهای خارج از بیمارستان را که آمبولانسها مرتبا منتظر می مانند ، پشت سر هم صف کشیده اند ، برای ترخیص بیماران بیمار جدی نشان نمی دهد.

اتهامات مشابهی در فیس بوک ، تلگرام ، واتس اپ و تعداد بیشماری از رسانه ها منتشر شده است ، جایی که پوسترها ادعا می کنند آمبولانس ها بدون هدف بیمار بدون هدف حرکت می کنند یا آژیرهای خود را روشن می کنند تا مردم را بترسانند.

دیگران تصاویری از بیمارستان های متروک را به اشتراک می گذارند و معتقدند پزشکان برای کسب درآمد بیشتر فوریت اختراع کرده اند. دیگران توصیه می کنند برای حفظ ویروس ، آووکادو بخورند ، که اصرار دارند جدی تر از آنفولانزا نیست.

آندره آرتونی ، متخصص خون ، که در بخش COVID-19 در پلی کلینیک میلان کار می کند ، گفت: “اگر در طول موج اول ما را قهرمان می نامیدند ، اکنون شخصی نظر خود را تغییر داده است.” “ما خسته ، خسته و در شیفت های طاقت فرسا کار می کنیم و سعی می کنیم تمام انرژی خود را صرف نجات بیماران کنیم.”

وی گفت ، مواجه شدن با موج دوم همه گیری آسان نیست ، تنها شش ماه پس از موج اول. “برای کسانی که وجود این ویروس را انکار می کنند ، فقط می توانم بگویم بیایید و در یکی از بخشهای ما گشت بزنیم. بیایید و ببینید که چگونه مردم ما خفه ، ​​تنها و آگاه می میرند.

حتما بخوانید:
نظر فاکس نیازی به ترس از عصبانیت ترامپ ندارد

تماس هایی مانند گوش ناشنوا آرتونی در میان کسانی که جرات کرده اند به اندازه کافی از سوراخ خرگوش عبور کنند ، مجهز به تئوری های غلط در مورد شدت همه گیر جهانی.

به گفته منکران ، مراقبت های پزشکی فوری یک اختراع رسانه ای است ، داستان تحریف شده ای که توسط سیاستمداران و افراد با نفوذی که به دنبال دستکاری جهان در پشت صحنه هستند ، پخش می شود.

ماسیمو پولیدورو ، نویسنده علوم و استاد دانشگاه گفت: “نظریه های توطئه اغلب به دلیل دشواری پذیرفتن موارد غیر منتظره بوجود می آیند.” “برای بعضی از افراد ، فکر کردن برای شکل گیری یک شخصیت شیطانی خیالی برای اطمینان بیشتر از اینکه ویروس نامرئی است که فکر می کنید نمی توانید آن را کنترل کنید ، آرامش بیشتری دارد.”

یک مطالعه اخیر نشان داد که 81٪ از ایتالیایی ها قفل دوم را دشوارتر از قفل اول می دانند و می گویند که آنها نسبت به مقامات مسئول واکنش همه گیر احساس اضطراب و بی اعتمادی می کنند.

لوکا ، یک مالک 43 ساله بار در میلان ، گفت که مطمئن است بیل گیتس قصد دارد از واکسن COVID-19 برای تلقیح میلیاردها انسان با یک میکروچیپ استفاده کند که به او قدرت می دهد مردم ، مثل اینکه با کنترل از راه دور. وی در پاسخ به این سال که این نظریه را از کجا شنیده و چرا به آن اعتقاد دارد ، گفت این نظریه از دوستی آمده است که در آمریکا تحصیل کرده و “همه چیز را می داند”. آنها در مورد درس شنای کودکانشان در مورد آن صحبت کردند.

اگرچه او هنوز از قوانین قفل کردن پیروی می کند و از ماسک صورت استفاده می کند ، اما لوکا اظهار داشت که از آنچه دولت سو as مدیریت بحران توصیف کرده عصبانی و ناامید است. در ماه نوامبر ، او مجبور شد مطابق آخرین مقررات میله خود را ببندد.

خیلی طول نمی کشد که این تئوری ها در زندگی واقعی از شبکه بیرون بیایند. در میلان در اوایل این ماه ، یک زن با آمبولانس لگد زد در حالی که یک راننده پارک شده منتظر بود تا بیمار را با COVID-19 بار کند و شروع به فریاد زدن به امدادگران کرد ، و آنها را “تروریست” خواند که “با آژیرهای اطراف می ترسند تا مردم را بترسانند”.

جدای از ترس افرادی که اقدامات انسداد را نادیده می گیرند ، این ترس روز افزون وجود دارد كه نظریه های انكار محدود نمی تواند به بهبودی طولانی مدت این كشور آسیب برساند.

حتما بخوانید:
کفپوش گرانولی رولی

پیرپائولو سیلری ، معاون وزیر بهداشت ایتالیا گفت: “در چنین لحظه شکننده تاریخی مانند لحظه ای که ما تجربه می کنیم ، برخی از مزخرفات چیزی جز تحریک بی اعتمادی به م institutionsسسات ، ایالت ، بیمارستان ها و افرادی که با این ویروس کرونا می جنگند انجام نمی شود.” از POLITICO.

سیلری ، که یک جراح نیز است ، گفت: “با ورود واکسن ، این نظریه ها که در حال چرخش هستند خطرناک تر هم هستند زیرا خطر جلوگیری از پیوستن به واکسن را دارند.”

طبق یک مطالعه جدید ، از هر شش ایتالیایی ، یک نفر می گوید اگر سال آینده واکسن کرونا ویروس دریافت کند ، واکسن دریافت نمی کند و 42 درصد اظهار داشتند که تا درک بهتر از اثر آن صبر کنند. فقط تقریباً یک سوم پاسخ دهندگان گفتند “مطمئناً آن را در اسرع وقت دریافت می کنند.”

در یک مرکز پزشکی در Vercelli ، Piedmont ، تعدادی از بیماران COVID-19 هنوز اعتقاد ندارند که آلوده هستند. مارکو ، پرستاری از برگامو ، گفت که او از عمق انکار این بیماری به طور فزاینده ای عصبانی است.

وی گفت: “اگر تأثیرات ویروس را احساس نکنید ، می توانم از بی اطلاعی شما عذرخواهی کنم ، اما وقتی این واقعیت را تجربه می کنید و تلاش ها ، انرژی بسیج شده توسط جامعه پزشکی برای مقابله با این شرایط اضطراری را می بینید ، نمی توانید به زیر سوال ببرید.” او گفت. “این برای ما ، برای کشته شدگان و عزیزانشان توهین آمیز است.”

لوئیجی کاوانا ، رئیس آنکولوژی و هماتولوژی در بیمارستان پیاچنزا و یکی از اولین پزشکان ایتالیایی که برای کمک به بیماران مبتلا به COVID-19 از این درب به خانه رفت ، گفت که مقصر واقعاً این بیمارستان است.

در ماه های ابتدایی همه گیری ، پزشکان و ویروس شناسانی که برای توضیح بحران در حال تحول سریع در تلویزیون ظاهر می شدند ، اغلب با یکدیگر تناقض داشتند. به گفته کاوانو ، این گزارش های مختلط گزینه گسترده ای را برای نظریه پردازان توطئه ارائه می دهد.

وی افزود که دوست دارد با یک نفر منفی گفتگو کند. “دوست دارم حرفهای آنها را بشنوم. وی گفت: من متخصص سرطان هستم و عادت دارم عجیب ترین چیزها را بشنوم. “من خیلی جدی به آنها گوش می دهم ، زیرا فکر می کنم ما دانشمندان در این مورد مقصر هستیم.”
منبع: https://outsidenews.ir