واکسن BioNTech / Pfizer ، آماده استفاده برای هفته آینده ، در انگلیس – POLITICOاین بدترین کابوس دونالد ترامپ است: انگلیس اولین کشور در جهان غرب است که روز چهارشنبه واکسن ویروس کرونا را مجاز می داند.

واکسن BioNTech / Pfizer باید ظرف چند روز وارد انگلیس شود و از هفته آینده برای شهروندان انگلیس قابل استفاده است.

اولین افرادی که واکسن را دریافت می کنند ، که در دو نوبت و در فواصل 21 روزه تزریق می شود ، “گروه های دارای اولویت” خواهند بود ، از جمله ساکنان خانه های مراقبت ، کارمندان بهداشت و سالمندان و کسانی که از نظر پزشکی آسیب پذیر هستند ، با تصمیم کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی انگلستان.

انگلستان 40 میلیون دوز واکسن دو دوز را تهیه کرده است. وزیر بهداشت انگلیس مت هانکوک به بی بی سی امروز گفت که در وهله اول 800000 دوز ارائه می شود ، و افزود که “این شروع کم و افزایش می شود ، اکثریت قریب به اتفاق واکسن هایی که در سال جدید انتظار داریم”. .

هنکوک گفت سرعت انتشار به سرعت تولید واکسن در بلژیک بستگی دارد. وی افزود که BioNTech / Pfizer اعلام کرده است که انگلستان می تواند “میلیون ها” دوز واکسن را قبل از پایان سال دریافت کند ، “اما ما در مورد آن آمار دقیقی ارائه نمی دهیم.”

این امر انگلیس را از کشورهای اتحادیه اروپا که حق شروع استفاده از واکسن را دارند ، پیشی می گیرد. رئیس سازمان تنظیم مقررات اتحادیه اروپا ، Emer Cooke روز چهارشنبه گفت که تصمیم برای تصویب توسط آژانس دارویی اروپا (EMA) حداکثر تا 29 دسامبر گرفته خواهد شد.

BioNTech و Pfizer در یک خبرنامه مطبوعاتی نوشتند که تحویل واکسن “در سال های 2020 و 2021 به صورت مرحله ای انجام می شود تا از توزیع یکنواخت واکسن ها در مناطق جغرافیایی با قراردادهای تکمیل شده اطمینان حاصل شود” ، افزود که تحویل کامل “انتظار می رود” در 2021

حتما بخوانید:
مراکز راهنمایی و رانندگی تهران و سایر استانها+ آدرس و تلفن - فرمون

هانکوک می خواهد هرگونه ترس در مورد ایمنی واکسن را برطرف کند و می گوید ” [U.K.] تنظیم کننده به شدت مستقل است و تلاش کرده است تا با انجام همان بررسی هایی که معمولاً انجام می دهد اما به طور موازی انجام می دهد ، اطمینان حاصل کند که آنها می توانند بر بالاترین استانداردهای ایمنی اصرار ورزند ، در حالی که این زمان را دارند. یکی پس از دیگری “

هنکاک هم توییت: “کمک در راه است” ، افزود که NHS آماده شروع واکسیناسیون در اوایل هفته آینده است. انگلیس اولین کشور در جهان است که واکسن بالینی تأیید شده برای زایمان دارد. “وی به صبحانه بی بی سی گفت که سرویس بهداشت ملی انگلستان با زمان تماس واکسن با مردم تماس خواهد گرفت.

وی گفت: اکنون با اخبار امروز متقاعد شده ام که از بهار ، از عید پاک به بعد ، همه چیز بهتر خواهد شد و سال آینده تابستانی خواهیم داشت که همه می توانند از آن لذت ببرند.

دولت انگلیس به طور موثری در اطراف اتحادیه اروپا کار می کند تا واکسن را زودتر دریافت کند: این مجوز به دنبال توصیه آژانس تنظیم کننده داروها و محصولات بهداشتی (MHRA) برای اجازه دادن به واکسن برای استفاده اضطراری قبل از مجوز بازاریابی مشروط از EMA است.

کوک ، که ماه گذشته مدیریت EMA را به عهده گرفت ، روز چهارشنبه گفت که “تصمیم مقامات انگلیس را در مورد تأیید واکسن” یادداشت کرد.

دولت انگلیس در بیانیه مطبوعاتی گفت: “این به دنبال ماه ها آزمایشات دقیق بالینی و تجزیه و تحلیل عمیق داده های کارشناسان MHRA است که به این نتیجه رسیده اند که این واکسن از استانداردهای سختگیرانه ایمنی ، کیفیت و اثربخشی برخوردار است.”

این خبر صبح امروز پس از آن رخ داد که نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، در انتخابات عمومی متحمل بزرگترین قیام خود شد. این طرح به دلیل رای ممتنع احزاب مخالف تصویب شد.

حتما بخوانید:
Reddit - Dive Into Anything

روز سه شنبه ، رئیس جمهور آمریکا پس از گزارش تصویب واکسن انگلیس تا 7 دسامبر ، به سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) هشدار داد. FDA ایالات متحده پیش بینی می کند واکسن BioNTech / Pfizer را در اولین فرصت تا 10 دسامبر تأیید کند.

اما تأیید EMA مطمئناً بیشتر طول خواهد کشید: آژانس تخمین می زند که اولین واکسن را “ظرف چند هفته” با صدور مجوز بازاریابی مشروط تأیید کند – یک نوع تأیید طولانی مدت که مدارک بیشتری را بررسی می کند و نیاز به بررسی های بیشتر دارد ، طبق آژانس ، بیش از مجوزهای اضطراری است.

CMA ممکن است بیشتر از سازمان استفاده اضطراری آمریکا طول بکشد ، زیرا CMA در نظر دارد “تمام نظارت بر دارو ، کنترل تولید ، از جمله کنترل دسته واکسن و سایر تعهدات پس از تصویب ، از نظر قانونی الزام آور هستند ، و توسط کمیته های علمی EMA به طور مداوم “، دفتر مطبوعاتی آژانس روز سه شنبه نوشت. “این عناصر اساسی برای اطمینان از سطح بالایی از حمایت از شهروندان در طی یک کار واکسیناسیون گسترده است.”

از نظر فنی ، سایر کشورهای اتحادیه اروپا می توانند از نظر قانونی انگلیس را دنبال کرده و واکسن اضطراری را قبل از چراغ سبز EMA تأیید کنند ، اما کمیسیون اروپا کشورها را تشویق می کند که منتظر تأیید EMA بمانند. حتی اگر آنها واکسن را قبل از EMA تأیید کرده باشند ، کشورهای اتحادیه اروپا باید منتظر واکسن فیزیکی بمانند – EU27 در مورد دوز واکسن ها به عنوان یک واحد با شش تولید کننده توافق کرده است.

کمیسیون اروپا تا 300 میلیون دوز واکسن BioNTech / Pfizer را فراهم کرده است.

این مقاله به روز شده است
منبع: https://outsidenews.ir