مجلس رأی داد که چمن ها قانونی شود



رای گیری روز جمعه نشان دهنده تغییر دیدگاه های ایالات متحده و جهانی در مورد ماری جوانا طی یک دهه گذشته است: نظرسنجی ها نشان می دهد حمایت از قانونی شدن 20 درصد افزایش یافته است ، از زمانی که کلرادو و واشنگتن علفهای هرز را در سال 2012 قانونی کرده اند ، به 68 درصد رسیده است. از هر سه نفر یک اکنون آمریکایی ها در کشوری زندگی می کنند که ماری جوانا برای استفاده بزرگسالان تأیید شده است. ایالت های سرخ از جمله می سی سی پی و داکوتای جنوبی رأی دادند که در روز انتخابات ماری جوانای پزشکی یا تفریحی مجاز باشد. سازمان ملل در اوایل این هفته به کاهش محدودیت های قراردادی ماری جوانا رای داد.

این لایحه همچنین زمینه را برای سیاست آینده برای قانونی کردن ماری جوانا فراهم می کند: سیاستی که برای مقابله با اصلاحات عدالت کیفری و نابرابری نژادی طراحی شده است. در سال 2018 ، حدود 663000 دستگیری مربوط به ماری جوانا در ایالات متحده انجام شده است – حدود 43 درصد از کل دستگیری های مواد مخدر. یک مطالعه ACLU در ماه آوریل نشان داد که افراد سیاه پوست تقریباً چهار برابر بیشتر از سفیدپوستان به دلیل داشتن ماری جوانا دستگیر می شوند ، اگرچه هر دو گروه به طور مساوی از ماری جوانا استفاده می کردند.

مدیریت خانوار در سال 2019 به وکلا و مترقیان قول داد که الف تصویب یک لایحه با هدف صنعت که دسترسی بانکی برای تجارت شاهدانه را گسترش می دهد ، با لایحه گسترده تری برای رسیدگی به تأثیرات غیرقانونی بودن ماری جوانا طبق قوانین فدرال برای دهه ها دنبال می شود.

این قانون بیشتر از این لایحه است: این مجازات های کیفری فدرال برای ماری جوانا را حذف می کند ، سوابق کیفری غیر خشونت آمیز فدرال را حذف می کند ، بودجه ای را برای تمیز کردن ماری جوانا به ایالات متحده تأمین می کند و برنامه های کمک هزینه ای برای کمک به افراد آسیب دیده پس از تصویب قانون ماری جوانا کنترل شده ایجاد می کند. مواد در قانون در دوره نیکسون.

سخنگوی جری نادلر (DN.Y) ، حامی این لایحه و رئیس اتاق قضایی گفت: “آنچه ما در اینجا انجام می دهیم این است … اعتراف به اینكه جنگ طولانی مدتی علیه حقوق شهروندی توسط دولت نیكسون انجام شده است.” کمیسیون “و ما آن را حذف می کنیم.”

قانون “بیشتر” اولین بار در تابستان سال 2019 معرفی شد و در ماه نوامبر گذشته توسط کمیسیون قضایی اتاق شهروندان ارائه شد. سپس قتل پلیس برونا تیلور و جورج فلوید در سال جاری رخ داد. تا ژوئن 2020 ، نظرسنجی AP دریافت که 94 درصد آمریکایی ها معتقدند که آنها معتقدند که سیستم عدالت کیفری این کشور حداقل به کمی تغییر نیاز دارد.

حتما بخوانید:
همه چیز راجع به دریچه مصنوعی قلب

جان هوداک ، کارشناس سیاست حشیش در م Broسسه بروکینگز گفت: “هوشمندترین کاری که برای تسهیل قانونی شدن اتفاق افتاد ، طرح مسئله عدالت کیفری و عدالت نژادی در بحث حشیش بود.”

عدالت نژادی همیشه انگیزه ای برای قانونی کردن برخی عرصه ها بوده است. اما قانون گذاران آن را به طور سنتی با استدلال در مورد مراقبت های پزشکی از کودکان و جانبازان ، ایجاد شغل و افزایش درآمد مالیاتی مرتبط می دانند. قانون گذاران اخیراً لحن خود را تغییر داده اند تا بر زوایای عدالت کیفری در قانونی سازی تأکید کنند.

“وقتی مردم از من می پرسند” نژادپرستی سیستمیک چیست؟ ” رئیس جمهور جیم مک گاورن (دی ماس) این هفته گفت: “من به قوانین مواد مخدر در این کشور اشاره کرده ام.” “زندگی مردم با در اختیار داشتن مقدار کمی شاهدانه از بین رفته است – نابود شده است.”

با این حال ، بسیاری از نمایندگان مجلس متزلزل نشده اند. رای گیری برنامه ریزی شده در مورد قانون بیشتر در ماه سپتامبر به تعویق افتاد زیرا اعتدال گرایان نگران بودند که رای گیری در زمین بدون استفاده از بسته کمک ویروس کرونا دیگر در روز انتخابات به آنها آسیب برساند. و جمهوری خواهان ، از جمله کوین مک کارتی ، رهبر اقلیت مجلس و میچ مک کانل ، رهبر اکثریت مجلس سنا ، این هفته دموکرات ها را به دلیل رأی دادن در زمین مجازات کردند در حالی که لایحه ای برای کمک به کوید همچنان در تعلیق است.

مک کارتی روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “شما فکر می کنید پس از یک رای تحقیرآمیز امسال ، وقتی دموکرات ها یک جمهوریخواه را شکست ندادند ، دموکرات ها این تصور را پیدا می کنند که آمریکایی ها خواستار اقدام در مورد موضوعات مهم برای آنها هستند.”

قبل از رای گیری ، جمهوری خواهان از جمله دبی لسکو از آریزونا گفتند که حذف ماری جوانا از قانون مواد کنترل شده ایمنی محل کار را به خطر می اندازد. برخی دیگر به کمبود تحقیقات درباره اثرات شاهدانه اشاره کردند و پیشنهاد کردند طبقه بندی ماری جوانا طبق قوانین فدرال به گونه ای انجام شود که تحقیقات را تسهیل کند اما همچنان مصرف آن را محدود کند.

“همه ما با آن موافق هستیم [marijuana] کوکائین ، هروئین و همچنین انواع دیگر داروهای اعتیاد آور در برنامه در یک مکان قرار ندارند. “بن کلین سرکوبگر (R-Va.) “من فکر می کنم اگر به این سمت بروید از پشتیبانی دو جانبه بیشتری برخوردار خواهید شد.”

حتما بخوانید:
دریچه کولر ریموت دار

وقتی جمهوری خواهان در جلسه استماع این هفته کمیته قوانین مجلس ، کمبود مواد غذایی یا محصولات بخار موجود در این لایحه را مطرح کردند ، شیلا جکسون لی ، تگزاس ، گفت که تنظیم صنعت جدید مسئله نیست.

جکسون لی گفت: “این لایحه مربوط به جرم زدایی از مالکیت و توزیع فدرال است – این نکات ساده است.” “بگذارید صریح بگویم که ما می خواستیم عدالت را برای هزاران زندانی تحقق بخشیم و [who] از حیثیت اساسی مسکن ، بورسیه و سایر موارد خارج شدند. و من فکر می کنم ما در این لایحه پاسخ داده ایم. “

استراتژی دموکراتیک برای درهم تنیدگی تغییرات در قوانین فدرال ماری جوانا به عنوان بخشی اساسی در اصلاحات عدالت کیفری نیز پیامی را برای رئیس جمهور منتخب جو بایدن ارسال می کند. وی گفت: افراد نباید به جرم مصرف مواد مخدر دستگیر شوند ، اما از قانونی شدن حمایت نکرد.

دیوید کالور ، یکی از لابی های شرکت شاهدانه Canopy Growth ، گفت: “ما می دانیم که کاخ سفید سال آینده خارج خواهد شد و روی سه C: Covid ، تغییر آب و هوا و اصلاح عدالت کیفری متمرکز خواهد بود.” “من فکر می کنم به همین دلیل است که آنها خیلی روی آن تمرکز کرده اند – زیرا آنها احساس می کنند که این قسمت اصلی از سیستم عامل آنها است ، و وارد دوره اول بایدن می شود.”

رئیس جمهور منتخب ، کامالا هریس ، حامی اصلی لایحه MORE در مجلس سنا است و شکاف میان او و بایدن موضع آنها در مورد قانونی شدن ماری جوانا است.

در حالی که طرفداران ضد قانونی شدن موقعیت بایدن را یک پیروزی می دانند ، اما جمعیتی که از علف های هرز دفاع می کنند امیدوارند اگر کاخ سفید برای اصلاح عدالت کیفری وارد عمل شود ، هریس برای مشکل آنها مبارزه خواهد کرد.

هیچ کس انتظار ندارد که به مجلس منتقل شود تا کم کاری مجلس سنا در مورد ماری جوانا متزلزل شود. مک کانل گفت که او قانون جامع ماری جوانا را در نظر نخواهد گرفت و اگر جمهوری خواهان پس از انتخابات دور دوم سنا در گرجستان کنترل خود را حفظ کنند ، به نظر می رسد طرح این لایحه در سنا مطرح نخواهد شد.


منبع: https://outsidenews.ir