ما نمی توانیم اعتراضات را ریشه کن کنیم/ اگر از چند تریبون داخلی حمایت می کردیم این اتفاق نمی افتاد


نماینده شیراز در گفتگو با رویداد۲۴:

جعفر قدری نماینده شیراز می گوید: در بسترهای داخلی تنوع زیادی ایجاد کرده ایم که غیرضروری بود و بهتر است از یکی که کامل ترین بود حمایت کنیم تا کار بهتر تمام شود. باید به شرکت هایی که این برنامه ها را ارائه می دهند پهنای باند بیشتری بدهیم و از طرفی برای ایجاد لذت بیشتر، قیمت اینترنت را پایین بیاوریم.

جعفر قدری نماینده شیراز

رویداد۲۴ محمد آیتی: هفته هاست که مسیر اعتراض در کشور ادامه دارد و معلوم نیست این فضا تا کی ادامه داشته باشد. جعفر قدری نماینده شیراز در این خصوص به رویداد۲۴ گفت: بدون شک نمی توانیم اعتراضات کنونی را ریشه کن کنیم زیرا کشورهای مخالف ما و جریانات متخاصم و با جمهوری اسلامی مشکل دارند. عسل در دهان آنها بگذار، آنها همچنان بر ضد ما خواهند بود.» و در درون افرادی هستند که حرف های خود را می گویند.

وی می گوید: گاهی با اقدامات خود مردم را از کوچه و بازار نیز به اعتراض هل می دهیم. این مربوط به سوء مدیریت و مشکلات اقتصادی است که می بینیم. از سوی دیگر باید فضایی برای معترضان باز شود. فضا باید به گونه ای مدیریت شود که بین اعتراض و هیجان تفاوت وجود داشته باشد. معترض باید مکان یا مکان ها را بشناسد و بداند که اگر به آنجا برود می تواند صدای خود را به گوش مسئولان برساند. اقدامات آماده سازی مکان های اعتراضی باید خیلی زودتر آغاز می شد که متاسفانه با تاخیر انجام شد.


نماینده مجلس: در زمان تعطیلی مدارس به دلیل کرونا توضیح جهاد ندادیم، اعتراض شد/ دشمن این تصور را ایجاد کرد که خفقان در ایران وجود دارد.

حتما بخوانید:
هدف اسرائیل از تلاش برای توقف احیای برجام چیست؟

کادری در پاسخ به اینکه شبکه های اجتماعی یکی از بسترهای گفت وگو هستند اما در این زمینه با فیلترینگ شدید مواجه هستیم، گفت: اگر از چند بستر داخلی کمک و حمایت می کردیم این اتفاق نمی افتاد. ما با حضور سایت های خارجی مشکلی نداریم اما آنها باید متعهد به همکاری در ایران باشند و اگر نشد بهتر است همچنان فیلتر باشند.

او می گوید که بسترهای داخلی باید تقویت شود تا مردم را متقاعد کند که در این برنامه ها ثبت نام کنند. اگر این مسیر را طی کنیم تا حدود زیادی مشکل راه اندازی گفتگو در فضای مجازی حل می شود. البته این را هم باید گفت که در پلتفرم های داخلی تنوع زیادی ایجاد کردیم که شاید لازم نبود و بهتر بود از یکی از آنها که کامل ترین بود حمایت می شد تا کار بهتر پیش برود. باید به شرکت هایی که این برنامه ها را ارائه می دهند پهنای باند بیشتری بدهیم و از طرفی برای ایجاد لذت بیشتر، قیمت اینترنت را پایین بیاوریم.

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می گوید: تاکنون از خودروهای داخلی حمایت نکرده ایم، پس چه اشکالی دارد که از پلتفرم های داخلی حمایت کنیم؟ به باز شدن پلتفرم‌های داخلی، بخش‌های پیام‌های صوتی و تصویری آن‌ها و استفاده آسان‌تر کمک کنید.

کادر در پاسخ به این سوال که در دولت فعلی چقدر به کاهش اعتراضات خوشبین هستید؟ گفت: امکاناتی که گفتم باید فراهم شود. این یعنی هم فضای اعتراض و هم بستر گفتگو که بخشی از آن به تقویت بسترهای داخلی برمی گردد. باید راه برای ابراز اعتراض باز شود و دولت این اراده را نشان دهد. وقتی شاهد این نوع حکومت باشیم، اعتراضاتی که به دنبال شورش ها و شورش ها می آید، خاموش می شود.

حتما بخوانید:
با وردپرس، هر نوع سایتی بسازید!