صدها سیاستمدار در نامه اعتراضی – POLITICO ، جف بزوس را از آمازون هدف قرار دادندچهارصد و یک سیاستمدار چپ در 34 کشور در اروپا ، آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی و آسیا نامه ای سرگشاده به رئیس آمازون جف بزوس امضا کردند و هشدار دادند که “روزهای مصونیت از مجازات غول تجارت الکترونیکی به پایان رسیده است”.

این نامه که توسط پروگرسیون اینترنشنال و اتحادیه جهانی UNI تدوین شده است ، توسط سیاستمداران از جمله ایلهان عمر ، نماینده کنگره ایالات متحده و راشیدا طلایب ، جرمی کوربین رهبر سابق کارگر انگلیس ، ادر گونای سخنگوی حزب دموکراتیک مردم امضا شده است. فرانسه اکراه ژان لوک ملانشون ، وزیر دارایی سابق یونان یانیس واروفاکیس و نایب رئیس پارلمان اروپا توسط هیدی هاوتالا ، نماینده پارلمان اروپا در فنلاند.

در بیانیه آمده است: “دنیا می داند که آمازون می تواند هزینه کارگران ، هزینه های زیست محیطی و مالیات خود را پرداخت کند. و با این حال – هر از چندگاهی – از پرداخت بدهی های خود به کارگران ، جوامع و کره زمین جلوگیری کرده اید.” نامه

این نامه به دنبال تبلیغات “پرداخت آمازون پرداخت” در تاریخ 27 نوامبر در جمعه سیاه ، رویداد تجاری متعاقب تعطیلات شکرگذاری آمریکایی بود.

در این کمپین کارگران ، اتحادیه ها و شبکه های فعالین مجموعه ای از اعتراضات و اعتصاب ها را علیه آمازون ترتیب دادند. همچنین لیستی از 25 خواسته از جمله افزایش دستمزد کارگران انبار ، احترام بیشتر به حقوق انجمن ، شیوه های عادلانه مالیات و تعهد به استانداردهای زیست محیطی بالاتر را منتشر کرد.

سیاستمداران قول حمایت از جنبش “پرداخت آمازون را پرداخت” در نهادهای سیاسی ملی خود می کنند.

حتما بخوانید:
جدول سایز لباس نوزاد و کودک براساس سن و وزن

در طی شیوع ویروس کرونا ، آمازون با موجی از اعتراضات به دلیل ادعای کارگران درباره شرایط نامطمئن کار و انتظارات غیر واقعی تولیدی روبرو شد. در حالی که مصرف کنندگان به خرید آنلاین روی آورده اند ، آمازون در طی همه گیر شدن سودهای کلانی کسب کرد. در سه ماهه سوم ، این شرکت رشد 37 درصدی درآمد نسبت به سال گذشته و در مجموع 96.1 میلیارد دلار گزارش داده است.

در طول موج اول عفونت ها ، آمازون به کارگران خود هر ساعت 2 یورو بابت خطر پرداخت کرد ، اما به جای تصمیم به توزیع پاداش های یکبار در تابستان و دسامبر ، این کار را در ماه های زمستان از سر نگرفت.

“[W]ثروت شما در سال 2020 حدود 13 میلیون دلار در ساعت رشد کرده است ، این کارگران در شرایط خطرناک کار قرار می گیرند ، از افزایش کمی یا بدون افزایش دستمزد خود برخوردار هستند و به دلیل تلاش های خود برای محافظت و سازماندهی تلافی جویی می کنند همکارانش “، در این نامه آمده است.

سیاستمداران خاطرنشان می کنند که ردپای کربن آمازون از دو سوم کشورهای جهان بزرگتر است. آمازون در گزارش پایداری خود اظهار داشت که میزان انتشارات این شرکت از 44 میلیون تن در سال 2018 به 51 میلیون تن در سال 2019 افزایش یافته است. آمازون متعهد است تا سال 2025 به 100 درصد انرژی تجدیدپذیر برسد و تا سال 2040 به میزان صفر انتشار کربن برسد.

سیاستمداران با توجه به سابقه آمازون در شکستن وعده های پایداری ، برنامه های این شرکت برای کاهش انتشار کربن را “ناکافی” و “سخت قابل اعتماد” خواندند. آنها همچنین از این شرکت به دلیل آنچه آنها فرار مالیاتی می نامند انتقاد می کنند.

حتما بخوانید:
خوب، بد و داروهای گیاهی

سخنگوی آمازون گفت این شرکت از استعلام سیاستمداران استقبال می کند ، اما “موارد مطرح شده در این نامه ناشی از مجموعه ای از ادعاهای گمراه کننده گروه های سو mis اطلاع یا منافع شخصی است که به نظر می رسد از نمایه آمازون برای حمایت از اهداف فردی خود استفاده می کنند.” .

“آمازون سابقه قدرتمندی در حمایت از کارمندان ، مشتریان و جوامع ما دارد ، از جمله تأمین شرایط ایمن کار ، دستمزدهای رقابتی و مزایای بزرگ منجر به تغییر آب و هوا با تعهد آب و هوا با تعهد خالص کربن تا سال 2040 و پرداخت میلیاردها یورو مالیات در سراسر جهان. ما مشتاقانه منتظر ادامه گفتگو با ذینفعان در این زمینه هستیم “، آنها ادامه دادند.
منبع: https://outsidenews.ir