سرسیلندر را میتوان یک مکمل برای سیلندر دانست

سرسیلندر ها بر اساس آرایش سوپاپ ها به دسته های سرسیلندر ها آی هد، تی هد، ال هد و اف هد تقسیم می شوند. این مدل سمند ساده ترین مدل سمند می باشد که در بخش تجهیزات همانند سیستم بالابر شیشه ها، آینه های جانبی برقی، چراغ ها و درب صندوق عقب با سمند ال ایکس سال متفاوت می باشد. در این خودرو گشت آوری که مورد نیاز هست به صورت مکانیکی در صورت نداشتن ابزار مخصوص 8 الی 9 کیلو گرم روی این پیچ ها می باشد . زمان مناسب برای تعویض روغن وابسته به کیلومتر کارکردی خودرو است و باید روغن در زمان پیشنهادی تعویض شود، البته کیلومتر خودرو نشان دهنده مسیر سپری شده است و باید دانست روغن موتور در خودروهای شهری به دلیل وجود ترافیک و پرفشار بودن موتور زودتر خاصیت خود را از دست داده در صورتی که کیلومتر ثبت شده برابر زمانی است که خودرو بدون ترافیک سرسیلندر بشل 405 حرکت میکند. بنابراین هیچگاه هنگام گرم بودن موتور درب رادیاتور سرسیلندر کامل را باز نکنید. در یک موتور درون سوز سرسیلندر قطعه ای است که توسط پیچ های خاص به قسمت بالای سیلندر مونتاژ می شود.مجموعه سرسیلندر از اجزای اصلی موتور بوده که بخش مهمی از قطعات به آن متصل می شود.قطعات عمده سر سیلندر که تحرک دارند، سوپاپ ها هستند که می بایست به صورت بسیار دقیق و متناسب با حرکات پیستون باز و …

سرسیلندر زانتیا برای ۴۰۵ در ضمن می بایست سرسیلندر دارای مجاری در امتداد مجاری سیلندر باشد تا جریان آب و روغن از پوسته موتور به سرسیلندر رفته و پس از انجام وظایف روغن کاری و خنک کاری دوباره به سیلندر برگردد. روغن کاری توسط پمپ انجام می شود که توسط یک زنجیر و چرخ دنده در انتهای سمت راست میل لنگ حرکت می کند، روغن را از میان یک صافی که در کارتل قرار دارد مکیده، آن را از طریق یک فیلتر خارجی به داخل مجرای بلوکه سیلندر با فشار وارد می کند. واشرسرسیلندر در محل اتصال سرسیلندر به سیلندر قرار می گیرد، نقش این قطعه جلوگیری از مخلوط شدن آب با روغن است. بیشتر دوستان سعی بر انتقاد از محصولات داخلی را دارند که این منصفانه نیست.وزن تقریبی این خودرو بدون سرنشین با مخزن سوخت پر و بدون تجهیزات اضافی ۱۲۲۰ Kg با حداکثر وزن قابل حمل ۱۷۴۳ Kg و حداکثر وزن مجاز با سرنشین ۱۶۱۰ Kg سرسیلندر سمند ef7 سرسیلندر جدید 405 است. یاتاقان های ثابت روغن را از طریق سوراخهای درون میل لنگ دریافت می کنند و در نهایت روغن تحت فشار به یاتاقان های میل بادامک نیز وارد می سرسیلندر پاترول 6 سیلندر کنند. جهت سفارش و مشاوره در مورد خرید قطعات همچون سرسیلندر L90 می توانید با شماره تماس های زیر تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام با ما در ارتباط باشید.

حتما بخوانید:
دزدی که از بازسازی صحنه جرم هم دزدی کرد! + فیلم

آنچه در تصادفات این خودرو از نگاه ایران خودرو دیده می شود ضربه وارد شده از جلو از طریق دو مسیر اصلی خنثی شونده است به طوریکه حدود ۶۰ درصد از کل ضربه بوسیله مجموعه ریل جانی منتقل می شود و توسط قطعات و مجموعه های که در مقابل ضربه له شده و تغییر شکل می دهند انرژی جنبشی مستهلک می شود، باقی نیرو به رکاب و سینی زیر اتاق وارد می شود، در تصادفات جانبی هم با تقویت ستون ها و بکارگیری لوله در درب ها مقاوت در تصادفات را افزایش داده است. انحنای بدنه موجب افزایش مقاومت در تصادفات و کنترل نیروی مقاوم هوا در خودرو می شود به عبارتی انحنای بدنه، ایجاد نک یا تاخوردگی در بدنه موجب افزایش مقاوت ورق بدنه می شود برای مثال می توانید یک ورق کاغذ را بردارید و حرکت دهید. برای توضیحات بیشتر در خصوص سرویس افزایش ممبر هدفمند، لینک زیر را مشاهده فرمایید. به طور مثال اگر در محصولات پژو بنشینید خواهید دید ستون جلو و سقف به سر راننده نزدیکتر و شیب بیشتری به عقب دارد که در سمند این فاصله بیشتر و ستون جلوتر قرار گرفته است و در حوزه دید راننده قرار گرفته است.

در اصل سورن کلاس فول یا کامل خانواده سمند می باشد و این مدل دارای داشبورد جدید، سیستم تهویه اتومات، کلیدهای کنترلی بر روی فرمان، آینه های جانبی برقی، شیشه های سولار، رینگ جدید نام برد و کلاس جدید و مدل جدید این خودرو نیز مجهز به پیشرانه توربو می باشد. موتور سمند XU7JPL3 چهار سیلندر خطی با حجم موتور ۱۷۶۱ cc در کلاس ۱۸۰۰ بوده که بطور مایل و عرضی در جلوی خودرو نصب شده است. این سرسیلندرها با پیچ و مهره های مخصوصی، به بلوک سیلندر وصل می گردند. اما از معایب سمند دید ضعیف راننده به اطراف است سپرهای سمند به خصوص تاکسیهای سمند که بیشتر در خیابانهای شلوغ در رفت و آمد هستند زدگی و خوردگی بسیاری دارند که این ناشی از دید ضعیف راننده در این خودرو است. اما اگر خوب دقت کنید خواهید دید محل قرارگیری ستون سمند با دیگر خودروها متفاوت است. در سالهای آخر دهه 80 شمسی، با گران شدن پرشیب قیمت فرآوردههای نفتی، خودروهایی که امروزه قیمتهای سرسامآوری پیدا کردهاند، با شدت زیادی رو به ارزانی میرفتند. سایپا به دنبال جایگزینی پراید با خودروهایی با آلایندگی کمتر و یا الکتریکی. در خودروهایی مانند 405 و دوو پاره شدن تسمه تایم ممکن است سبب کج شدن سوپاپ شود.

حتما بخوانید:
بهترین چربی سوز کدام است؟ معرفی چربی سوزهای قوی دکتر کرمانی

سرسیلندر 206 تیپ 2 استوک دیوار
هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با سرسیلندر پراید کاربراتور وب سایت خود باشید.