رئیس سابق سایبر – POLITICO می گوید: انگلیس پس از ترامپ مواضع هواوی را تغییر نخواهد دادبرای گوش دادن به این مقاله play را فشار دهید

مقام سابق امنیت سایبری انگلیس که رویکرد لندن را رهبری کرد ، گفت که مقامات انگلیس پس از خروج دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا از کاخ سفید ، تصمیم خود را در مورد حذف تدریجی هواوی از شبکه های 5G این کشور تغییر نمی دهند.

سیاران مارتین ، رئیس سابق مرکز ملی امنیت سایبری ، که بر قوانین امنیتی اپراتورهای مخابراتی نظارت می کند و همچنین تجهیزات هواوی را بازرسی می کند ، گفت: “موقعیت در انگلیس بعید است تغییر کند.”

مارتین گفت که اعتقاد ندارد دولت جدید بایدن تحریم های ترامپ علیه هواوی را لغو کند و گفت که حتی در صورت لغو تحریم ها ، “تحریم ها می توانند دوباره برقرار شوند. و چه فایده ای دارد که همه زمانه خرد شود و تغییر کند. ما می دانیم که شرکت هواوی می تواند با تحریم های ایالات متحده فلج شود. “

دولت انگلیس در ماه ژوئیه با تصمیم در مورد ممنوعیت خرید تجهیزات جدید هواوی از ژانویه سال آینده ، شركت چینی را پیچید و اپراتورها را مجبور كرد تا سال 2027 مجموعه های موجود 5ua Huawei را بدزدند. این هفته قانونی را پیشنهاد كرد كه به دولت اجازه می دهد جریمه های هنگفتی را به اپراتورهای غیرطبیعی تحمیل کند.

تصمیم ژوئیه انگلیس یک لحظه اساسی در تلاش دولت ترامپ برای ترغیب قانونگذاران در سراسر جهان برای ممنوع کردن شرکت مخابراتی چینی است که سهم قابل توجهی در بازار تجهیزات تجهیز شبکه های مخابراتی اروپا دارد.

حتما بخوانید:
آشنایی با مجموعه لوازم جانبی کامپیوتر ⭐ و اهمیت آن برای کاربرها

مارتین که از زمان ترک پست خود در تابستان در دانشگاه آکسفورد در بلاواتنیک مشغول تدریس بود ، انتقاد زیادی از رویکرد دولت ترامپ در زمینه فلج سازی فن آوری چین داشت و این استراتژی را “بسیار تصادفی” خواند.

وی با اشاره به استراتژی وزارت امور خارجه ایالات متحده برای مقابله با رشد فناوری چین ، از جمله رایانش ابری ، رسانه های اجتماعی و زیرساخت های اینترنت ، گفت: “برای مهندسان امنیتی ، اصطلاح” شبکه پاک “به سادگی منطقی نیست.”

رئیس سابق سایبر گفت ، مبارزات ایالات متحده آسیب پذیری اساسی در انگلیس و سایر کشورهای اروپایی را نشان داد ، نشان می دهد که چگونه تحریم های یک جانبه علیه یک شرکت چینی می تواند به یک خطر غیرقابل کنترل تبدیل شود.

مارتین گفت ، شکاف اصلی باقی مانده در امنیت شبکه های مخابراتی در انگلیس ، کمبود تأمین کنندگان تجهیزات مناسب برای رقابت با اریکسون و نوکیا ، رقبای اروپایی هواوی است ، بازارهایی که عرضه کنندگان چینی ممنوع هستند.

وی گفت: “شما نمی توانید صرفاً وجود گزینه هایی مانند Huawei را در اقتصاد بازار اعلام كنید ،” این امر به زمان زیادی ، هزینه زیادی ، هماهنگی زیاد نیاز دارد.

“ما در مورد رقابت با یک اقتصاد 1.5 میلیارد نفری تحت کنترل دولت با یک استراتژی 25 ساله صحبت می کنیم. بنابراین شما در مورد همسویی نسبتاً بی سابقه افراد همفکر صحبت می کنید … همکاری به روشی که هرگز آماده نبوده اند. این عالی است ، یک کار بزرگ است. ”

می خواهید تجزیه و تحلیل بیشتری از سیاست؟ سیاست Pro سرویس اطلاعاتی درجه یک ما برای حرفه ای ها است. از خدمات مالی گرفته تا تجارت ، فناوری ، امنیت سایبری و موارد دیگر ، Pro اطلاعاتی در زمان واقعی ، بینشی عمیق و مته هایی را ارائه می دهد که شما برای حرکت یک قدم جلوتر لازم دارید. پست الکترونیک [email protected] درخواست یک دوره آزمایشی رایگان
منبع: https://outsidenews.ir