دونالد ترامپ آلمانی – POLITICO را ملاقات کنیدبرای گوش دادن به این مقاله play را فشار دهید

برلین – پیرمردی مبارز و سفیدپوست که با یک سو در مورد همجنسگراها و کودکان هراس صحبت می کند ، بحث جنسیت را به عنوان اتلاف وقت رد می کند و کسی که تحمل آنگلا مرکل را ندارد ، به سختی می تواند با Zeitgeist همراه شود.

این مانع از تلاش فردریش مرز برای تبدیل شدن به نخست وزیر بعدی آلمان نشد. شگفتی بزرگتر این است که او یک شانس خارجی برای موفقیت دارد.

هنگامی که ستاره ای در حال ظهور در حزب دموکرات مسیحی به عنوان یکی از محافظان محافظه کار و ولفگانگ شویبل ، مرز دید که جاه طلبی های سیاسی خود در سال 2002 به دیوار برخورد کرد ، زمانی که مرکل ، رهبر حزب ، وی را برای کنترل گروه پارلمانی X کنار زد.

مرز ، 65 ساله ، یک وکیل شرکت شغلی ، بیشتر مدت مداخله را نزدیک به 20 سال در حالی که در هیئت مدیره شرکت می نشست و ثروت اندکی به دست آورد ، خاموش گرفت.

از طریق همه اینها ، وی همچنان مورد علاقه جناح راست CDU بود که هرگز به مرکل گرم نشد. بسیاری از محافظه کاران وی را به نقض اصول اساسی حزب متهم می کنند و وی را در مسائلی مانند مهاجرت و سیاست های اجتماعی بسیار چپ می برند. آنها ادعا می کنند که سیاست مرکل جناح راست HDZ را گشوده است و اجازه می دهد حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان ، که به بزرگترین حزب مخالف این کشور تبدیل شده است ، ظهور کند.

پس از كنار آمدن مرکل به عنوان رهبر حزب در سال 2018 ، به نظر می رسید كه مرز – كه در آلمان بزرگتر به عنوان شاهین مالی آشكار و مدافع ارزشهای سنتی یاد می شود – جای هیچ كاری برای جانشینی وی ندارد. وی پیشنهادات مبنی بر اینکه می خواهد نتایج قدیمی را مساوی کند ، رد کرد اما اصرار داشت که خدمات عمومی تنها انگیزه وی است.

در آن زمان ، آلمان هنوز با اثرات بحران پناهندگان دست و پنجه نرم می کرد ، CDU به یکباره شکست های انتخاباتی را متحمل شده بود و محبوبیت مرکل آشکار بود. مرک از این شکاف استفاده کرد و تقریباً آنگرت کرامپ-کارنباور ، گزینه مرکل را برای پیروی از وی به عنوان صدارت در رقابت های رهبری شکست داد.

اما فقط تقریبا در پایان ، کرامپ-کارنباور با حمایت از کنوانسیون حزب ، نمایندگان را با یک سخنرانی پرشور لرزاند.

دو سال بعد ، پس از تصمیم غافلگیرانه کرامپ-کارنباوئر برای کناره گیری و کنار گذاشتن تمایل خود برای جانشینی مرکل به عنوان صدراعظم ، مرز بازگشت. این بار وی برای انتخاب جانشین مرکل ، آرمین لاشکت ، نخست وزیر نوردراین-وستفالن و نوربرت روتگن ، رئیس کمیته امور خارجه بوندستاگ ، با انتخاب جدید مرکل روبرو است.

انتظار می رود نمایندگان این حزب در ژانویه یکی از سه نفر را به عنوان رهبر جدید HDZ انتخاب کنند. برنده کاندیدای احراز سمت ریاست حزب می شود و با فرض اینکه CDU و خواهرش از بایرن بالاترین مقام خود را دارند ، نخست وزیر بعدی آلمان.

اگر تاریخچه اخیر CDU یک راهنما باشد ، بعید به نظر می رسد وراثت به راحتی پیش رود.

این بیشتر به خاطر مرز است ، که با هدایت ترامپ درونی خود ، به این نکته اشاره کرد که این تشکیلات برای تضعیف نامزدی وی توطئه کرده اند.

او ماه گذشته در مصاحبه ای تلویزیونی با اشاره به خود به عنوان شخص ثالث ، به دشمنان ادعایی خود گفت: “این كار نخواهد كرد.” “شما مرتس را فرود نخواهید آورد و آن را فرسوده نخواهید کرد.” او درست خواهد ماند “

مرز با طرح رهبری HDZ برای به تعویق انداختن کنوانسیون مخالفت کرد ، اقدامی که حزب گفت در نتیجه همه گیری مجبور شد آن را انجام دهد. پیش بینی می شود بیش از 1000 نماینده در این نشست شرکت کنند. قوانین حاکم بر احزاب سیاسی در آلمان برگزاری جلسه به صورت آنلاین و رای گیری از راه دور را از نظر قانونی دشوار می کند.

حتما بخوانید:
چه کسی دیگری می خواهد درباره لباس گروه شب نقاب بیاموزد؟

کرامپ-کارن باوئر ، که هنوز رهبر HDZ است و دیگر مقامات حزب رد ارتباط این تاخیر با مرز را انکار کرده اند.

اما مرک تسلیم نشد ، و در پایان نامزدها و حزب موافقت کردند که رای را به جای زمانی بهار ، در ماه ژانویه برگزار کنند ، همانطور که کرامپ-کارنباوئر توصیه کرد. همانطور که حزب قصد دارد جزئیات را در ماه آینده گسترش دهد ، روند همه گیری و افزایش نرخ در آلمان هنوز هم می تواند یک کلید پرتاب کند.

دلیل فوریت مرز این است که او در نظرسنجی ها پیشتاز است ، بسیار بالاتر از دو رقیب خود. به عنوان مثال ، در یک نظرسنجی که توسط اشپیگل در این ماه منتشر شد ، Merz با 26٪ و پس از آن Röttgen و Laschet به ترتیب با 10.6٪ و 8.1٪ رهبری این میدان را به عهده داشتند. ینس اسپان وزیر بهداشت آلمان که حتی به طور رسمی در این مسابقه شرکت نکرد با 23 درصد در جایگاه دوم قرار گرفت. بیش از 20 درصد پاسخ دهندگان اظهار داشتند که کاندیدای دیگری را ترجیح می دهند.

صرف نظر از داده های نظرسنجی ، افکار عمومی ممکن است تأثیر زیادی در نتیجه نداشته باشد. این بدان دلیل است که تنها آرا votes مهم آرا the صادر شده توسط 1001 نماینده به کنوانسیون است ، گروهی از کارگزاران حزب از 16 استان آلمان.

بزرگترین گروه مربوط به نوردراین-وستفالن است ، واقعیتی که بسیاری می گویند به لاچت ، رهبر ایالت ، امتیاز می دهد. و گرچه مرز در جناح راست محبوب است ، اما دلیل خوبی وجود دارد که درخواست او را برای جمعیتی که هیچ تمایلی برای کنار گذاشتن قاطعانه مركز مركزی ندارد ، زیر سوال برد.

با این حال ، با توجه به اینکه رأی گیری مخفی است و دور دوم برگزار خواهد شد ، پیش بینی جدی از برنده تقریباً غیرممکن است.

گرچه محصول عمده تأسیس آلمان – و نه به ذکر CDU – استراتژی Merz این بود که خود را به عنوان یک فرد خارجی ناخوشایند معرفی کند ، آماده گفتن حقایق ناجور به رهبری حزب. در مقاله اخیر ، مرز دست ثابت مرکل را در شرایط دشوار تصدیق کرد ، اما پیشنهاد کرد که سیاست او “خطر ابتلا به بحران های جدید” را افزایش دهد.

وی درباره پاسخ همه گیر دولت پرسید: “آیا ما واقعاً به اندازه کافی و یا حتی کارهای درست انجام می دهیم؟”

کار علیه سیستم دو سال پیش ، زمانی که مرکل طناب می زد و CDU با مدیریت بحران پناهندگان در حال جوشیدن بود ، منطقی بود ، اما اکنون ممکن است کمتر منطقی باشد. مرکل محبوب ترین سیاستمدار در آلمان با بیش از 70 درصد اعتبار است. حتی CDU در حال کشف مجدد وابستگی خود به آن است.

این نشان می دهد که حزب به احتمال زیاد با آزمایش و آزمایش شده ، که توسط شخصیتی در م establishmentسسه ای مانند Lashe نشان داده می شود تا یک ویرانگر مانند Merz ، شرکت می کند.

برخی از اعضای حزب می ترسند که پیروزی مرز باعث تقسیم عمیق حزب بین مرکلی های اصلی و جناح محافظه کارتر مرز شود. برخی دیگر نگرانند که این مواضع محافظه کارانه او رای دهندگان میانه رو را که مرکل در سال های اخیر به حزب جذب کرده است ، بیگانه کرده و ائتلاف با سبزها را تهدید می کند – که بیشتر ناظران سیاسی در برلین نتیجه احتمالی انتخابات عمومی پاییز آینده می دانند.

پیروزی مرز “یک فاجعه خواهد بود” ، به یک مقام نزدیک به رهبری حزب هشدار داد.

حتما بخوانید:
دیاز و بارنز در حال انجام مبارزات انتخاباتی برای رئیس حزب دموکرات فلوریدا هستند

مرتز ، که درخواست اظهار نظر را رد کرد ، هم در داخل و هم در خارج از حزب برای اظهارات جنجالی در مورد طیف وسیعی از موضوعات از همجنسگرایی تا COVID-19 ابروهایی ایجاد کرد.

وی در ماه سپتامبر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مخالفتی با سمت نخست وزیر شدن توسط یک مرد همجنس گرا وجود دارد ، منفی گفت و افزود: “گرایش جنسی بخشی از مردم نیست. تا زمانی که قانونی باشد و شامل فرزندان نشود – برای من یک حد مطلق – موضوع بحث عمومی نیست. “

بسیاری از مردم ، از جمله CDU ، Merz را به خاطر احیای مجدد این گروه برای همجنسگرایان و کودک سالاری انتقاد کردند ، اتهامی که وی رد کرد. همانند اختلافات کنوانسیون ، مرز ادعا می کند که نیروهای بی نامی علیه او نقشه می کشند و عمداً سخنان وی را تحریف می کنند تا وی را تضعیف کنند.

وی یادداشت مشابهی را هنگام نمایش تلویزیونی عمومی آلمان در این ماه ، جایی که به همراه رهبر سبزها آنالنا باربوک و اولاف شولز ، وزیر دارایی ، سوسیال دموکرات ، مهمان بود ، یادداشت کرد. وقتی میزبان نظر خود را در مورد ضمایر جنسیتی ، مشکلی با دکمه های داغ در میان افراد مترقی ، پرسید ، مرز شک داشت.

وی با بلند كردن صدا و خم كردن به جلو گفت: “ما باید در اینجا كمی اولویت بندی كنیم.” “ما در حال حاضر چندین مشکل دیگر داریم که باید آنها را حل کنیم.”

در بحبوحه بحث پیرامون محدودیت های جدید همه گیر در اوایل ماه جاری ، مرز با بیان اینکه “بخشی از دولتی نیست” که وی یا دیگر آلمانی ها کریسمس را با او جشن می گیرند ، هیجان تازه ای ایجاد کرد. از آنجایی که آلمان با عفونت و مرگ و میر روبرو است ، منتقدان می گویند این یادداشت ها برای مردی که به دنبال اداره کشور است غیرمسئول است.

در واقع ، علی رغم پیگیری اختصاصی وی در بین محافظه کاران سخت ، بسیاری از CDU تا حدی فکر می کنند که آیا Merz واقعاً کار خود را انجام می دهد؟ محافظه کار مالی ، مشهور است به این دلیل که در اوایل دهه 2000 اظهار داشت که اظهارنامه مالیاتی آلمان باید به اندازه کافی ساده باشد تا در یکی از تشک های مقوایی مربع شکل که آلمانی ها زیر لیوان آبجو قرار می دهند ، قرار گیرد. بدنیا آمدن دارندگان جام) ، Merz تجربه مدیریت کمی دارد. او بیشتر حرفه حرفه ای خود را صرف مشاغل حقوقی و هیئت مدیره کرده است. علاوه بر این ، او از زمان استعفا از سمت معاون گروه پارلمانی HDZ در سال 2004 در خط مقدم سیاست آلمان نبوده است.

اخیراً ، Merz چندین سال را به عنوان رئیس شرکت فرعی آلمانی BlackRock مدیر دارایی آمریکا گذراند – پستی که امسال استعفا داد تا کاندیدای CDU شود. اما افراد نزدیک به این شرکت می گویند که مأموریت اصلی آن باز کردن درها بود ، یعنی استفاده از شبکه آن در خدمت منافع BlackRock.

آیا Merz تجربه هدایت بزرگترین کشور اروپا را دارد؟ برخی از کسانی که از نزدیک با او کار کرده اند شک دارند و او را مخالف یک بازیکن تیم توصیف می کنند و برای جهان اجماع ائتلاف حاکم نامناسب است. یکی از مرز سابق گفت: “او باید هر تصمیمی را به تنهایی اتخاذ کند” ، و افزود که او معمولاً از توصیه های بیرون چشم پوشی می کند.

با این حال ، پس از 20 سال اجماع آتشین ، به رهبری مرکل ، بسیاری از CDU آرزوی رویکرد قوی مرز را دارند. تنها س questionال این است که آیا آلمان آماده زندگی با عواقب آن است؟
منبع: https://outsidenews.ir