دولت ترامپ پروژه عظیم استخراج در آلاسکا را رد می کنددر بیانیه ای ، جان شیولی ، مدیر عامل شرکت Pebble Limited Partnership ، زیرمجموعه ایالات متحده شرکت معدنکاری کانادایی North Dynasty Minerals ، گفت که وی از تصمیم دولت “دلسرد” شده و قول داد که فرجام خواهی کند.

شیولی در بیانیه ای گفت: “از ابتدای بازبینی فدرال ، تیم ما در حال همکاری نزدیک با کارکنان USACE برای درک نیازهای آنها برای توسعه پروژه مسئولانه ، از جمله تغییر در کریدور حمل و نقل و بازگرداندن روش کاهش تالاب است.” . “دیدن تأثیر سیاسی در این روند در ساعت یازده بسیار نگران کننده است.”

پروژه استخراج ، جمهوری خواهان و سیاستمداران آلاسکا را تقسیم می کند ، که معمولاً طرفدار گسترش تولید مواد معدنی داخلی هستند. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، برای جلوگیری از اجرای پروژه با فشار عمومی جمهوری خواهان ، از جمله اندی سابین ، مگادونور ، مدیر عامل فروشگاه باس پرو ، جانی موریس ، تاکر کارلسون ، مفسر فاکس نیوز و دونالد ترامپ پسر بزرگش ، روبرو شده است. .

چشم انداز معدن در تابستان با انتشار نوارهای ضبط شده مخفیانه با بازی تام کولیر ، مدیر عامل شرکت مشارکت محدود Pebble ، بدتر شد ، که به خود می بالد که چگونه می تواند سیاست مداران آلاسکا را تحت تأثیر قرار دهد تا در نهایت از این پروژه حمایت کنند. آنها از سنسور لیزا مورکوفسکی (R-Alaska) و Dan Sullivan (R-Alaska) خواستند تا پس از ارسال سیگنال های مختلف ، مخالفت شدید خود را با طرح ریزی مجددا تأیید کنند.

گروه های محیط زیست از این اقدام استقبال کردند.

حتما بخوانید:
رئیس RNC از هیئت مدیره میشیگان می خواهد كه از توقف موقت نتایج انتخابات دست بردارد

جوئل رینولدز ، وکیل مدافع ارشد شورای منابع طبیعی ، در بیانیه ای گفت: “آمین مطمئناً برای این منطقه عزیز ، قبایل و جامعه خلیج بریستول و همچنین حیات وحش و آب است.” “این منطقه به مدت یک دهه درگیر عدم اطمینان در مورد سرنوشت خود بود ، و این حرکت تصدیق می کند که هرگز راهی برای کاهش خسارتی که معدن Pebble باعث می شود وجود نداشته است.”

رینولدز از سازمان حفاظت محیط زیست خواست که درخواست پبل برای مجوز 404c برای “حفاظت دائمی” از حوزه را رد کند.

دموکرات ها ، که بسیاری از آنها سال ها با این پروژه مخالف بوده اند ، به سرعت از اعلامیه استقبال کردند.

سناتور جو مانچین (DW.Va.) ، از دموکرات های برجسته گفت: “من خوشحالم که دولت و سپاه مهندسان ارتش با رد مجوز قانون آب تمیز برای پروژه معدن سنگریزه در منطقه خلیج بریستول در آلاسکا کار درستی انجام دادند.” کمیته انرژی ، در بیانیه ای “من نقش مهمی را که حفاری در اقتصاد ما بازی می کند درک می کنم ، اما بیانیه نهایی اثرات زیست محیطی برای پروژه آنقدر نزدیک نیست که بتوانم این صید ماهی قزل آلا در سطح جهانی را که سالانه 1.5 میلیارد دلار درآمد دارد و حفظ می کند ، فراهم کنم. 14000 شغل محافظت شده “

نماینده یگان کنگره در آلاسکا ، نماینده یون یونگ (R-Alaska) ، در بیانیه ای گفت که از این روند “ناامید” است ، که اجازه ورود کافی از آلاسکا را نمی دهد و تصمیم را “افراط گرایان خارج” می داند.

حتما بخوانید:
کتونی مردانه از کجا بخرم ؟

یانگ گفت: “اکنون ما باید به این فکر کنیم که چگونه دولت فدرال از دست دادن پتانسیل اقتصادی کشور را جبران می کند. “معدن پیشنهادی همیشه موضوع دسیسه های سیاسی و هوی و هوس های خارجی است که به سادگی کشور ما را نمی فهمند.”

زک کلمن در این گزارش همکاری داشته است


منبع: https://outsidenews.ir