دولت ترامپ ایالت ها را برای جنگ بر سر نحوه توزیع واکسن های کمیاب ترک می کنداز دهه 1980 ، دونالد ترامپ از انتقاد از روسای جمهور آمریکا لذت می برد و به این فکر می کند که چگونه می تواند بهتر عمل کند. بعد از روی کار آمدن رئیس جمهور منتخب جو بایدن در ژانویه احتمالاً تفاوت چندانی نخواهد داشت.

وی به POLITICO گفت: “من انتظار ندارم كه ایالت ها همین تصمیمات را بگیرند.” “برخی ممکن است مراکز مراقبت طولانی مدت یا افراد مسن را ترجیح دهند ، در حالی که دیگران ممکن است کارکنان بهداشتی خود را در اولویت قرار دهند. ابتدا ایمن سازی افراد 18 ساله اشتباه است. امیدوارم هیچ کس این کار را انجام ندهد. اما در غیر این صورت آنها چنین هستند. سایه های خاکستری. “

زمان آماده سازی کاهش می یابد. دو واکسن احتمالی ویروس کرونا ، از Pfizer و Moderna ، ممکن است در ماه دسامبر در دسترس باشد. دو مورد دیگر ، AstraZeneca و Johnson & Johnson ، آخرین موانع را پشت سر گذاشتند تا قبل از بررسی توسط سازمان غذا و دارو.

شتاب دهنده واکسن دولت فدرال ، Operation Warp Speed ​​، گفت که 40 میلیون دوز واکسن می تواند در ماه آینده در دسترس باشد ، با این فرض که تنظیم کننده ها هر دو عکس Pfizer و Moderna را روشن می کنند. ژنرال گوستاو پرنا ، رئیس عملیات عملیات Warp Speed ​​، روز سه شنبه گفت ، آنها اکنون در حال آماده سازی ارسال 6.4 میلیون دوز اولیه به محض تأیید واکسن هستند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها معمولاً براساس توصیه های گروهی از متخصصان موسوم به کمیته مشورتی در زمینه روش های ایمن سازی ، راهنمایی می کنند که چه کسی باید در اولویت هر واکسن قرار گیرد. این هیئت مجبور شد فقط پس از تأیید اولین واکسن توسط FDA ، توصیه های خود را نهایی کند. اما این در آخر هفته به طرز چشمگیری تغییر کرد ، و هیئت مدیره در حال حاضر در روز سه شنبه برای ارائه مشاوره به گروههای دارای بالاترین اولویت – کارکنان بهداشت و ساکنان خانه های سالمندان و مراکز مراقبت طولانی مدت تشکیل می شود.

نانسی مسونیر ، مدیر مرکز ملی ایمنی و بیماریهای تنفسی CDC ، هفته گذشته در یک جلسه هیئت گفت: “معمولاً یک دوره زمانی پس از توصیه های ACIP و قبل از ظاهر شدن واکسن در قفسه وجود دارد.” “این بار ما در مورد گسترش تقریباً فوری صحبت می کنیم.”

حتما بخوانید:
۱۵ تا از بهترین لباس های بازی مرد عنکبوتی ۲۰۱۸ - Marvel's Spider-Man - اسمارتین

ایالات در حال توصیف سناریوهای بالقوه هستند در حالی که منتظر اطلاعاتی هستند که دولت ابتدا واکسن را مجاز می کند و در نهایت چند دوز دریافت می کند.

به عنوان مثال ، اورگان در حال ایجاد یک کمیته مشورتی است که به شما کمک می کند بعد از اولین عکسبرداری ، چه گروههایی باید واکسن بزنند ، که احتمالاً به کارمندان بهداشت و خانه های سالمندان مراجعه می کنند.

پاول سیسلاک ، مدیر بیماری های عفونی و واکسیناسیون اورگان گفت: “پس از آن کمی بازتر است ، و هنگامی که واکسن شروع به چکیدن یا ریختن می کند ، باید تصمیم بگیریم که کجا برود.”

س questionsالات جدید شامل این است که آیا باید هزینه واکسن پرداخت شود؟ معادل هر شهرستان بر اساس جمعیت و یا مکان های خود در ایالت با نرخ آلودگی بالا. این ایالت همچنین در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که افرادی که بطور نامتناسبی تحت ویروس کرونا قرار گرفته اند ، مانند جوامع لاتین ، واکسن دریافت کنند.

در داکوتای شمالی ، مقامات گزینه های مختلفی را در مورد چگونگی اولویت بندی دوزهایی که ممکن است ابتدا واکسن در دسترس باشد انتخاب کرده اند ، و توزیع اولیه عکسها از ایالت ممکن است باشد.

مولی هاول ، مدیر برنامه ایمن سازی داکوتای شمالی ، گفت: “با دیدن اینکه این واکسن ها در افراد مسن کار می کنند ، ما همچنین در حال انتقال ساکنان مراقبت های طولانی مدت به لیست اولویت ها ، به ویژه با کارمندان بهداشت هستیم.”

آرتور رینگولد ، متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی ، رئیس کمیته ایمنی واکسن کالیفرنیا ، گفت که ایالت ها باید چابک باشند و بر اساس تعداد افرادی که از واکسیناسیون امتناع می کنند ، تصمیم بگیرند که کجا دوزها را ارسال کنند.

دولت فدرال در ابتدا به مقامات ایلینوی گفته بود كه این ایالت باید برای دریافت محموله اولیه حدود 400000 دوز برنامه ریزی كند. یک بار FDA مجازات شات را تأیید کرد. نگوزی ایزیکه ، مدیر بخش بهداشت عمومی ایلینوی ، روز سه شنبه در یک نشست خبری گفت که در چند روز گذشته ، مقامات فدرال این رقم را به حدود 80،000 دوز کاهش داده اند.

حتما بخوانید:
واکسن BioNTech / Pfizer ، آماده استفاده برای هفته آینده ، در انگلیس - POLITICO

وی گفت: “ما بسیار چابک باقی می مانیم تا بتوانیم همانطور که مقامات فدرال اطلاعات بیشتری به ما می دهند سازگار شویم.”

اریک تونر ، دانشمند ارشد مرکز امنیت بهداشت جان هاپکینز ، گفت که دولت فدرال استقلال لازم برای توزیع واکسن را به ایالات فراهم می کند تا نیازهای ساکنان آنها را برآورده کند.

تونر كه چارچوبی را برای توزیع و توزیع واكسن های تنظیم شده توسط دانشكده بهداشت عمومی جان هاپكینز بلومبرگ تنظیم می كند ، گفت: “هر كشور باید در چارچوب دستورالعمل های كلی انعطاف پذیری داشته باشد.”

تونر گفت: “در طول این همه گیری ، هر کشوری کارها را کمی متفاوت انجام داده است و این به نوعی خوب است.”

میشو گفت ، اما این استقلال در کشورهای مختلف ناهموار است ، که می تواند اعتماد عمومی شکننده را نسبت به واکنش دولت به ویروس کرونا و احتمالاً حتی خود واکسن ها متزلزل کند. تاخیر در تولید باعث شیوع آنفلوانزای خوکی در هرج و مرج در سال 2009 شد ، و این “قطعاً منجر به از دست دادن اعتماد به نفس در توانایی دولت برای توزیع واکسن در سال 2009 شد”.

تقاضای دولت برای واکسن ویروس کرونا ، در میان بیماری همه گیر که تاکنون بیش از 260،000 نفر را در ایالات متحده کشته است ، هم اکنون تحت الشعاع آنچه در سال 2009 برای واکسن آنفولانزا دیده شده بود ، است. این میزان موفقیت – یا شکست را افزایش می دهد.

میشو گفت: “همه اینها بسیار گیج کننده خواهد بود.” – شکی نیست که برنامه های روی کاغذ یکی هستند ، اما اجرای آنها در عمل و تزریق واکسن در آغوش مردم یک بازی کاملاً متفاوت است. این یک وظیفه هرکول خواهد بود. “


منبع: https://outsidenews.ir