[ad_1]

برای گوش دادن به این مقاله play را فشار دهید

هنگامی که دو واکسن علیه COVID-19 در عرض یک هفته از یکدیگر اعلام شد ، همه خوشحال بودند که پایان همه گیری جهانی در حال مشاهده است.

همه به جز روسیه.

بر اساس مصاحبه با چهار کارشناس اطلاعات و بازبینی اطلاعات ملی و اروپایی ، از تابستان ، مسکو یک کمپین جهانی ضدعلوماتی را با هدف تضعیف واکسن های تولید شده در غرب و تبلیغ محصول رقیب خود ، به ویژه در کشورهای در حال توسعه ، آغاز کرده است. رسانه های مورد حمایت کرملین از POLITICO.

تاکتیک ها – از جمله مقالاتی که به مدیران ارشد Pfizer ، غول دارویی ایالات متحده در پشت یکی از واکسن ها حمله می کند ، از زمان اعلام دو روش درمانی در اوایل ماه جاری ، شدت گرفته اند و آخرین فصل از عملیات ضد اطلاعات گسترده را نشان می دهند که واکنش را نشان می دهد. در غرب به بحران ویروس کرونا در پشت روسیه.

برت شفر ، رسانه و اطلاعات غیرقانونی دیجیتالی با صندوق مارشال آلمان از اتحاد برای دموکراسی در ایالات متحده ، یک اتاق فکر در واشنگتن ، گفت: “هدف خدشه دار کردن واکسن های غربی است.” “این یک تلاش استراتژیک برای زیر سوال بردن منافع ژئوپلیتیکی خود مسکو است.”

در مقالات چندزبانه مورد حمایت دولت ، كرملین اصرار دارد كه واكسنهای غربی تجربی ، خطرناك و احتمال از بین رفتن هستند. این پیام به طور خاص برای کشورهای اروپای مرکزی و شرقی هدف قرار گرفته است ، منطقه ای که برای نبرد مداوم برای کسب اطلاعات دیجیتال دیجیتال بین قدرت های غربی و روسیه صفر باقی مانده است ، به گفته دو مقام ملی اطلاعات ضد اطلاعات ، که خواستند نامشان فاش نشود زیرا مجاز به صحبت در جمع است.

کریل دیمیتریف ، مدیر اجرایی صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه ، که واکسن کرملین موسوم به Sputnik V را تأمین می کند ، گفت: “تولیدکنندگان واکسن غربی به فناوری های طولانی مدت ، کم مطالعه و اثبات نشده اعتماد می کنند که در آزمایشات بالینی با موانعی روبرو می شوند.” در بسیاری از سایت های دولتی از لیتوانی تا مولداوی.

این استراتژی بر اساس بررسی POLITICO توسط رسانه های مورد حمایت كرملین و همچنین گفتگو با مقامات اطلاعاتی ملی و اتحادیه اروپا به دو اردوگاه تقسیم شد.

اعتماد را تضعیف کنید

در اروپا و ایالات متحده ، مسکو اثرات جانبی بالقوه مضر واکسن های ایجاد شده در غرب را برجسته کرده است – گاهی اوقات محکومیت رهبران ارشد ارتش و دولت را برای این تصویر محکوم می کند.

این شامل مقاله ای است به نقل از یک مطالعه در روزنامه انگلیسی Mirror ، که طبق آن یکی از این روشهای درمانی باعث سردرد و تب می شود. دیگری گزارش داد که مدیران دارویی غربی در حال فروش سهام پشت اعلامیه های واکسن برای استفاده از بیماری همه گیر هستند. (رسانه های غربی نیز این ماجرا را منعکس کردند ، فایزر گفت که سهام فروخته شده است زیرا آنها به عنوان بخشی از برنامه مصوب شده به قیمت از پیش تعیین شده رسیده اند رئیس اجرایی این شرکت در ماه آگوست.) مسکو همچنین نظریه های توطئه مبنی بر اینکه شرکت ها منتظر مانده اند تا انتخابات ایالات متحده منتظر بمانند تا نتایج خود را علنی کنند تا دونالد ترامپ را در نظر رای دهندگان آمریکایی تضعیف کند ، پیش رفته است.

بسیاری از این مقالات بر اساس بررسی POLITICO از اطلاعات CrowdTangle ، یک شرکت تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی متعلق به فیس بوک ، به طور گسترده در میان گروه های ضد واکسن در فیس بوک توزیع می شود ، در حالی که دیگران از طریق اشتراک مجدد و پسندیدن در فیس بوک ، تعاملات قابل توجهی کسب کرده اند. توییتر.

در سایر نقاط جهان ، به ویژه در کشورهای اروپای شرقی با روابط تاریخی با روسیه ، آمریکای لاتین ، هند و خاورمیانه ، مطابق گفته های دو مقام دیگر ملی اطلاعات ضد کرم ، رسانه های مورد حمایت کرملین در ترویج تئوری های توطئه تهاجمی ترند. در اوکراین ، مقالاتی به اتهام “آزمایش واکسن آمریکایی” به آسیب رساندن به محلی ها در شبکه های اجتماعی منتشر شد ، در حالی که در گرجستان ، مسکو اصرار داشت که غرب به دنبال تضعیف اعتماد جهانی به واکسن های COVID-19 است.

جاکوب کالنسکی ، یکی از اعضای ارشد آزمایشگاه پزشکی قانونی دیجیتال شورای آتلانتیک ، که بر اطلاعات غلط نظارت می کند ، گفت: “اگر مردم فکر می کنند واکسن های آمریکایی م workثر نیستند ، این همان چیزی است که روسیه می خواهد به صورت استراتژیک به آن برسد.” “هدف این است که مردم را به منابع قانونی اطلاعات تردید و بی اعتماد کنند.”

شرط بندی های تجاری

تاکتیکهای کرملین نیز تا حدی تجاری است.

تنها چند روز پس از اعلام اولین واکسن Pfizer و BioNTech در جهان علیه COVID-19 ، روسیه از رقیب خود که از صندوق ثروت دولت این کشور تأمین می شود پیروی کرد. اگرچه دانشمندان مستقل از این خبر استقبال کردند ، اما به دلیل کم بودن حجم نمونه که مسکو تجزیه و تحلیل خود را بر اساس آن انجام می دهد و همچنین کمبود اطلاعات ارائه شده به دانشمندان خارج از کشور برای تأیید نتایج ، احتیاط را خواستار شدند.

گلیس اوبراین-تایر ، رئیس بخش سیاست و ارتباطات دانشکده داروسازی ، یک گروه تجاری انگلیس ، گفت: “این نتایج موقت دلگرم کننده به نظر می رسند.” “بر خلاف 94 مورد گزارش شده توسط Pfizer ، فقط 20 مورد COVID موضوع این تجزیه و تحلیل موقت بوده است. “

این امر مانع از ترویج واکسن روسی به بیش از 30 زبان در رسانه های دولتی و صندوق ثروت حاکمیت کشور نشده است. دولت همچنین بر اساس نظرسنجی YouGov در تمام اقتصادهای در حال ظهور پیشنهاد کرده است که مردم بیشتر از سایر داروهای موجود واکسن روسی مصرف می کنند. روز شنبه ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه به رهبران G20 گفت که کشورش آماده است واکسن خود را به سایر کشورهای نیازمند ارائه دهد.

RT عربی ، یک مرکز مورد حمایت کرملین ، گزارش می دهد که چه تعداد کشور قبلاً برای واکسن ثبت نام کرده اند. به مناسبت همکار به انگلیسی ، ستایش از شی جین پینگ، نخست وزیر چین پوشش گسترده ای از واکسن روسی دریافت کرده است. با توجه به رسانه های اسپانیایی در روسیه – برخی از سازمان های رسانه ای بیشترین خوانش در آمریکای لاتین بر اساس داده های CrowdTangle – این پوشش نشان می دهد که چه تعداد از دولت های منطقه مستعد واکسن روسیه هستند.

کالنسکی از شورای آتلانتیک گفت: “منطقی است که جنبه تجاری را تحت فشار قرار دهیم.” “اما این انگیزه اصلی نیست. گسترش سردرگمی برای دولت روسیه مهمتر است.”

می خواهید تجزیه و تحلیل بیشتری از سیاست؟ سیاست Pro سرویس اطلاعاتی درجه یک ما برای حرفه ای ها است. از خدمات مالی گرفته تا تجارت ، فناوری ، امنیت سایبری و موارد دیگر ، Pro اطلاعاتی در زمان واقعی ، بینشی عمیق و شکستن قاشق هایی را فراهم می کند که لازم دارید یک قدم جلوتر بردارید. پست الکترونیک [email protected] درخواست یک دوره آزمایشی رایگان[ad_2]

منبع: https://outsidenews.ir