تسویه حساب در لحظه آخر معامله کلان هزینه ها را پیچیده می کندمیچ مک کانل ، رهبر اکثریت مجلس سنا و نانسی پلوسی ، رئیس مجلس ، ماه ها بر سر تأمین بودجه ویروس کرونا درگیری داشته اند – اما اواخر روز چهارشنبه ، امیدهایی برای بهبود احتمال توافق وجود داشت.

به گفته منابع با ارزش تقریبی 1.3 تریلیون دلار ، Pelosi و رهبر اقلیت سنا چاك شومر روز دوشنبه پیشنهاد مخفیانه ای را به McConnell و رهبر اقلیت پارلمانی ارائه كردند ، اما به جایی نرسید. در تلاش برای جلو بردن کارها در روز چهارشنبه ، آنها به طور علنی از مک کانل خواستند تا از پیشنهاد دو جانبه سنا که اوایل این هفته منتشر شد به عنوان مبنای مذاکرات استفاده کند.

پلوسی و سامر نوشتند: “گرچه ما روز دوشنبه پیشنهاد جدیدی به رهبر مک كانل و رهبر ماك كارتی ارائه دادیم ، اما با روحیه سازش ، ما معتقدیم كه چارچوب دو حزبی كه روز گذشته توسط سناتورها ارائه شد باید به عنوان مبنایی برای مذاكرات فوری دوجانبه دو حزبی مورد استفاده قرار گیرد.”

“البته ، ما و دیگران بهبودهایی را ارائه خواهیم داد ، اما نیاز به اقدامات فوری است و ما معتقدیم که با مذاکرات خوب می توانیم به توافق برسیم.”

دفتر مک کانل بلافاصله در مورد این طرح توضیحی نداد ، اما معاون ارشد GP وی ، اکثریت سنا جان بین (RS.D) ، به خبرنگاران گفت که پیشنهاد دموکرات ها اولین گام مثبت برای شکستن لژ بلند مدت است. رهبران دموکرات و جمهوری خواه ماه ها بر سر قیمت لایحه تخفیف بعدی بحث کرده اند و مک کانل خواستار پیشنهاد 500 میلیارد دلاری شده است و دموکرات ها نیز خواهان چیزی در لایحه 2 تریلیون دلاری هستند.

تون روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: “آنها این درخواست عظیم را داشتند که غیر منطقی بود. آنها منطقی شدند و من فکر می کنم این می تواند به ما در یافتن راه حلی کمک کند.”

قانونگذارانی که از ماه آوریل هیچ گونه کمک قابل توجه جدیدی را تصویب نکرده اند ، تحت فشار قرار دارند تا با افزایش اوج ویروس ها در سراسر کشور و تضعیف اقتصاد ، امداد رسانی کنند. طرح دو جانبه سنا که روز سه شنبه منتشر شد ، 908 میلیارد دلار بودجه شامل 160 میلیارد دلار مزایای ایالتی و محلی و 180 میلیارد دلار بیمه بیكاری اضافی داشت. اما تاکنون ، مک کانل در راه است و قصد دارد بسته رأی گیری هدف خود را احیا و تنظیم کند.

تون پیشنهاد کرد که مذاکره کنندگان در کنگره می توانند طرح مک کانل را با پیشنهاد دو جانبه سنا برای دستیابی به توافق در روزهای آینده “ترکیب” کنند. وی اذعان کرد: فقط چند روز قبل از عزیمت کنگره برای تعطیلات ، هرگونه معامله ویروس کرونا “احتمالاً از لایحه هزینه بهره مند خواهد شد.

دموکرات ها پیشنهاد مک کانل را به عنوان یک طرفدار چریک رد کردند و حتی جمهوری خواهان طبقه بالا مانند سن لیزا مورکوفسکی (R-Alaska) و سوزان کالینز (R-Maine) کناره گیری کردند و آن را به عنوان یک لایحه ارتباطات توصیف کردند که شانس کمی برای تبدیل شدن به قانون دارد.

حتما بخوانید:
چاپ نوار چسب مجله تصویر زندگی

استنی هویر ، رهبر اکثریت پارلمانی ، گفت: “با توجه به بحران کووید که پیش روی ما قرار دارد ، امیدوارم که اعضا بتوانند تصمیم بگیرند – این دلیل قانع کننده ای برای آنها برای انجام چنین کاری و رسیدن به سازش خواهد بود.” -مدیر) روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت.

هویر روز دوشنبه با مک کانل صحبت کرد – با برنامه ای برای گفتگو مجدد در روز چهارشنبه – و گفت که این دو ، علی رغم فرصت های طولانی ، در مورد نیاز به مشوق ها و توافق در این هفته توافق کردند.

“[McConnell] هر دو توافق داریم که اگر در پایان این آخر هفته به یک توافق برسیم ، بهینه است که آن را روی کاغذ بیاوریم و آن را بخاطر بسپاریم تا بتوانیم آن را از چهارشنبه یا پنجشنبه هفته آینده در نظر بگیریم. هویر گفت: “من می دانم که خیلی خوش بینانه به نظر می رسد.”

کنگره به دلیل انجام معاملات بزرگ در ساعات نزولی قبل از موعد مقرر مشهور است – و احتمالاً این جلسه اردک لنگ متفاوت باشد. اما قانون گذاران ارشد در حال حاضر بحث در مورد احتمال ماندن در جلسه دیگر را برای پایان دادن به حداقل گفتگوها آغاز کرده اند.

ریچارد شلبی رئیس سنا بعد از ظهر چهارشنبه با مک کانل در مورد بودجه عمومی دیدار و تأکید کرد که “ما به انعقاد یک توافقنامه همه چیز نزدیک هستیم. ما هنوز آنجا نیستیم اما نزدیک هستیم. “

“سوال این است که آیا ما می توانیم این کار را قبل از موعد مقرر انجام دهیم؟ امیدواریم چنین باشد ، اما احتمالاً نه. “

در اوایل روز ، شلبی در پاسخ به سوالی درباره نیاز به لایحه هزینه کوتاه مدت که موجب صرفه جویی در وقت بیشتری برای انجام مذاکرات مربوط به همه کاره ها قبل از تعطیلات می شود ، گفت: “فکر می کنم ما هم اکنون در راه هستیم.”

دستیاران روز چهارشنبه گفتند ، اما تخصیص کنندگان معتقدند کمک های همه گیر مساله ای در زمینه رهبری است که سرعت پیشرفت در همه چیز را کاهش نمی دهد. رئیس بودجه ، نیتا لوو و شلبی قبلاً در مورد بودجه سطح بالا برای هر 12 صورتحساب توافق کرده اند که شامل یک بسته کامل خواهد بود – گامی بزرگ به سمت توافق نهایی که بودجه آژانس ها را تا پایان سال مالی افزایش می دهد.

قانون گذاران احتمالاً باید طی روزهای آینده به توافق برسند ، متن متن كامل تا اوایل هفته آینده نهایی شود تا مجلس و سنا فرصت كافی برای راه اندازی مراحل انتقال در هر دو اتاق را داشته باشند.

حتما بخوانید:
لیست قیمت زعفران کیلویی سال 1400 آپدیت روزانه - خرید زعفران عمده

هنوز هم در روزهای اخیر مشکلاتی وجود داشته است. به عنوان مثال ، لوو و شلبی تاکنون توافق کرده اند که میلیاردها دلار در هزینه های سلامت جانبازان را از طریق قانون ماموریت VA – قانونی که شخص رئیس جمهور دونالد ترامپ از آن حمایت کرده است – به عنوان هزینه های اضطراری طبقه بندی کنند که مشمول محدودیت های بودجه کلی نیستند.

متولیان امر امیدوارند بتوانند این افزایش اندک را که در هزینه های دفاعی در سال مالی 2021 مجاز است ، حفظ کنند و این پول را در سایر نقاط گسترش دهند ، از کاهش برنامه های معروف که اگر مجبور شوند حدود 12.5 میلیارد دلار هزینه کنند ، جلوگیری کنند. در هزینه های سلامتی جانبازان به عنوان هزینه های فوق العاده افزایش می یابد.

در اوایل سال جاری ، شلبی اظهار داشت كه ترامپ این توافق نامه را امضا كرده است كه شامل مذاكرات اختلاس در گذشته بود. اما اکنون س questionsالاتی در مورد اینکه آیا کاخ سفید از هزینه های مراقبت های بهداشتی اضطراری برای جانبازان پشتیبانی می کند وجود دارد.

کاخ سفید و دفتر مدیریت و بودجه به درخواست اظهار نظر در روز سه شنبه پاسخ ندادند. پلوسی روز سه شنبه با منوچین درباره بودجه دولت گفت وگو كرد و گفت “پیشرفت دو جانبه رئیس جمهور شلبی و رئیس جمهور لوو را ترسیم كرد”.

پلوسی پس از این تماس در بیانیه ای گفت: “من ابراز امیدواری كردم كه دولت از این راه دو جانبه حمایت كند” ، اگرچه مشخص نیست كه آیا این دو در مورد هزینه های سلامتی جانبازان بحث كرده اند یا خیر.

یکی از دستیارهای حزب جمهوری اسلامی نزدیک به مذاکرات گفت که اختلاس کنندگان سنا علاقه ای به گروگان گرفتن “جانبازان مراقبت های بهداشتی” ندارند ، وقتی صحبت از یک توافق کلی شد.

تعدادی از موضوعات دیگر همچنان باز است ، از جمله بودجه اداری پلیس فدرال و موانع مشترک مانند بودجه دیوارهای مرزی و نگهداری تخت به عنوان مسائل طولانی مدت.

جمهوری خواهان سنا 2 میلیارد دلار بودجه برای دیوارهای مرزی پیشنهاد کرده اند ، در حالی که دموکرات های مجلس نمایندگان پول دیگری پیشنهاد نکرده اند. چنین مشکلاتی معمولاً یکی از آخرین مشکلاتی است که قابل حل است و متصدیان هنوز امیدوارند که میانه ای پیدا کنند ، که این ممکن است به معنای حفظ وضعیت موجود باشد.

یکی از دستیاران اتاق دموکرات به POLITICO گفت: “من فکر می کنم همه چیز در مسیر درست پیش می رود.” “همه خوشبین هستند که می توان این کار را به اتمام رساند.”

Burgess Everett در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.


منبع: https://outsidenews.ir