ترامپ نقش جدیدی را ایفا می کند: رئیس تحریک کننده


این اولین رویداد سیاسی ترامپ بود که تمرکز مورد نظر انتخاب یا انتخاب مجدد وی نبود. و او مدت زمان شگفت انگیزی را صرف مجبور کردن گرجی ها به رای دادن در “مهمترین دور دوم کنگره ، احتمالاً در تاریخ آمریکا” کرد.

اما در نهایت ، عملکرد تغییری نکرد – ترامپ بیشتر اوج گرفت. او به دروغ ادعا می کند که در انتخابات تقلب صورت گرفته و او در انتخابات پیروز شد ، حتی اگر کشورهایی که انتخابات را تصدیق کرده اند بیش از 270 آرا College کالج انتخاباتی را داشتند که بایدن برای پیروزی نیاز داشت. او از تحقیقات علیه خود شکایت کرد. وی پس از تماس صبح امروز ، برایان كمپ ، فرماندار جمهوری خواه ، برای لغو نتایج انتخابات فشار خود را افزایش داد.

ترامپ خطاب به جمع کثیری از حامیان خود در جورجیا که برخی از کشورهایی مانند کالیفرنیا و اوهایو برای شنیدن صحبت رئیس جمهور صحبت می کردند ، گفت: “آنها انتخابات ریاست جمهوری ما را تقلب و جعل کردند و سعی خواهند کرد آن انتخابات را نیز جعل کنند.”

“من فکر می کنم آنها می گویند اگر برنده فلوریدا شوید و اگر اوهایو را برنده شوید ، در تاریخ هیچگاه در یک انتخابات شکست نخورده اید. این باید اولین بار باشد – اما واقعیت این است که آنها حق داشتند ، ما هرگز شکست نخوردیم و در این انتخابات پیروز شدیم. “ترامپ گفت ، برای لحظه ای ظاهر شد تا ضرر بایدن را تصدیق کند.

ترامپ گفت: “اگر می باختم ، یک بازنده بسیار بخشنده خواهم بود.” “اگر می باختم ، می گفتم باختم و به فلوریدا می رفتم و آرام می شدم.”

در حالی که ترامپ در صحنه از لفلر و پردو استقبال می کرد ، جمعیت با شعارهای “سرقت را متوقف کنید!” و “برای ترامپ بجنگید” فوران کرد.

ترامپ گفت: “اگر رأی ندهید ، سوسیالیست ها و کمونیست ها پیروز می شوند”. “آنها برنده هستند. میهن پرستان گرجی باید حاضر شوند و به این دو فرد شگفت انگیز رأی دهند. آنها دو نفر از بهترین افرادی هستند که تاکنون ملاقات خواهید کرد. ”

اما او اذعان داشت که برگزاری یک تجمع برای شخص دیگری سرگرمی مورد علاقه او نبود.

“من دوست ندارم این کار را برای افراد دیگر انجام دهم. من گفتم دیوید و کلی تماس گرفتند و شما گفتید ، شما می خواهید یک راهپیمایی برگزار کنید؟ من واقعاً این حرف را نزدم »، به شوخی گفت ترامپ. “من این کار را برای افراد دیگر انجام نمی دهم.”

این رویداد نشانه اولیه اوضاع پس از ریاست جمهوری ترامپ و دشواری های حزب جمهوری خواه بود. ترامپ همچنان دارای شخصیت طرفدار وفادار است که می تواند انگیزه رای دادن را به دست آورد ، همچنان شخصیت اصلی GO است. اما امیدوار است که ترامپ ، به عنوان رئیس جمهور سابق ، از وضعیت خود برای تشویق نامزدها برای رای دادن استفاده كند ، این واقعیت را تركیب می كند كه ترامپ احتمالاً از هر بستر برای تقویت موقعیت خود استفاده می كند – و شاید نامزدی خود برای ریاست جمهوری. در سال 2024

نیوت گینگریچ ، متحد ترامپ و رئیس اتاق سابق ، نماینده جورجیا ، گفت: “او همچنان با اختلاف زیادی شخصیت مسلط در حزب جمهوریخواه است و همچنان کسی است که می تواند رأی دهد.”

ستاره ترامپ مطمئناً برای شرکت کنندگان در رالی مانند مولی ماوزر که از خلیج کالیفرنیا برای شرکت در این راهپیمایی سفر کرده بود قرعه کشی شد. ماوزر گفت: “من فقط می خواستم بخشی از آن باشم.” “من در کالیفرنیا احساس افسردگی می کنم.” تمام جنبش را دوست داشته باشید ، ترامپ را دوست داشته باشید ، همه اینها را دوست داشته باشید. ما این چیز را برمی گردانیم. “

گینگریچ گفت: ترامپ یک “مشکل دو جبهه ای” دارد. “انتخاب مجدد وی و سپس باید این دو نفر را نیز انتخاب کند تا بتوانیم سنا را کنترل کنیم. بنابراین او باید دریابد که چگونه هر دو را متعادل کند. “

تاکنون ، ترامپ تقریباً منحصراً درباره گرجستان بحث کرده است تا ادعاهای نادرستی درباره کلاهبرداری گسترده رای دهندگان در این کشور مطرح کند و همه مقامات محلی را که با او مخالف هستند ، تحقیر کند. در توییتر وی به جای تشویق پوردو و لوفلر ، فرماندار جورجیا ، برایان كمپ را مجازات كرد.

حتما بخوانید:
ایکس ری- دستگاه X-ray چیست - گروه مهندسی رسا

قبل از عزیمت به گرجستان در روز شنبه ، توییت های ترامپ حول امیدهای خودش بود برای خنثی کردن نتایج انتخابات ایالتی ، از كمپ و وزیر امور خارجه براد رافنسپرگر برای تأیید امضاهای آرا خواستار شد ، و به دروغ ادعا كرد كه این “اختلافات اساسی” در آرا را نشان می دهد.

ترامپ صبح روز شنبه تلفنی با كمپ صحبت كرد ، به گفته یكی كه با اوضاع آشنا بود وقتی از فرماندار خواست كه جلسه ویژه ای از قانونگذار ایالت را برای انتخاب رأی دهندگان جدید برای حمایت از رئیس جمهور تشکیل دهد. ترامپ همچنین از كمپ خواست كه امضاهای موجود در برگه های رای را ممیزی كند. واشنگتن پست اولین کسی بود که این تماس را اعلام کرد.

ترامپ حتی در اوایل شب قبل نیز موضوع را تحت فشار قرار داد ، زیرا مبارزات انتخاباتی وی پرونده دیگری را در گرجستان تشکیل داد و این بار از ایالت خواست “دستور انتخابات جدید ریاست جمهوری” را به دلیل “تخلفات سیستمی ، تقلب و سایر بی نظمی ها” صادر کند. “بایدن با حدود 12000 رأی این ایالت را به دست آورد ، نتیجه هم دولت ترامپ و هم مقامات جمهوری خواه در جورجیا ادعا می كنند كه وی آلوده به تقلب گسترده رای دهندگان نبوده است.

و سپس تردیدهایی در مورد امنیت انتخابات وجود دارد ، که توسط دو وکیل طرفدار ترامپ در این ایالت ، سیدنی پاول و لین وود ، در کاندیداتوری قانونی جداگانه برای لغو نتایج ماه نوامبر کاشته شده است. مقامات جورجیا هشدار داده اند که آخرین پرونده پاول و وود ، كه به دنبال مسدود كردن دستگاه های رأی گیری است ، می تواند “به طور قابل توجهی و به طور قابل توجهی مانع” آماده سازی ایالت برای دو دور دوم سنا در 5 ژانویه شود. همچنین طرفداران ترامپ را به تحریم انتخابات 5 ژانویه تشویق می کند و به دروغ ادعا می کند که سیستم انتخاباتی این کشور ناامیدانه فاسد است.

شنبه شب ، ترامپ تماس های تحریم مرحله دوم را برای مدت کوتاهی رد کرد.

ترامپ گفت: “دوستان من می گویند ما رای نمی آوریم زیرا از انتخابات ریاست جمهوری عصبانی هستیم.” “تقریباً شبیه اعتراض است. اما اگر این کار را انجام دهید ، چپ رادیکال پیروز می شود. “

مهم نبود که حتی برخی از جمهوری خواهان این ایالت از ترامپ می خواستند تا ادعاهای مداوم خود در مورد کلاهبرداری رای دهندگان در جورجیا را کنار بگذارد.

رافنسپرگر اوایل این هفته گفت: “وزارت دادگستری رئیس جمهور ترامپ تقلب گسترده ای را مشاهده نکرده است.” “آنها تحقیقات زیادی مانند ما انجام داده اند. و محققان ما نیز تقلب گسترده ای مشاهده نکرده اند. “

ترامپ از مردم خواست اطمینان حاصل کنند که رافنسپرگر “می داند چه جهنمی می کند”.

رافنسپرگر پس از آنکه رئیس جمهور نتوانست بایدن را در جورجیا شکست دهد و نه پرو و ​​نه لوفلر از آستانه 50 درصد مورد نیاز قانون پیروزی دولت عبور نکردند ، خواستار کناره گیری ترامپ ، پوردو و لوفلر را رد کرد.

در جریان این تجمع ، اعلامیه ترامپ درباره تقلب در رای دهندگان آشکار شد.

مردم در این تجمع به POLITICO گفتند که آنها تمام مسیر خود را به کالیفرنیا یا اوهایو طی کرده اند و دیگران از آلاباما ، تنسی یا فلوریدا برای حمایت از رئیس جمهور می آمدند. همه گفتند كه آنها كاملاً ادعاهای نادرست ترامپ مبنی بر سرقت انتخابات را باور داشتند. چند نفر پیامی مشابه داشتند که رئیس جمهور چند ساعت بعد آن را ارائه می داد: اگر تصور کنند این قانونی است ، ضرر او را می پذیرند ، اما آنها اتهامات وی را به کلاهبرداری باور داشتند.

“من فکر می کنم که او آن را برنده شد. فکر کنم دزدیده شد من فکر می کنم این یک کلاهبرداری است. من فکر می کنم او آرا to پیروزی را داشت. “جیم هولدریج ، بازنشسته لوبوک ، تگزاس ، گفت که برای داوطلب شدن در مبارزات انتخاباتی پردو به جورجیا آمده است.

هولدریج افزود: “شما احساس ناتوانی می کنید زیرا هر کاری که می توانید انجام داده اید.” “ما مشارکت جمهوری خواهان را به همان میزانی که احتمالاً می توانستید داشته باشید ، داشتیم. و درک اینکه به طور بالقوه قابل فریب است – سلام ، انسان ، اگر مردی ببازد ، ضرر می کند. اگر ترامپ باخت ، از پس آن برمی آیید. چیزی که از عهده آن برنمی آیید این است که مفهوم رای شما مهم نبود. “

حتما بخوانید:
بولتون: "ترامپ سنگها را از پنجره ها بیرون می اندازد"

آنا دبلان ، پرستار بازنشسته ای از جورجیا مرکزی ، گفت که او برای حمایت از سناتورها در این راهپیمایی حضور دارد و “کاملا” معتقد است که ترامپ در انتخابات پیروز شد.

وی گفت: “اگر این یک انتخابات عادلانه و واقعی بدون ماشین آلات قابل دستکاری بود ، من نمی خواستم بایدن را به عنوان رئیس جمهور داشته باشم ، اما مجبور شدم آن را بپذیرم.” “اما در این شرایط پذیرفته نیست. برای من معتبر نیست “

در پشت صحنه ، جمهوری خواهان از نزدیک می بینند که آیا تئوری های توطئه انتخاباتی وحشیانه می تواند تلاش آنها را در مسابقه خفه کند. اما تاکنون ، مقامات گفته اند که تغییر چشمگیری در نظرسنجی ها صورت نگرفته است. آنها همچنین میزان مشارکت رای دهندگان در رای گیری زودهنگام را از نزدیک رصد می کنند ، زیرا حتی اندکی افت می تواند شانس آنها را کاهش دهد.

یک استراتژیست جمهوری خواه در کارزار انتخاباتی گفت: “این یک نگرانی واقعی است و به همین دلیل جمهوریخواهان برای ارتباط با هر رای دهنده ای اضافه کاری می کنند.” وی افزود: “ما برای كارهایی كه رئیس جمهور می تواند در آنجا انجام دهد بسیار مفید است و اگر حتی بتوانیم چند دقیقه وقت بگیریم كه او به مردم بگوید كه به پای صندوق های رأی بروند ، این یک پیروزی است.”

پس از تجمع ، این استراتژیست خاطرنشان کرد که ترامپ “از حد پایین عبور کرده است” ، به ویژه هنگامی که مهلت های ثبت نام رای دهندگان را ذکر کرد.

نظرسنجی اخیر نظرسنجی ایالات متحده نشان داد كه هر دو پردو و لوفلر از حریفان خود ، جون اوسوف و رافائل وارنك عقب هستند. اوسوف 2 درصد نسبت به پردو برتری دارد ، در حالی که وارنوک 7 امتیاز نسبت به لوفلر برتری دارد.

جیسون میلر ، مشاور ارشد ستاد انتخاباتی ترامپ ، گفت كه اظهارات رئیس جمهور برای نشان دادن اسف و وارنوك به عنوان “رادیكال های چپ چپ دیوانه وار” است.

و او انتقادات را مبنی بر اینکه تلاشهای مشروع کمپین دور دوم انتخابات را تضعیف کرده است ، رد کرد.

میلر گفت: “ریشه کن کردن تقلب فقط به منظور حصول اطمینان از نتیجه صحیح از سال 2020 نیست ، بلکه اطمینان از عدم تکرار آن در تاریخ 5 ژانویه و عدم تکرار آن در انتخابات ریاست جمهوری است.”

اما جمهوری خواهان از تلاش های قانونی متوقف شده در این کمپین ، که به گفته آنها موجب تقویت کار آنها در گرجستان شده است ، ناامید شده اند.

یک استراتژیست دیگر جمهوری خواه گفت: “اگر ما سرشماری او را نداشتیم و رئیس جمهور نمی توانست نتایج را بپذیرد ، مسیر کاملاً روشنی برای پیروزی در مرحله دوم خواهد داشت.”

حتی نزدیکان رئیس جمهور نیز در مورد پاول و وود ابراز نگرانی کرده اند که اوایل این هفته در آلفارتا تظاهرات کردند و از طرفداران ترامپ خواستند تا در تاریخ 5 ژانویه رای ندهند. در خلوت ، ترامپ برای جلوگیری از تلاش های خود به وود متوسل شد و متحدان رئیس جمهور و جمهوری خواهان سعی کردند وود را یک دموکرات در برابر شر معرفی کنند. دونالد ترامپ جونیور اظهارات آنها را “مزخرف” خواند.

وی در توییتر خود نوشت: “این افراد را نادیده بگیرید”. “ما به همه مردم خود نیاز داریم که بیرون بروند و به کلی و دیوید رأی دهند.”

دستیاران ترامپ حتی یک PAC فوق العاده ، Save the PAC سنای آمریکا را نیز منتشر کرده اند که در آن تبلیغاتی از پسر رئیس جمهور در تلاش برای بسیج جمعیت MAGA پخش می شود.

هرج و مرج در جورجیا از زمان ترک ترامپ از کاخ سفید ، نمایشی از جمهوری خواهان را در اختیار جمهوری خواهان قرار داده است ، رئیس جمهور رئیس جمهور درخواست درخواست بازگشت را نشان می دهد و بیش از سرنوشت حزب به نبرد خود علاقه نشان می دهد.

مت گورمن ، استراتژیست GOP گفت: “بیایید کاملاً واضح باشیم که ما هنوز در بخش بعد از ترامپ نیستیم.” “در حال حاضر این یکی از آخرین فصل های آن است. او هنوز رئیس جمهور است و ما هنوز هم به او نیاز داریم تا ما را از خط پایان اینجا عبور دهد. “

الکس ایزنشتات و جیمز آرکین در تهیه این گزارش همکاری داشتند.
منبع: https://outsidenews.ir