[ad_1]

با وجود نقش اصلی خود ، بونتون به اندازه سایر چهره های حقوق مدنی شناخته شده نبود. با این وجود ، مادر و پدر او از فعالان حقوق مدنی اولیه بودند. مادر وی ، آملیا بونتون رابینسون ، هنگام تظاهرات حق رای در سال 1965 به طرز وحشیانه ای مورد ضرب و شتم قرار گرفت و 50 سال بعد توسط رئیس جمهور وقت باراک اوباما مورد احترام قرار گرفت.

“او کاری کرد که تعداد بسیار کمی از مردم جرات انجام آن را دارند. او گفت نه ، قاضی منطقه ایالات متحده میرون تامپسون در مورد Boynton در سال 2018 گفت: “برای من ، او با روزا پارکز همسطح است” ، یک زن سیاه پوستی که حاضر نشد صندلی خود را در اتوبوس یک مرد سفیدپوست تسلیم کند.

بونتون بازداشت خود را در مصاحبه با آسوشیتدپرس در سال 2018 توصیف کرد.

بونتون در سال 1958 هنگامی که سوار اتوبوس به آلاباما شد ، در دانشکده حقوق در دانشگاه هوارد واشنگتن تحصیل می کرد ، علی رغم قوانین فدرال که تفکیک سفرهای بین ایالتی را ممنوع می کند ، امکانات عمومی ، از جمله ایستگاه های اتوبوس ، در جنوب آن زمان تقسیم شده بود.

اتوبوس برای استراحت در ایستگاهی در ریچموند ، ویرجینیا ایستاد و بونتون برای خوردن غذا به داخل خانه رفت. بونتون با دیدن اینکه قسمت سیاه رستوران آب روی زمین دارد و “بسیار غیربهداشتی” به نظر می رسد ، گفت که او در یک منطقه سفید “تمیز از نظر بالینی” نشسته است. او به پیشخدمت گفت که قصد دارد یک چیزبرگر و چای بخورد.

“او رفت و با مدیر بازگشت. بونتون در مصاحبه یادآوری کرد که مدیر یک انگشت به صورت من گذاشت و گفت … حرکت کن ، “با استفاده از تهمت نژادی. “و من می دانستم که قصد حرکت ندارم ، و امتناع ورزیدم ، و بس.”

بونتون به جرم این جرم محکوم شد ، تجدیدنظر کرد و پرونده وی در دیوان عالی کشور مختومه شد. مشاور او تارگود مارشال ، سپس وکیل مدافع حقوق مدنی کشور ، و بعداً اولین قاضی دادگاه عالی سیاهان بود.

بونتون همچنین در سال 1960 محکومیت خود را به چالش کشید. دادگاه عالی حکم داد که ممنوعیت های تبعیض آمیز فدرال در مورد منع تفکیک اتوبوس های بین ایالتی نیز در ایستگاه های اتوبوس و سایر امکانات مربوط به سفرهای بین ایالتی اعمال می شود. سال بعد ، ده ها دانش آموز سیاه و سفید با اتوبوس راهی سفر به جنوب شدند تا ببینند آیا در مورد این پرونده تصمیم گیری می شود یا خیر بروس بونتون علیه ویرجینیا، ردیابی شد

“آزادی سواران” در آلاباما ، می سی سی پی و کارولینای جنوبی دستگیر یا مورد حمله قرار گرفتند و اتوبوسی در آتش سوخت. رئیس جمهور وقت جان اف کندی دستور اجرای شدیدتر قوانین ضد تبعیض فدرال را صادر کرد.

سندرز گفت: “او پیشگام بود.” “تمام سواری های رایگان از این اقدام خاص حاصل شده است.”

ساندرز گفت که بونتون برای کار خود بهایی پرداخت و در ابتدا موفق به دریافت مجوز در آلاباما نشد. وی بیشتر حرفه خود را به عنوان وکیل مدنی قبل از بازنشستگی گذراند.

تامپسون در سال 2018 گفت که زندگی Boynton “درسی است برای همه ما در مورد اینکه چگونه می توانیم تغییر ایجاد کنیم.”

تمام آنچه او می خواست یک همبرگر بود و مسیر تاریخ را تغییر داد.

[ad_2]

منبع: https://outsidenews.ir