برترین ها: دموکراسی ها خواستار وحدت برای مقابله با چین شده اندخود. کریس کونز ، یکی از اعضای کمیته امور خارجه که در لیست وزیر امور خارجه تحت نظر رئیس جمهور منتخب جو بایدن در نظر گرفته شده است ، گفت که زمان اقدام رسیده است.

دموکرات دلاور گفت: “اگر ما این کار را به عنوان جامعه جهانی دموکراسی ها انجام دهیم ، این سال کاملاً حیاتی است.” “این یک لحظه مهم در تاریخ جهان است. در تاریخ ما.”

در هیچ کجای سطح فوریت به اندازه هنگ کنگ ، که سرکوب چین به عنوان آزمونی برای عزم ملت های دموکراتیک برای آزمایش تلاش های پکن برای تضعیف دموکراسی تلقی می شود ، شدیدتر نبود.

امیلی لاو ، نماینده مجلس در قلمرو سابق تحت مدیریت انگلیس ، در یک ویدئو گفت: “ما به نوعی در مقابل چشم جهان ناپدید می شویم.” “چه چیزی ناپدید می شود؟ آزادی ما. امنیت شخصی ما. حاکمیت قانون.”

با این حال ، پس از رویکرد یک جانبه تر ، رئیس جمهور دونالد ترامپ ، بسیاری از متحدان سنتی آمریکا ، تعجب به وجود آورد که دولت جدید در واشنگتن بار دیگر نقش اصلی را بازی می کند.

آنگوس کمپبل ، رئیس دفاعی استرالیا ، به مجمع گفت که “نسبت به آینده قدرت آمریکا در جهان بسیار خوش بین است”.

اما این احساس قوی نیز وجود داشت که دموکراسی های کوچکتر نمی توانند به سادگی به ایالات متحده اعتماد کنند

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا با اشاره به بیماری همه گیر ویروس کرونا ، تغییرات آب و هوایی و نابرابری در مجمع گفت: “جهان در بحران است.” “به جای اینکه انگشتانمان را عبور دهیم و امیدوار باشیم که قدرت های بزرگ این مسئله را درک کنند ، بیایید ببینیم چه کاری می توانیم انجام دهیم تا با هم تفاوت ایجاد کنیم. … منتظر عمل دیگری نمانیم ، بلکه خودمان این کار را انجام دهیم.”

اگرچه اتفاق نظر گسترده ای در مورد چگونگی راه اندازی مجدد اتحاد دموکراتیک وجود نداشت ، سخنرانان توافق کردند که تنظیمات سنتی که باعث تقویت همبستگی در نیمه دوم قرن 20 می شود ، مانند ناتو ، سازمان تجارت جهانی و سازمان ملل ، در شکل های فعلی آنها کافی نیست. تقابل با چین.

دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ گفت: اتحاد نظامی دوران جنگ سرد “باید یک اتحاد منطقه ای باقی بماند ، اما به یک رویکرد جهانی تر نیاز دارد” تا با افزایش فضا ، فضای مجازی و سایر مناطق چین مقابله کند. ، از جمله از طریق مشارکت با ژاپن ، استرالیا و نیوزیلند.

اما گزارش منتشر شده در آغاز این مجمع ، براساس بینش 250 متخصص از سراسر جهان ، همچنین هشدار می دهد كه “اشتهایی برای بازگشت به روزهایی كه کشورهای آسیایی تحت ساختارهای قدرت غربی قرار گرفتند ، حتی امروز وجود ندارد. تحت مدیریت جدید هستند

وی افزود: “آنچه در آسیا کارساز خواهد بود ، اتحاد و مشارکت انعطاف پذیر بین ایالات متحده و کشورهای جداگانه آسیایی است ، گاهی اوقات در ترکیب با سایر کشورهای آسیایی ، و گاهی با مشارکت اضافی سایر متحدان خارج از آسیا.”

یک مدل امیدوار کننده که مورد موافقت بسیاری از شرکت کنندگان و ناظران چینی است ، گفتگوی امنیتی چهار ضلعی یا چهارگانه است ، مشارکت غیررسمی بین ایالات متحده ، هند ، ژاپن و استرالیا که در سال های اخیر شدت یافته است.

در گزارش هالیفاکس آمده است: “ممکن است جنبه هایی از ترکیب چهار کشور وجود داشته باشد که می تواند در جای دیگر تولید شود.” “زنگ کم است و نیازی به مشارکت مفید نیست. با جمع آوری این سبکهای جدید مشارکت ، چنین رویکردهایی می تواند منادی دوره طلایی دیپلماسی باشد. “

رابرت گیتس ، که بین سالهای 2006 و 2011 به عنوان وزیر دفاع رئیس جمهور جورج دبلیو بوش و باراک اوباما خدمت می کرد ، در مصاحبه ای گفت که او معتقد است توافق 2007 بهتر از انتظار بوده است.

وی گفت: “این ATV ، كه توسط هند ، استرالیا ، ژاپن و ایالات متحده ساخته شده است و برای دفاع از منافع دموكراسی ها ، از نظر سیاسی ، اقتصادی و نظامی دور هم جمع می شوند – گام بسیار مثبتی است.”

حتما بخوانید:
بار و جولیانی متهم به تقلب در انتخابات هستند

اما بدون بار اضافی نظامی و دیپلماتیک ایالات متحده ، بسیاری دیگر ساختارهای منطقه ای مانند اتحادیه اروپا و انجمن ملل آسیای جنوب شرقی را وسایل نقلیه ناکافی می دانند.

به عنوان مثال ، گزارش جدید اتاق فکر شورای آتلانتیک استدلال می کند که ایالات متحده باید از “سود فوق العاده و قابلیت همکاری و همکاری” بین نیروهای نظامی ایالات متحده و فرانسه برای تقویت حضور دموکراتیک خود در هند و اقیانوس آرام استفاده کند.

در رابطه با تجارت ، سخنرانان خواستار ایجاد “منطقه تجارت جهانی آزاد برای دموكراسی ها” شدند تا اتكای كمتری به كالاها و فن آوری چینی داشته باشند.

در گزارش هالیفاکس آمده است: “توافق نامه ایالات متحده ، مکزیک و کانادا و بازار واحد اتحادیه اروپا بلوک های طبیعی برای ایجاد احتمالی چنین کلوپ تجارت آزاد و جهانی و دموکراتیک هستند.” “این باید گسترش یابد تا شامل پادشاهی انگلستان ، هند ، ژاپن ، کره جنوبی ، استرالیا و سایر کشورهای دموکراتیک هند و اقیانوس آرام و همچنین دموکراسی های آفریقا و آمریکای مرکزی و جنوبی شود.

وی افزود: “از چنین موقعیتی قدرت ، سپس دموكراسی ها باید تصمیمات سیاسی و سرمایه گذاری مربوط به وابستگی مصرف كننده و زنجیره تأمین را هماهنگ كنند.”

چین تصمیم به عقب نشینی ندارد. به دنبال امضای مشارکت اقتصادی جامع منطقه ای در 15 نوامبر – اکنون بزرگترین معامله تجاری جهان بین 15 کشور آسیا و اقیانوسیه است – شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین روز جمعه جاه طلبی های خود را بیشتر گسترش داد و اعلام کرد که پکن به دنبال پیوستن به جامع و توافقنامه مشارکت مترقی اقیانوس آرام ، یک معامله تجاری است که در اصل توسط 12 همسایه چین در پاسخ به پکن تنظیم شده است.

در حالی که ایالات متحده به مذاکره در مورد توافق اصلی کمک کرد ، ترامپ در یکی از اولین اقدامات خود به عنوان رئیس جمهور در ژانویه 2017 کناره گیری کرد.

برخی از کارشناسان همچنین برای آزمایش تلاش های چین برای استفاده از فناوری برای خفه کردن جریان اطلاعات و تأثیر بر آزادی شخصی ، خواهان ایجاد یک باشگاه غیررسمی متمرکز بر فناوری هستند.

به عنوان مثال ، جارد کوهن ، مسئول سابق وزارت امور خارجه ، اکنون مدیر اجرایی Jigsaw ، دستگاه جوجه کشی فناوری ایجاد شده توسط گوگل ، و ریچارد فونتین ، مسئول سابق شورای امنیت ملی و دانشمند برجسته اتاق فکر ، “یکپارچه سازی تکنیک دموکراسی ها” را در این پیشنهاد می دهند که آنها آن را T-12 می نامند.

این یک سازمان بین دولتی جدید خواهد بود که در اطراف شرکای اقتصادی G7 کانادا ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، ژاپن ، انگلیس و ایالات متحده ساخته شده است ، اما هند ، استرالیا ، کره جنوبی ، سوئد ، فنلاند و اسرائیل را نیز به آن اضافه خواهد کرد.

یک مدل بالقوه دیگر ، شبکه پاک ، یک کمپین گسترده در برابر غول فناوری چینی هواوی است. مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ، به مجمع گفت تاکنون ، نزدیک به 50 کشور با شرکت در این توافق موافقت کرده اند.

وی گفت: “شما نباید اجازه دهید حزب کمونیست چین به شبکه مخابراتی شما دسترسی داشته باشد.”

علاقه به همکاری فنی بیشتر با ترکیبی از سانسور چینی ، سرقت مالکیت معنوی و جاسوسی دامن می زند. و چین 1 تریلیون دلار هزینه فناوری دولت به برنامه پنج ساله خود در سال 2020 اضافه کرد.

ترس از رانندگی این واقعیت است که شرکتهای چینی سریعتر از ایالات متحده و متحدانش از فناوریهای هوش مصنوعی استفاده می کنند.

کرستی کالولاید ، رئیس جمهور استونی ، به این مجمع گفت: “از آنجا که ما قوانین محافظت از داده ها داریم ، هوش مصنوعی ما عقب است.” وی خواستار مقررات دقیق تر برای کمک به همگام شدن با پیشرفت چین در “سیستم های هوش مصنوعی با سرعت بیشتر” به دلیل بی توجهی به رژیم حریم خصوصی است.

تعدادی دیگر از سازمان های بین المللی باسابقه نیز چهره جدیدی به خود گرفته اند.

نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون خواستار گسترش G7 به منظور شامل هند ، استرالیا و کره جنوبی شد ، توافقی غیررسمی که وی می تواند با دستیابی انگلیس به ریاست G7 در ژانویه به توافق برسد.

حتما بخوانید:
CDC برای اولویت بندی تلاش ها با پرش موارد ، از ردیابی تماس بیش از حد کار می کند

یان برمر ، رئیس گروه اوراسیا ، مشاور ریسک سیاسی ، خواستار گسترش مشارکت های موجود شد و گفت: “شما به سطحی از معماری جدید نیاز خواهید داشت.”

وی به علاقه ژاپن برای پیوستن به اتحاد اطلاعاتی Five Eyes بین ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا ، استرالیا و نیوزیلند اشاره کرد.

گزارش جدید منتشر شده توسط کمیته روابط خارجی مجلس سنا به رهبری جمهوری خواهان همچنین بر لزوم برقراری روابط دیپلماتیک سنتی بین ایالات متحده و متحدان اروپایی آن تأکید می کند.

در این گزارش آمده است: “امنیت و سعادت ماوراlantالنهر به ایالات متحده و اروپا نیاز دارد تا تعهدات خود را نسبت به یکدیگر تجدید کنند و متعهد شوند که از همه ابزارهای ترکیبی ما برای موفقیت استفاده کنند.”

در مصاحبه ای ، كونز گفت كه برای مقابله با پكن به ترتیبات بین المللی سنتی و مبتكرانه تر نیاز است.

وی گفت: “نهادهایی مانند آسه آن و سازمان تجارت جهانی ، ناتو و سازمان ملل متحد نیاز به نگاه جدیدی دارند.” “بسیاری از آنها کمی جیرجیرک ، کمی خسته هستند. اما من فکر می کنم اولین قدم ما این است که دوباره به روشی حمایتی و مثبت درگیر شویم و آنها را تقویت و پایدار کنیم ، در حالی که در عین حال بررسی می کنیم که آیا همه آنها به طور خاص برای لحظه فعلی ما طراحی شده اند یا خیر. “

اما اقناع دموکراسی ها برای کاهش وابستگی اقتصادی و فناوری خود به پکن چالش هایی به وجود می آورد.

گزارش جدید ارائه شده در مجمع هالیفاکس اذعان می کند: “این یک جاه طلبی است که توسط گروه های محلی منافع پر از موانع است.”

پمپئو به حاضران گفت: “مخالفت با چین آزاد نیست.” “هزینه هایی وجود دارد.”

سخنرانان همچنین از درخواست از کشورها برای انتخاب صریح کشورها هشدار دادند.

وی گفت: “ایجاد انعطاف پذیری بیشتر و همچنین عمق بیشتر در فرهنگ اتحاد و مشارکت در قرن بیست و یکم ، به طور طبیعی به معنای عدم درخواست از کشورها برای انجام انتخابات سیاه و سفید ، به عنوان مثال بین پکن و واشنگتن در زمینه تجارت است.” گزارش هالیفاکس.

کمپبل ، رئیس نیروهای دفاعی استرالیا ، با این موضوع موافقت کرد. وی در مجمع گفت: “این موضوع انتخابی امری است كه به نظر من باید تا آنجا كه ممكن است از آن اجتناب كنیم تا كشورهای كوچكتر ، كشورهای میانی و جغرافیایی احساس نكنند كه چاره دیگری ندارند.” “آنها همیشه باید یک انتخاب داشته باشند.”

هنوز هم در مورد حاضران در انتخاب رای دهندگان آمریکایی در این ماه احساس آرامش وجود داشت.

کونز واکنش متفقین به پیروزی بایدن را “سرخوشی برابر” توصیف کرد که ایالات متحده نقش اصلی خود را در تعامل جهانی بازیابی کند.

گیتس که مدیر سیا و معاون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور جورج اچ دبلیو بوش نیز بود ، موافقت کرد که انتخاب بایدن فرصتی است.

وی با اشاره به سرکوب چین علیه هنگ کنگ و بازداشت داخلی گفت: “بسیاری از کشورها در اروپا و سایر کشورها هستند که در کاخی متفاوت از دو یا سه سال پیش در کاخ هستند ، این مهم به دلیل اقدامات Xi نیست.” یک میلیون مسلمان اویغور. “به نوعی موضع تهاجمی رئیس جمهور و دیپلماسی جنگجوی گرگ آنها به آنها کمک شد.”

لئون پانتا ، وزیر دفاع سابق و رئیس CIA ، در یک گردهمایی در هالیفاکس ، فقط یک پاسخ عملی داشت.

“چین از چه می ترسد؟” او از اتحاد می ترسد “.

تیم کین ، سناتور ویرجینیا ، عضو کمیته های خدمات مسلح و روابط خارجی ، هشدار داد که حتی این نیز کافی نخواهد بود.

وی در مصاحبه ای گفت: “ما واقعاً به یك پروژه جدی تر برای ارتقا democracy دموكراسی احتیاج داریم كه از این واقعیت استفاده كند كه در سراسر جهان دموكراسی وجود دارد.” “الگوی دولت توسط اقتدارگرایان مورد حمله قرار گرفته است.”

لوئیز ساوج و لارا سلیگمن در این گزارش همکاری کردند.


منبع: https://outsidenews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma