برایان دیز به احتمال زیاد به عنوان افسر ارشد اقتصادی در کاخ سفید انتخاب خواهد شدافراد نزدیک به دوره انتقال می گویند بسیاری از انتقادات از سمت چپ دیز ناعادلانه است. آنها می گویند او مدتهاست که از سیاست های اقتصادی مترقی پشتیبانی می کند و نقشی اساسی در کمک به اقتصاد ایالات متحده برای نجات از بحران مالی و رکود بزرگ ایفا کرده است ، زیرا بادن تلاش می کند اقتصاد را از اپیدمی Covid-19 خارج کند ، این وضعیت کاملاً مناسب است. .

آنها همچنین به حمایت از دیز در جامعه سبز استناد می كنند و خاطرنشان می كنند كه نقش وی در بلك راك سرمایه گذاری در مناطق پایدار اقتصاد مانند انرژی پاك است.

جان پودستا ، رئیس سابق ستاد رئیس جمهور بیل کلینتون و مشاور رئیس جمهور باراک اوباما ، قبل از ایجاد مرکز پیشرفت گروه پیشرفت آمریکایی گفت: “او فقط ثابت کرد که یک قهرمان موثر در انتقال به اقتصاد پاک تر است.” ” . “تردیدی نیست که او به نمایندگی از محیط زیست یک کارزار تهاجمی انجام خواهد داد.”

اقتصاددان رابرت گرینشتاین ، بنیانگذار و رئیس مرکز اولویت های بودجه و سیاسی ، گفت که او فکر می کند دیز “یک انتخاب عالی” برای NEC است. “من در دوران اوباما در مورد موضوعات زیادی با او کار کردم و واقعاً او را یکی از م effectiveثرترین افراد در یک کاخ سفید موثر یافتم. و مدام او را در کنار ترقی خواهان پیدا کردم.”

دیز به درخواست نظر پاسخ نداد. یک مقام انتقال بایدن از اظهار نظر خودداری کرد.

در زمان دولت اوباما ، دیز معاون مدیر دفتر مدیریت و بودجه و NIC بود. او اکنون رئیس جهانی سرمایه گذاری پایدار در BlackRock ، بزرگترین مدیر دارایی جهان است.

حتما بخوانید:
خرید استون ۹۸ درصد از علمی فیشر انجام شد

انتخاب وی مطابق با مدل شنود شنیداری از مسئولان اوباما در کاخ سفید برای تعیین سمت های ارشد در دولت خودش خواهد بود. دیز 31 ساله در آن زمان از دانشکده حقوق ییل فارغ التحصیل شد ، به رهبری برنامه نجات اوباما برای صنعت خودرو کمک کرد. وی همچنین در زمینه های زیست محیطی و سایر زمینه های مهم برای بایدن کار کرده است. پیشینه Ie League Deese نیز با بهترین پیشنهادات بایدن روند مشابهی را دنبال خواهد کرد

بایدن همچنین می تواند با انتخاب کاندیدای متنوع تر و مترقی تر برای ریاست شورای مشاوران اقتصادی ، در انتخاب NEC توازن ایجاد کند.

CEA تأثیر کمتری نسبت به NEC دارد و از ساختمان اداری آیزنهاور تا کاخ سفید و نه از جناح غرب فعالیت می کند. اما به عنوان یک واحد داخلی برای پیش بینی اقتصادی و تجزیه و تحلیل دولت عمل می کند و نقش مهمی در تدوین ایده های سیاست دارد. رئیس CEA اغلب سخنگوی اقتصادی کاخ سفید است.

به گفته افراد نزدیک به دوره انتقال ، یک نامزد اصلی برای CEA ، سیسیلیا روس ، اقتصاددان آفریقایی-آمریکایی است که هم در شورای مشاوران اقتصادی اوباما و هم در شورای اقتصاد ملی رئیس جمهور بیل کلینتون خدمت کرده و اکنون رئیس مدرسه پرینستون است. روابط عمومی و بین الملل در دانشگاه پرینستون.

لیزا کوک ، اقتصاددان آمریکایی آفریقایی تبار از میشیگان که در اوباما CEA نیز کار می کرد ، همچنین بهترین نامزد برای CEA است. کوک به عنوان مشاور برجسته اقتصادی در کارزار انتخاباتی بایدن فعالیت می کرد. از دیگر نامزدها می توان به اقتصاددانان هدر بوش و جارد برنشتاین و نیرا تندن ، رئیس مرکز پیشرفت آمریكا اشاره كرد.

حتما بخوانید:
میزبان آرام: چگونه بایدن به عنوان وزیر خزانه داری به یلن رسید

بوش و برنشتاین بعنوان مشاور ارشد ستاد انتخاباتی فعالیت می کردند و برنشتاین مشاور اصلی اقتصادی بایدن معاون رئیس جمهور وقت در زمان دولت اوباما بود. تقریباً مسلم است که برنشتاین در کاخ سفید بایدن نقش اقتصادی بسیار بالایی خواهد داشت ، اگرچه هنوز مشخص نیست که وی کدام شغل را بر عهده خواهد گرفت.

یکی از نزدیکان به این موضوع گفت ، تیم انتقالی بایدن در تلاش است تا به سرعت پیام های کابینه و مقامات ارشد را دریافت کند تا از داستان های پشت صحنه در مورد اسباب بازی ها و دسیسه های قصر جلوگیری کند. بنابراین هفته آینده اعلامیه های بیشتری از جمله برای تیم اقتصادی پیش بینی می شود.

تئودوریک مایر و ویکتوریا گویدا در تهیه این گزارش همکاری داشتند.


منبع: https://outsidenews.ir