بحران دیگر بهداشت و درمان بایدن: یک اپیدمی داروی احیاگربایدن در مقطعی حساس در مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر مسئولیت خود را آغاز خواهد کرد. برخی از کشورها در حال تلاش برای جهش دو رقمی در مرگ و میرهای ناشی از مصرف بیش از حد هستند ، نیروی کار کمیاب بهداشت عمومی در حال حاضر برای مبارزه با ویروس کرونا دچار فشار شده است و رشد کسری بودجه ناشی از بیماری همه گیر می تواند کشورها را مجبور به کاهش دردناک خدمات عمومی کند.

بر اساس آخرین اطلاعات مقدماتی فدرال ، بیش از 76000 نفر در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر بین آوریل 2019 و آوریل 2020 جان خود را از دست داده اند ، که بیشترین آمار ثبت شده در یک دوره 12 ماهه است. مقامات بهداشتی فدرال می گویند بحران دارو فقط با ماهها محرومیت اجتماعی ، بیکاری زیاد و انحراف منابع برای مبارزه با ویروس شدت گرفته است.

نورا ولکوف ، مدیر دیرینه انستیتوی ملی سو Ab مصرف مواد مخدر گفت: “از زمان شیوع بیماری ، ما نتوانستیم همه گیری مواد افیونی را کنترل کنیم.” “آسیب پذیری های ما تازه بدتر شده اند.”

بایدن ، که در طی مبارزات پسرش هانتر علیه سو abuse مصرف مواد به طور مکرر صحبت کرده است ، خواستار سرمایه گذاری های بی سابقه در پیشگیری و درمان مواد مخدر شده است ، در حالی که شرکت های دارویی را مسئول نقش خود در اپیدمی مواد مخدر می داند. اما طرح درمانی 125 میلیارد دلاری وی ممکن است در یک کنگره به شدت تقسیم شده با مقاومت روبرو شود که حتی ماه ها نتوانسته است در مورد بسته تسکین ویروس کرونا توافق کند ، حتی با افزایش عفونت ها و ادعاهای بیکاری.

طرفداران می گویند گام های فوری وجود دارد که نیازی به تأیید کنگره ندارد ، انتظار می رود که بایدن هنگام روی کار آمدن خود اقدام کند – مانند احیای سرویس کنترل مواد مخدر کاخ سفید ، که به گفته آنها با ترامپ و توانمند سازی کاهش یافته است. مقامات بهداشت عمومی برای شکل دادن به سیاست دارو

بیش از 70 سازمان بهداشت عمومی روز سه شنبه نامه ای به بایدن نوشتند و وی را با اشاره به “بحران اعتیاد بی سابقه” خواستار ارتقا the رئیس خدمات دارویی کاخ سفید در مطب خود کنند. این موقعیت که به عنوان “راوی” ملت نیز شناخته می شود – اصطلاحی که بایدن حدود 40 سال پیش ابداع کرد – به کابینه رئیس جمهور جورج دبلیو بوش اضافه شد ، اما بلافاصله پس از روی کار آمدن اوباما برکنار شد.

سرویس ملی کنترل مواد مخدر در طول سال اول ریاست جمهوری ترامپ تا حد زیادی از کارمندان سیاسی برکنار شد زیرا دولت جدید تلاش می کند به وعده مبارزات انتخاباتی ترامپ برای پایان دادن به شیوع مواد مخدر عمل کند. بودجه های سالانه ترامپ بودجه دفتر را بارها کاهش داده است ، اگرچه کنگره از خواسته های وی چشم پوشی کرده است. رئیس دفتر منصوب شده توسط ترامپ جیم کارول پیش از این دادستانی بود و هیچ تجربه ای در سیاست های بهداشتی نداشت و تمرکز زیادی بر اجرای قانون و متوقف ساختن مواد مخدر غیرقانونی داشت. دسامبر گذشته ، خدمات پاسخگویی غیرحزبی دولت گفت که این سرویس استراتژی ملی را صادر نکرده است.

حتما بخوانید:
ترامپ از تقلب در انتخابات حمایت می کند و قول می دهد پس از انتخابات در وهله اول به جورجیا سفر کند

رویکرد ترامپ به خدمات دارویی کاخ سفید بخشی از آنچه وکلا به عنوان سوابق ترکیبی او از بحران اعتیاد می دانستند. ترامپ در ابتدای ریاست جمهوری خود ، اپیدمی دارو را خدمات فوریت های پزشکی اعلام کرد و قانونی را برای گسترش بودجه درمان دارویی امضا کرد. در همان زمان ، تلاش های وی برای لغو قانون مراقبت مقرون به صرفه – قانونی که بایدن بر اساس آن قول داده بود – دسترسی به درمان سو abuse مصرف مواد را تضعیف می کند. گفتگوهای ترامپ درباره اعدام فروشندگان مواد مخدر و تمرکز بر اقدامات اجرای قانون ، از جمله دیوار مرزی ، نیز از رویکرد اولیه لازم برای مقابله با بحران جلوگیری کرد ، طرفداران اعتیاد گفتند.

سخنگوی سرویس مواد مخدر کاخ سفید ، که خواست نامش فاش نشود ، گفت که اولین کاهش سالانه مصرف بیش از حد مواد مخدر در حدود 30 سال گذشته تحت نظارت ترامپ ثبت شده است. سخنگو همچنین خاطرنشان کرد که افزایش اخیر در عرضه مواد مخدر مصنوعی فنتانیل و مت آمفتامین “بسیار قوی” باعث کشنده تر شدن این دارو شده است و به افزایش مرگ و میر بیش از دوز کمک می کند.

سخنگوی گفت: “مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر و مصرف بیش از حد آن دو سرعت نیست – این یک ماراتن است.”

در همین حال ، بایدن با توجه به نقش وی در تصویب قوانین سختگیرانه مبارزه با مواد مخدر در سال 1986 و لایحه جرایم 1994 که حداقل مجازات های مجازات حبس برای مجرمان مواد مخدر را درنظر گرفته است ، با تردید برخی از طرفداران اعتیاد روبرو است. و متهم به افزایش اختلافات نژادی در سیستم عدالت است. بایدن گفت که وی در مورد بسیاری از قوانین متفاوت احساس می کند ، اما با این حال مخالف قانونی شدن مواد مخدر از جمله ماری جوانا است ، در حالی که از دادگاه های توانبخشی اجباری و مواد مخدر دفاع می کند ، اقداماتی که به گفته برخی از طرفداران جرم است.

شیلا وهاریا ، معاون اتحاد برای سیاست های مواد مخدر در نیویورک ، گفت: “این هنوز به جرم انگاری منجر می شود.” “او به اقدامات قهرآمیز اعتقاد دارد و ما او را تشویق خواهیم کرد تا درک کند که برای مجبور کردن افراد به درمان دست نیازی به قانون قوی نداریم.”

در حالی که بایدن هنوز گزینه مراقبت های بهداشتی خود را اعلام نکرده است ، اما انتقال وی با مقامات بهداشتی دولت پر شده است – این نشانه ای است که متخصصان بهداشت استراتژی کنترل داروی دولت جدید را مدیریت می کنند. این افراد شامل یکی از مشاوران تاج بایدن ، جراح عمومی سابق ویوک مورتی است که یکی از مدعیان اصلی مدیریت HHS است. مورتی به عنوان جراح عمومی اوباما ، اولین گزارش را به سرویس سوuse مصرف مواد مخدر صادر کرد و خواستار آن شد که به عنوان یک مسئله بهداشتی به جای یک موضوع اجرای قانون دیده شود.

حتما بخوانید:
عملکرد حراست شهرداری تهران در هرج و مرج در اعتراضات 1401 / سود!

بایدن همچنین از Rahul Gupta ، کمیسر بهداشت عمومی سابق ویرجینیا غربی ، برای هدایت تیم انتقال سرویس دارو ، شنود می کرد. گوپتا ، كه هم اكنون افسر ارشد پزشكي در مارس Dimes است ، به دليل كار بر اساس داده هايي كه در اين كشور بيشتر از همه تحت تاثير اپيوييد قرار گرفته است ، در جامعه سياستگذاري مواد مخدر مشهور است. رویکرد وی در شناسایی جمعیت های در معرض خطر مصرف بیش از حد به عنوان یک الگوی ملی عمل کرده است. وی همچنین به گسترش دسترسی به مصرف بیش از حد مواد افیونی ، پادزهر نالوکسان ، تبادل سرنگ و دارو کمک کرد ، همه اینها برنامه های اصلی در مبارزات بایدن برای مقابله با بحران مواد افیونی است.

در اوایل سال جاری ، نشانه های شناخته شده طولانی مدت مبارزه ملت با اعتیاد وجود داشت. در ژانویه ، دولت ترامپ آنچه را که به نظر می رسد یک نقطه عطف باشد جشن گرفت: مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها گزارش دادند که مرگ بیش از حد در سال 2018 در همان سال 4 درصد کاهش یافته است ، این اولین افت در حدود سه دهه است.

اما ماه ها بعد ، آژانس بهداشت عمومی داده های اولیه سال 2019 را گزارش داد ، که نشان می دهد مرگ بیش از دوز 5٪ بوده است ، با ثبت 72000 کشته. حدود دو سوم این مرگ ها مربوط به مواد افیونی است ، اما مرگ و میر ناشی از محرک هایی مانند کوکائین و مت آمفتامین نیز به سرعت در حال افزایش است.

باید دید که همه گیری در این سال تا چه حد بحران مواد مخدر را تشدید کرده است.

اوهایو گزارش داد که 543 مورد مرگ در اثر مصرف بیش از حد در ماه مه ، حداکثر به مدت یک ماه رخ داده است. دنیس کوچون ، رئیس کاهش آسیب در اوهایو ، گفت که مرگ بیش از حد در این سال در این ایالت حتی می تواند از 4800 رکورد در سال 2017 فراتر رود.

وی گفت: “من هرگز فکر نمی کردم که بتوانیم به بالاترین میزان مرگ و میر در سال 2017 برسیم و اشتباه کردم.” “آنجا یک قتل عام است.”

اورگان از افزایش 70 درصدی مرگ و میر بیش از حد در آوریل و مه نسبت به دو ماه مشابه در سال 2019 خبر داد. در ماین ، مرگ بیش از حد در نیمه اول سال 2020 نسبت به سال گذشته 27 درصد افزایش داشت. سنبله ها همچنین در کلرادو ، کنتاکی و لوئیزیانا ثبت شده است.

“در حالی که قبل از همه گیری ، به طرز غیر قابل قبولی بالا ، ما پیشرفت خوبی داشته ایم. ” “امید زیادی وجود داشت و همه گیرها یک کلید را به چرخ انداختند و واقعاً این تلاش را مختل کردند.”


منبع: https://outsidenews.ir