بایدن یک تیم امنیت ملی را پر از کهنه سربازان دولت اوباما اعلام کرددر صورت تأیید ، مایوركاس اولین وزیر امنیت داخلی لاتین خواهد بود. در زمان دولت ترامپ ، این بخش از وظیفه امنیت داخلی گسترده خود خارج شد تا تمرکز زیادی بر روی مهاجرت داشته باشد. فعالان امور مهاجرت قطعاً دولت بایدن را تحت فشار قرار خواهند داد تا ده ها قانون و مقررات DHS را که مهاجرت را محدود می کند ، برگرداند.

جی جانسون ، وزیر امنیت داخلی اوباما از 2013-2017 ، روز دوشنبه گفت که او از انتخاب مایورکاس برای تصدی بخش تحت مدیریت بایدن “بسیار بسیار راضی است”.

جانسون گفت ، مایوركاس “تجربه كاملاً خوبی” با DHS دارد ، با اشاره به تجربه خود به عنوان معاون وزیر ، به عنوان مدیر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده ، و به عنوان وكیل ایالات متحده در كالیفرنیای جنوبی.

جانسون گفت: “من نمی توانم به کسی که صلاحیت بیشتری برای تصاحب DHS داشته باشد فکر کنم.”

تأیید هاینز نیز تاریخی خواهد بود. او به بالاترین رتبه در جامعه اطلاعاتی ایالات متحده و اولین زن مدیر اطلاعات ملی تبدیل خواهد شد. هاینز یکی دیگر از کهنه سران دولت اوباما است که معاون سابق مشاور امنیت ملی و معاون رئیس CIA بود.

هاینز یکی از مدیران شرکت مشاوره استراتژیک WestExec Advisors بود که در سال 2018 توسط سایر فارغ التحصیلان دولت اوباما میشل فلورنوی و آنتونی بلینکن راه اندازی شد.

اگرچه هاینز مورد توجه اعضای مترقی حزب دموکرات قرار گرفت ، اما مارک پلیمرپولوس ، مسئول سابق CIA ، گفت که این “انتخاب عالی” است و “اخلاق کاری هرکول” وی را ستود.

حتما بخوانید:
لیفت سانترال لب

پلیمرپولوس گفت: “هم کسانی که در CIA و هم کاخ سفید در مقام های ارشد خدمت کرده اند ، درک زیادی از چگونگی اطلاعات می تواند از سیاست حمایت کند و روند بین دپارتمانی کار می کند.” وی همچنین پیوندهای موجود با رهبران خارجی را دارد كه از نقش دیپلماسی فكری ایفا می كنند.

کری ، سناتور قدیمی ماساچوست و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دموکرات از سال 2004 ، پس از ترک مه شکن هیلاری کلینتون از 2013-2017 به عنوان دومین وزیر خارجه اوباما خدمت کرد.

کری در انتخابات مقدماتی دموکرات ها در سال 2020 مدافع اولیه بایدن بود و به عنوان یکی از دو رئیس مشترک یک گروه کاری در مورد وحدت اقلیم که اعضای حزب پیش رو و حزب دموکرات را در کنار هم قرار داده بود ، به عنوان نماینده نیویورک الكساندیا اوكاسیو كورتس خدمت كرد.

حذف قابل توجهی از لیست اسامی که روز دوشنبه توسط تیم انتقال بایدن صادر شده ، انتخاب رئیس جمهور به عنوان وزیر دفاع است. میشل فلورنوی ، معاون سابق وزیر دفاع در امور سیاسی ، به عنوان یک رهبر در رهبری پنتاگون در دولت جدید دیده می شود.

این تغییر و تحولات پس از آن صورت می گیرد که رون کلاین ، رئیس دفتر کار جدید کاخ سفید بایدن ، روز یکشنبه فاش کرد که رئیس جمهور منتخب اولین کارمندان کابینه خود را روز سه شنبه معرفی خواهد کرد.

بعداً روز یکشنبه ، چندین رسانه گزارش دادند که بایدن مشاور امور خارجه آنتونی بلینکن را به عنوان وزیر امور خارجه ، مشاور امور داخلی جیک سالیوان را به عنوان مشاور امنیت ملی و دیپلمات باسابقه لیندا توماس-گرینفیلد را به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل انتخاب کرده است.

حتما بخوانید:
تخت بیمارستانی❤️(با قیمت تولیدکننده +100% گارانتی)

این اسامی همچنین در بیانیه روز دوشنبه توسط تیم انتقال بایدن تأیید شد.

ناتاشا برتراند ، لارا سلیگمن ، مارتین ماتیشاک و دانیل لیپمن در این گزارش همکاری داشتند.


منبع: https://outsidenews.ir