بایدن می تواند نسبت به ممنوعیت استفاده از سلاح های هسته ای فراجنسی اقدام سریع انجام دهدسلاح های هسته ای

بودجه پنتاگون ، مانند سایر هزینه های فدرال ، بدون در نظر گرفتن نتیجه انتخابات ، تحت فشار جدیدی قرار خواهد گرفت ، که باعث می شود برخی از برنامه های اصلی کسب کاهش یا کاهش یابد. انتظار می رود که دولت بایدن به طور ویژه به مجموعه خاصی از برنامه ها دقت کند: سلاح های هسته ای.

یکی از برنامه هایی که به ویژه آسیب پذیر تلقی می شود ، موشک کروز هوا به هوا ، یک موشک کروز هوا به هوا است که برای تجهیز به بمب افکن های نیروی هوایی B-2 و آینده B-21 طراحی شده و توسط Raytheon در دست توسعه است.

پیش بینی می شود سکوی زمینی سه گانه هسته ای ، موشک های بالستیک قاره پیما که در سیلوهای زیرزمینی در سراسر غرب آمریکا قرار دارند ، تحت کنترل جدیدی درآید.

اما در 8 سپتامبر ، نیروی هوایی به نورثروپ گرومن قرارداد 13 میلیارد دلاری برای بازدارندگی به اصطلاح استراتژیک زمینی اعطا کرد و برای دولت عقب نشینی ممکن است دشوار باشد.

رابرت وارک ، معاون وزیر دفاع در دولت اوباما و ترامپ ، گفت: “من می دانم که در دولت بایدن ، نیاز به نیروهای ICBM مانند LRSO یک نقطه داغ خواهد بود.” “در مورد ضرورت اختلافات وجود خواهد داشت.”

کنترل سلاح

همراه با تغییر در پرونده اسلحه های هسته ای ، تمرکز جدیدی بر معاهدات کنترل تسلیحات خواهد بود.

هدف این پلتفرم از حزب دموکرات ، آنچه رهبران حزب به منزله کنار گذاشتن بی پروای دولت ترامپ از چندین معاهده هسته ای و دیگر تسلیحات با روسیه از جمله پیمان نیروهای هسته ای میان برد و پیمان آسمان های آزاد می دانند ، است. ترامپ از هر دو کناره گیری کرد.

حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون - اتوبار بلوار تعاون - 20% تخفیف - 44440426

این پلتفرم گفت: “تهدیدات گستاخانه هسته ای ، عقب نشینی بی پروا از معاهدات مهم کنترل تسلیحات و توافق نامه های هسته ای و استقبال بی پروا از یک مسابقه تسلیحاتی جدید ، امنیت ایالات متحده و جهان را کمتر کرده است.”

بایدن یک فرصت اولیه برای حرکت در مسیری دیگر دارد.

پیمان جدید کاهش سلاح های استراتژیک ، که تعداد سلاح های هسته ای مستقر در هر دو طرف را به سال 1550 محدود می کند ، قرار است در 5 فوریه سال 2021 ، فقط چند هفته پس از روی کار آمدن ، منقضی شود ، مگر اینکه واشنگتن و مسکو پیش از این توافق کنند. به پنج سال تمدید شد.

مقامات دولت ترامپ اعلام کرده اند که در صورت دستیابی به توافق روسیه برای منجمد کردن موقت تمام سلاح های هسته ای در حین مذاکره در مورد پیمان جدیدی که طبقات بیشتری از سلاح های هسته ای را شامل می شود ، آنها برای تمدید باز هستند. اما بایدن سال گذشته قول داد که آن را فارغ از 5 سال مجاز تمدید کند و شروع جدید را “لنگر ثبات استراتژیک” و “پایه ای برای توافق نامه های جدید کنترل تسلیحات” خواند.

نیروهای نظامی

بایدن همچنین قول می دهد تا آنجا که به ارتش ریاست جمهوری مربوط می شود روند دولت ترامپ را معکوس کند. این به معنای تماس مجدد با کنگره برای لغو و بازنویسی مجوزهای استفاده از نیروی نظامی است. کنگره این امر را در سال 2001 برای جنگ با تروریسم و ​​سپس دوباره در سال 2002 ، قبل از حمله آمریکا به عراق ، تصویب کرد.

حتما بخوانید:
GOP آستر نقره ای را در از دست دادن زمین لرزه ترامپ در کالیفرنیا پیدا کرده است

در پلتفرم حزب دموکرات آمده است: “ما فقط در صورت لزوم برای محافظت از امنیت ملی و درصورتی که هدف مشخص و قابل دستیابی باشد – با رضایت آگاهانه مردم آمریکا و در صورت توجیه ، تصویب کنگره” از زور استفاده خواهیم کرد. ” “به همین دلیل ما با کنگره همکاری خواهیم کرد تا مجوزهای استفاده از نیروی نظامی را برای دهه ها لغو کنیم و یک چارچوب باریک و مشخص جایگزین آنها کنیم که اطمینان حاصل کند ما می توانیم از آمریکایی ها در برابر تهدیدهای تروریستی در حالی که جنگ های دائمی را خاتمه می دهیم محافظت کنیم.”

البته ، این همان چیزی است که دولت اوباما تلاش کرد ، اما نتوانست اجماع دو حزب در مورد کپیتول هیل را پیدا کند.


منبع: https://outsidenews.ir