بایدن رئیس سابق بانک فدرال یلن را به عنوان اولین زن به ریاست خزانه داری منصوب کرد

[ad_1]

دموکرات ها و جمهوری خواهان در مذاکرات درباره بسته جدید کاهش اقتصادی از ماه ها در بن بست بوده اند و هلن به احتمال زیاد به نمایندگی از دولت بایدن ، در این مذاکرات نقش اصلی را ایفا می کند و خواستار برنامه محرک گسترده ای می شود که جمهوری خواهان مخالف آن هستند.

یلن 74 ساله که تنها نفر دوم رئیس فدرال رزرو و خزانه داری می شود ، دهه ها با تمرکز بر کاهش بیکاری به سر برد. وی همچنین توجه زیادی به نابرابری اقتصادی داشت ، موضوعی که در طی همه گیر شدن بیشتر مورد توجه آمریکایی ها و اقلیت های کم درآمد قرار گرفت.

وی در طول اولین سال ریاست فدرال رزرو در سال 2014 ، با ایراد سخنرانی در این باره و ذکر منظم آن در طول دوره کار خود ، قدم غیرمعمول برداشت.

اگرچه او به عنوان یک اپراتور سیاسی به جای یک اپراتور سیاسی دیده می شود ، وی مدعیان اصلی دیگر خزانه داری بایدن را معرفی کرده است ، از جمله Lael Brainard ، فرماندار فدرال و راجر فرگوسن ، مدیرعامل TIAA ، که خودش معاون سابق بانک مرکزی است. و یکی از برجسته ترین اقتصاددانان سیاه پوست در کشور است.

قبل از انتخاب وی ، بایدن گفت که انتخاب وی به خزانه داری ستایش گسترده ای را در میان دموکرات ها به دست خواهد آورد ، بدون اینکه نامی از یلن بگذارد. رئیس جمهور منتخب گفت: “خواهید فهمید كه این شخصی است كه من فكر می كنم – توسط همه عناصر حزب دموكرات ، از ائتلاف های مترقی تا متوسط ​​پذیرفته خواهد شد.”

برخی از مترقیان ممکن است نسبت به هشدارهای گذشته یلن مبنی بر اینکه ایالات متحده سرانجام باید در یک مسیر پایدار هزینه فدرال گام بردارد ، احتیاط کنند. وی در سال 2018 گفت: “اگر عصای جادویی داشتم ، مالیات را افزایش می دادم و هزینه های بازنشستگی را کاهش می دادم.”

وی به عنوان رئیس خزانه داری آمریکا ، برای تأمین حمایت از اقتصاد ایالات متحده ، با جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو همکاری نزدیک خواهد داشت و ممکن است تصمیم بگیرد که میلیاردها دلار در برنامه های اعطای وام اضطراری که وزیر امور خارجه استفان مانوچین خواستار تعطیل شدن آن است ، دوباره بازگشایی کند. از سال.

یکی از فوری ترین وظایف آن بازگرداندن شغل در وزارت دارایی است که در دوره منچین رو به کاهش بود ، به ویژه با توجه به تمایل وی برای اعتماد بیشتر به گروه کوچکی از مشاوران.

یلن متولد بروکلین که یکی از همکاران مشهور در موسسه بروکینگز است ، بیشتر فعالیت های علمی خود را از جمله رابطه طولانی مدت با دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی و بانک فدرال سپری کرده است. وی همچنین در دوره رشد 1997-1999 اقتصاددان ارشد رئیس جمهور بیل کلینتون بود.

وی در این نقش ، گزارش سال 1998 را با بخشی از تفاوت های نژادی اقتصادی ، موضوعی به موقع که تیم بایدن بر آن تأکید ویژه ای داشت ، رهبری کرد. در این گزارش آمده است: “متوسط ​​درآمد خانواده های سفیدپوست غیر اسپانیایی و خانواده های آسیایی تقریباً دو برابر خانواده های سیاهپوست و اسپانیایی تبار است.” “متوسط ​​ثروت خانوارهای سفیدپوست غیر اسپانیایی 10 برابر سیاهپوستان و اسپانیایی هاست.” از آن زمان تغییر چندانی نشده است.

یلن متخصص نظریه اقتصاد کلان و نه عملکرد عمیق بازارهای مالی ، با این وجود سالها تجربه در زمینه مقابله با فراز و نشیب های اقتصاد ایالات متحده ، از جمله به عنوان رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو در بحران مالی 2008 دارد.

در دوران ریاست خود ، یلن با انتقاد گسترده جمهوری خواهان در کنگره روبرو شد که چرا سریعتر برای افزایش نرخ بهره پس از رکود بزرگ اقدام نکردند ، چیزی که آنها می ترسند منجر به آن شود تورم در حال اجرا ، حتی برای کمک به کاهش ثابت نرخ بیکاری. این انحراف از نرخ بهره 0 درصد شروع شد تا دسامبر 2015 که بیکاری 5 درصد بود.

سرانجام صبر وی تأیید شد ، اگرچه افراد ترقی خواه نیز او را متهم به افزایش خیلی زود نرخ بهره کردند. تا فوریه سال 2020 ، نرخ بیکاری به 3.5 درصد کاهش یافت ، بدون اینکه نشانه ای از خطر تورم باشد و مقامات بانک فدرال ، از جمله برینارد ، از آن زمان استدلال کردند که بانک مرکزی باید بیشتر صبر کند.

هنوز هم ائتلاف Fed Up ، مجموعه ای از گروه های جامعه ، اتحادیه ها و کارشناسان سیاسی که از افزایش نرخ بانک مرکزی انتقاد می کنند ، خواستار انتصاب مجدد جیلنا در سال 2018 شده است.

دونالد ترامپ در جریان کاندیداتوری اولیه خود به عنوان رئیس جمهور از یلن انتقاد کرد و معتقد بود که وی به نمایندگی از رئیس جمهور باراک اوباما به طور مصنوعی از اقتصاد حمایت می کند. اما پس از انتخاب وی ، ترامپ تقریباً تصمیم به انتصاب مجدد وی به دلیل سیاست آسان پولش را گرفت. (او همچنین در همتای خود در نیویورک به خبرنگاران گفت: “من او را دوست دارم و برای او احترام قائلم.”)

در عوض ، او تصمیم گرفت عضو هیئت مدیره Fed خود را ، جمهوری خواهی كه با یلن رای داده بود تا نرخ بهره را پایین نگه دارد ، انتخاب كند اما بیشتر در تلاش برای كاهش محدودیت های بانك بود. به هر حال ، ترامپ بیش از یک سال است که پاول را در توییتر و مصاحبه ها وحشیانه رانده است زیرا به اندازه کافی برای تقویت اقتصاد کار نکرده است.

به عنوان رئیس فدرال رزرو ، به دنبال بخشی از اجرای قانون نمادین Dodd-Frank 2010 ، Jelena به عنوان رئیس فدرال رزرو ، قوانین جدیدی را برای بانک ها به دنبال بحران مالی 2008 ، طراحی کرد که برای کاهش وابستگی به بدهی و افزایش پول نقد آنها طراحی شده بود.

پس از انتخاب ترامپ ، وی ادامه داد که این مقررات دست نخورده است ، اگرچه او موافقت کرد از تلاش های دولت برای آزادی AIG غول بیمه ، بازیگر اصلی در بحران 2008 ، از نظارت محدودتر در سال 2017 حمایت کند. او استدلال کرد که زمانی که بعد از رکود بزرگ برای کاهش رد پای خود حرکت می کند ، این “تهدیدی برای ثبات مالی” است.

اما او همچنین بارها به ما هشدار داده است که درس رشد مالی را فراموش نکنیم.

یکی از آخرین اقدامات وی ایجاد محدودیت در رشد ولز فارگو به دلیل سو abuseاستفاده گسترده از مشتری بود ، مجازاتی که بانک مرکزی هنوز آن را لغو نکرده است زیرا مگابنک همچنان به انتقاد از بانک فدرال مشغول است.

اگرچه وزارت دارایی مسئولیت مستقیم مقررات مالی را بر عهده ندارد ، وزیر امور خارجه ریاست هیئت ثبات مالی را برعهده دارد که روسای آژانس های مالی مانند فدرال رزرو و SEC را تشکیل می دهد و می تواند تأثیر سیاسی را در جهت سیاست های نظارتی اعمال کند.

مگان کسلا در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

[ad_2]

منبع: https://outsidenews.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet