بازیکنی که سرود ملی نمی خواند باید اخراج شود/ اشاره به جعل هویت و رئیس جمهور را حذف کردیم، ورزشکاری که سهل است.


کوهن در گفتگو با رویداد 24:

محسن کوهکن نماینده سابق مجلس می گوید: اگر ورزشکاری در جام جهانی سرود نخواند و بعد از گل زدن جشن نگیرد باید بعد از اخطار و بهانه او را حذف کنیم. بعد از انقلاب، ما ماریا تاکلید و رئیس جمهور را حذف کردیم، بنابراین حذف بازیکنی که آسان است آسان است.

محسن کوهکن

رویداد۲۴ زینب غبیشاوی: محسن کوهکن، نماینده سابق مجلس در تحلیل شرایط کنونی کشور به رویداد۲۴ می گوید: اگر فضای رسانه ای خارج از کشور را از نزدیک مشاهده کنید متوجه می شوید که چه نوع سیاستی را دنبال می کنند. ایده آنها این است که یک دروغ بگویند و تا زمانی که خودتان آن را باور نکنید، روی آن پافشاری کنید. آنها با این سیاست در دو ماه اخیر به صحنه آمدند و این آغاز راه آنها نبود و در تمام سال های بعد از انقلاب تلاش کردند آنچه را که می خواهند به کشور تحمیل کنند اما مردم قبول نکردند. زمان جنگ، زمان فشار اقتصادی، زمان تحریم حداکثری. در حوادث اخیر برخی ناآگاه از ظرفیت های کشور گفته اند که این سامانه در دو سه ماه گذشته از کار افتاده است.

ورزشکارانی که سرود ملی نمی ایستند پس از اخطار و توجیه باید حذف شوند

کوهن می گوید: اکثریت جامعه از توان نظامی و علمی کشور اطلاعی ندارند. ما با وجود همه مشکلات نتوانسته ایم پیشرفت ها و فرصت هایی را که به دست آورده ایم به جامعه منتقل کنیم و مردم فقط بمب های تبلیغاتی علیه کشورمان را می بینند و می شنوند و برخی افراد و چهره های معروف بر اساس همین تبلیغات عمل می کنند. مانند افراد مشهور یا ورزشکاران و افرادی که مشهور هستند. من معتقدم باید با گروهی از ورزشکاران که حرف ها و عملکرد آنها را درک نمی کنند برخورد منطقی شود. البته زمان هم کمک می کند.

حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون - اتوبار بلوار تعاون - 20% تخفیف - 44440426

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: امکان ندارد فردی بدون سرود در تیم ملی حضور داشته باشد/ بازیکنی که متوجه نشد نباید او را در تیم ملی نگه داشت.


نماینده سابق لگنا می گوید: نخواندن سرود ملی توسط ورزشکاران قبل از شروع بازی ناشی از فضای سنگین تبلیغات روانی است که در جامعه وجود دارد. برخی فکر می کنند این سیستم تا ژانویه راه اندازی می شود، اما این رویایی است که مطمئن هستند هرگز محقق نخواهد شد. بازیکنی که این همه از تبلیغات ابوسفیان شنیده است، باید تبرئه شود. اما اگر مخالف او بود و اصرار داشت که به همین منوال ادامه دهد، طبیعی است مانند همه کشورهای جهان، اگر زیر سقف سیاست حاکم بر این نظام نرود، از او حمایت نخواهند کرد. طبیعتاً پس از اخطار و توجیه، آخرین مرحله حذف است.

بعد از انقلاب قدرت تقلید و رئیس جمهور ورزشکار سبک را حذف کردیم

این چهره سیاسی اصولگرا ادامه داد: بعد از انقلاب مردی را داشتیم که مرجع بود اما مسیر دیگری رفت و حذف شد. [آیت الله شریعتمداری] مردی بود که رئیس جمهور شد و راه دیگری را رفت و از بین رفت، حالا بازیکن دیگری است که آسان است. البته ما نمی خواهیم یک ورزشکار، یک هنرمند، یک هنرپیشه از این جرگه خارج شود، اما اگر کسی خوابش ببرد، نمی توان او را بیدار کرد و البته باید برای او پیگرد قانونی کرد و هیچ روش دیگر. .

این نماینده سابق مجلس درباره نزدیک شدن به جام جهانی فوتبال خاطرنشان کرد: از بازیکنان انتظار بازی قوی، اخلاقی و حرفه ای داریم، خوشحال خواهند شد.

حتما بخوانید:
ایوانکا ترامپ تحقیقات حقوقی در مورد تجارت سیاسی ترامپ را "آزار" خواند

فوتبالیست ها باید بدانند که سیستم هیچ کس را فریب نمی دهد

وی ادامه داد: من پیش بینی نمی کنم که بعد از پیروزی خوشحال نشوند زیرا فرض بر این است که آنها افراد عاقلی هستند و به خوبی می دانند که نظام وقتی پای منافع اصلی کشور به میان می آید به کسی توهین نمی کند. از طرفی می دانند چه انتظاری از آنها می رود. فوتبالیستی که میدان منطقی داشته باشد و خواسته های هواداران و چارچوب نظام را بداند و بفهمد که نظام با کسی شوخی نمی کند، سراغ چنین چیزی نمی رود. حال اگر خدای ناکرده دست به چنین خطایی بزنند، مسئولان طبق قانون با آنها برخورد خواهند کرد. ما در گذشته به عنوان مثال در سال 2008 چنین مشکلاتی داشتیم.

کوهن در پایان گفت: احتمالاً ورزش دوستان و فدراسیون با آنها صحبت خواهند کرد و معتقدم خود ورزشکاران افراد عاقلی هستند که بر اساس آداب، روش و اخلاق ایرانیان عمل خواهند کرد. اینکه در بازی نیکاراگوئه این کار را نکردند نمی تواند ملاک باشد چون یک بازی تدارکاتی بود اما اگر می خواهند در مسابقات جام جهانی چنین کارهایی انجام دهند باید بدانند که سیستم به آنها حقه نمی دهد. و باید بدانم اگر از راه دیگری بروند، باید این پنبه را از گوشم بردارم تا سیستم قبل از اشتباهات من کوتاه بیاید.