انتقال ترامپ در سال 2016 ریاست جمهوری وی را رقم زد. قدرت بایدن هم همینطور.


و این دقیقاً برعکس عملکرد تیم انتقال جو بایدن رئیس جمهور منتخب تاکنون بوده است – با دستیاران دیرینه ای که مقامات ارشد قابل پیش بینی را انتخاب می کنند و برای رفع تنش های بالقوه میان جناح های میانه رو و مترقی حزب دموکرات تلاش می کنند.

درسهایی که از انتقال ترامپ آموختند در نهایت نقشه راهی را برای چگونگی پیشرفت ریاست جمهوری وی فراهم کردند – تصمیم گیری در خارج از بند ، گردش مالی بالا و جنگهای داخلی شدید برای حوزه های سیاسی مانند مهاجرت ، تجارت و سیاست خارجی. آمریکا پیش نمایش همه اینها را در دوره زمانی بین پیروزی ناراحت کننده وی و به دست گرفتن قدرت در ژانویه 2017 مشاهده کرد.

بنابراین ، اگر مثال ترامپ راهنما باشد ، رویکرد بایدن نیز می تواند طرحی برای انتظارات در چهار سال آینده باشد.

یک مقام سابق ترامپ گفت: “ترامپ فکر می کند آموزش برای مالباختگان است و به نظر می رسد تیم بایدن برعکس آن است.” “ترامپ هرگز نمی خواست خود را برای یک جلسه آماده کند زیرا فکر می کرد که می تواند آن را هدایت کند و شما باید فقط در صورت آماده سازی شرایطی باشید که به طور طبیعی خوب نیستید یا نمی توانید روی پاهای خود فکر کنید.”

چهار سال بعد ، افراد پیرامون رئیس جمهور معزول هنوز در مورد اینکه آیا وی لحن صحیحی را در دوران انتقال 2016 تعیین کرده است ، اختلاف نظر دارند.

بسیاری از طرفداران وی معتقدند ترامپ درست بود که با نگرانی در مورد تأیید سریع هر کارمند سطح متوسط ​​در هر آژانس ، سنت را کنار گذاشت و در عوض بر سیاست های کلیدی مانند لایحه مالیات جمهوری خواه تأکید کرد. 2017 ، تأیید تعدادی از قضات محافظه کار و عدم توافق توافق نامه های بین المللی مانند توافق نامه آب و هوای پاریس یا توافق هسته ای ایران.

با این حال ، برای منتقدان و حتی برخی متحدان ، عدم موفقیت ترامپ در ایجاد یک انتقال قابل توجه ، توانایی او را برای حکومت در سال اول و بعد از آن زیر سوال می برد.

کریس کریستی ، فرماندار سابق ، در پادکستی که در تابستان توسط مشارکت خدمات عمومی ، یک گروه غیرحزبی منتشر شد ، گفت: “آنها هنوز بهبود نیافته اند.” کریستی قبل از برکناری پس از پیروزی ترامپ ، رئیس اصلی تیم انتقالی ترامپ بود.

وی گفت: “سال اول تقریباً تمام شده بود و آنها هنوز بهبود نیافته بودند زیرا شما نمی توانید از دست دادن این همه کار بهبود پیدا کنید.” “همانطور که می بینید ، در ابتدای کاخ سفید ترامپ یا جای خالی زیادی وجود داشت ، یا مواردی بود که با بسیاری از رزروهای اوباما پر شده بود.”

حتما بخوانید:
باربری کاشانی - اتوبار کاشانی با بسته بندی اصولی در تهران |44282757|

او گفت که عواقب آن بسیار گسترده است.

کریستی گفت: “این فقط از هر روشی اساسی که تصور کنید این دولت را تحت تأثیر قرار داد ، زیرا آنها این کار را کردند.”

این اقدام ترامپ به اندازه ریاست جمهوری وی گیج کننده بود. رئیس جمهور هنوز به دروغ ادعا می کند که پیروز شده و چندین هفته را ممنوع کرده است که کارکنان خود با تیم ورودی بایدن تماس بگیرند ، این یک سنت طولانی است.

یک منبع آگاه از برنامه های کاخ سفید گفت: “انتقال او همان آشفتگی انتقال او بود.”

مقامات پیشین ترامپ گفتند ، بخشی از این مشكل ناشی از جناحهای مختلفی است كه برای برتری طلبی رقابت می كنند: یاران ترامپ در نیویورك ، مبارزات انتخاباتی ، جنبش محافظه كار و جمهوریخواهان مستقرتر وابسته به كمیته ملی جمهوری خواهان. همه آنها در طی انتقال به هم نزدیکتر شدند.

“ترامپ هرگز منصبی را انتخاب نکرده است. وی حتی در تجارت خود سهامدارانی برای گزارش دادن نداشت تا بتواند امور را به روشی که می خواهد اجرا کند و اطلاعات را به همان شکلی که می خواهد ذخیره کند. “، مارتا مشترک کومار ، مدیر پروژه انتقال کاخ سفید ، که تحولات و پیشنهادات گذشته ریاست جمهوری را مطالعه می کند ، گفت. اطلاعات به دولت های ورودی. “او به شرایطی که قدرت مشترک است عادت نکرده است.”

دستیاران نزدیک ترامپ مانند هوپ هیکس ، جان مکنتی ، استیو بانون ، استیون میلر و کلیان کانوی بیشتر وقت خود را پس از انتخابات 2016 در نیویورک گذراندند و با رئیس جمهور همکاری کردند. در همین حال ، بیشتر کارمندان سیاست مدار یا باتجربه DC در خارج از واشنگتن کار می کنند.

این دو خدمه غالباً با یکدیگر ارتباط برقرار نمی کنند و منادی مدلی است که برای آزار و اذیت کاخ سفید خواهد آمد.

مقام دوم ترامپ در جریان انتقال به نقل از Reince Priebus گفت: “این جناح ها” مدت زیادی را در یک رقابت برای دستیابی به قدرت ، فضای اداری و انتصابات صرف کردند ، که توسط رئیس ستاد ضعیف تسهیل شد. “بنابراین نمی توانم بگویم که یک برنامه واضح و مشخص وجود داشت که باید اجرا شود. برنامه های رقابتی زیادی وجود داشت. “

تخصص در سیاست ها یا آژانس ها به نفع جستجوی رانت های ناخوشایند که تیم ترامپ می تواند در لابی طلاکاری شده برج ترامپ برای خبرنگاران رژه برود ، کمرنگ شده است.

و اختلافات اولیه در تیم ترامپ به لطف نشت گسترده دفتر بیضی شکل و جلسات غیرعلنی برای همه آشکار بود.

حتما بخوانید:
سدان مد بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی

دیوید آکسلرود ، مشاور ارشد پیشین باراک اوباما ، رئیس جمهور گفت: “یکی از مشکلات کابینه ترامپ هنگام آغاز ریاست جمهوری این است که منعکس کننده جهان بینی نیست زیرا وی چنین دیدگاهی را نداشت.” “او دارای برخی شعارها و برخی انگیزه ها بود ، با یک وزیر امور خارجه و یک وزیر دفاع که واقعاً آنچه را که فکر می کرد یا می گفت ، نمی گرفت.”

آکسلرود گفت که بایدن در حال حاضر سبک دیگری از حکومت را به جهانیان نشان می دهد. دستیارانى که دهه ها در مدار بایدن بوده اند و مقامات ارشد را با رزومه هاى معمولى در اولویت خود دارند ، به او مشاوره داده اند. و انتخاب ها تاکنون بیشتر معتدل بوده است ، در حالی که ترقی خواهان را خیلی عصبانی نمی کند.

آکسلرود افزود: “بایدن معتقد است که نیم قرن تجربه دیپلماسی مهم است ، اتحاد مهم است و او گروهی را منصوب کرده است که این عقیده را دارند.” “خط” خسته کننده زیباست “واقعی است.”

کلای جانسون ، که قبل از اینکه رئیس دولت شود ، تیم انتقال جورج دبلیو بوش را رهبری می کند ، گفت: بخشی از انجام یک کارکرد عملی این است که بدانیم رئیس جمهور می خواهد از نظر سیاسی حتی قبل از شروع به کار و سپس استخدام افراد برای انجام این کار به چه چیزی دست یابد. بوش کارکنان ریاست جمهوری

جانسون گفت: “من نمی دانم برنامه های بایدن چیست ، اما به نظر می رسد كه مردم بایدن با روند انتصاب آشنا هستند و با نحوه كار دولت آشنا هستند.” “به نظر می رسد آنها تجربه قبلی از این نوع را داشته اند.”

انتقال ترامپ فاقد یک کابینه منسجم از نظر عقیدتی بود ، بخشی از این تصمیم تصمیم ترامپ برای استخدام مقامات ارشد مانند رکس تیلرسون وزیر امور خارجه بود. تیلرسون به عنوان مدیر ارشد اجرایی اکسون به همکاری و اتحاد خارجی معتقد بود ، چیزی که ترامپ در ابتدای ریاست جمهوری خود از آن انتقاد کرد. و تمام تمرکز ترامپ بر استخدام افرادی که به نظر می رسید از یک بازیگر اصلی بوده اند ، به گفته وی ، به ازای توانایی اجرای برنامه ها و سیاست های طراحی شده در اولین روز کاخ سفید است.

یکی از مقامات گذار گفت: “هیچ کس کارهای اساسی را در دوران انتقال و در کاخ سفید انجام نداد ، آنها از ابتدا شروع کردند.” “این نشانگر نحوه برخورد ترامپ و دوستانش به ریاست جمهوری است.”


منبع: https://outsidenews.ir