استاندار کردستان: اعزام نیرو از شهرهای دیگر به سقز صحت ندارد/ برگزاری چهلمین مراسم مهسا امینی منتفی است.


اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان گفت: موضوع برگزاری مراسم اربعین مرحوم مهسا امینی منتفی است زیرا خانواده آن مرحوم اعلام کرده اند که چنین مراسمی ندارند.

چهلم مهسه امینی

رویداد 24 اسماعیل زارعی کوشا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاری رسمی دولت ایرنا با بیان اینکه برخی رسانه های معاند از روز گذشته به دنبال تحریک در سقز بودند، گفت: خوشبختانه با وجود «فضای سنگین رسانه ای خصمانه» در سقز. با تشکر از این که مشکل خاصی با آگاهی مردم در این شهر نداریم.

استاندار کردستان همچنین افزود: برگزاری مراسم اربعین مرحوم مهسا امینی نیز منتفی است زیرا خانواده آن مرحوم اعلام کرده اند که چنین مراسمی ندارند.

زارعی کوشا همچنین با اشاره به اینکه موضوع جان باختن خانم امینی که مورد استفاده دشمن و رسانه هایشان ابزار و توجیه قرار گرفت، افزود: اکنون تلاش می کنند تا چهلمین روز درگذشت ایشان را بهانه ای برای تجدید معافیت کنند. اما خوشبختانه وضعیت در استان کاملاً با ثبات و پایدار است و مردم واقعاً از اوباش و ایجاد اختلال در زندگی و تجارت خود خسته شده اند.


بیشتر بخوانید: اعتراضات در ایران در آستانه چهلمین سالگرد امینی / ناآرامی در کدام استان ها؟ + اینفوگرافیک


وی ادامه داد: اخبار منتشر شده مبنی بر بسته بودن محورهای ورودی و خروجی شهرستان سقز کاملا کذب و خلاف واقع است. در حال حاضر مشکل خاصی در ساکز نداریم و مشکلی هم گزارش نشده است.’

استاندار کردستان در خصوص وضعیت اینترنت در سقز نیز گفت: تاکنون هیچ مشکلی برای اینترنت در این شهرستان وجود نداشته است.

وی همچنین اعزام نیرو از شهرهای دیگر به سقز را اشتباهی خواند و افزود: علیرغم تحریک رسانه ها در حال حاضر هیچ مشکل و مشکلی در استان نداریم و نیروهای امنیتی همه شهرستان ها آمادگی لازم را برای حفظ امنیت استان دارند. مردم طبق معمول.”

حتما بخوانید:
باربری شهرستان؛ هزینه باربری بین شهری سال 1401

زارعی کوشا در پایان به ساکنین عزیز کشورمان توصیه کرد اخبار و اطلاعات استان را از رسانه های رسمی دریافت کنند و تسلیم کنایه ها و اخبار کذب رسانه هایی که دلسوز مردم و کشور نیستند، نشوند.