استادان بوریس جانسون را در نقشه نقض قوانین بین المللی در مورد Brexit – POLITICO شکست می دهندلندن – بوریس جانسون به دلیل برنامه های خود برای نقض قوانین بین المللی Brexit در مجلس اعیان شکست سختی خورد.

همتایان مجلس عالی انگلستان به دو بسته اصلاحیه رای دادند تا لایحه بازار داخلی را از بندهای متناقض محروم کند که توافق نامه خروج امضا شده توسط نخست وزیر در سال 2019 را تضعیف می کند. در اولین رای ، دولت با 433 به 165 شکست خورد ؛ در دوم ، از 407 تا 148.

این برنامه ها به دولت این امکان را می دهد تا پروتکل ایرلند شمالی را با دادن اختیار به وزرا برای اعمال یک جانبه مقررات گمرکی و تعیین زمان مقررات کمک های دولتی انگلیس به جای اینکه توسط کمیته مشترک بین انگلستان و اتحادیه اروپا

وزرا تأکید کردند که این بندها برای اطمینان از ارسال کالاها به ایرلند شمالی در صورت Brexit بدون معامله ، پس از گفتن اتحادیه اروپا می تواند محاصره ای برای کشور ایجاد کند ، تأکید کردند.

اما ارباب تمام بخشهای سیاسی و برکسیت پرونده دولت را رد کردند. مایکل هوارد رهبر سابق محافظه کار ، که در همه پرسی سال 2016 از Brexit حمایت کرد ، گفت: “من می خواهم کشوری مستقل و مستقل که به آن رأی داده ام کشوری باشد که سر خود را در جهان بالا نگه دارد ، به قول خود عمل کند ، حمایت کند حاکمیت قانون است و به تعهدات قراردادی خود احترام می گذارد. “

همکار محافظه کار ، آن مکینتوش ، اصطلاحات “توهین آمیز و ناخوشایند” را نام برد.

پس از رای گیری ، آنجلا اسمیت ، رهبر حزب کارگر در لردها گفت: “من مطمئن هستم که برخی از اعضای دولت در ابتدا با وقاحت واکنش نشان می دهند و سعی می کنند آرا historic تاریخی امشب را در لردها رد کنند. با این حال ، این نگرانی های واقعی و جدی در انگلیس و فراتر از آن درباره وزیرانی که بالاتر و فراتر از قانون هستند ، دست کم گرفته شود. “

حتما بخوانید:
پاول موافقت می کند که در پایان سال پول کمک بلااستفاده را به خزانه داری برگرداند

قرار است این لایحه در ماه دسامبر به مجمع عمومی بازگردد ، زمانی که نمایندگان مجلس فرصت دارند دوباره بندهای نقض را وارد کنند.

سخنگوی دولت گفت وزیران بندها را دوباره پیشنهاد می دهند. سخنگوی گفت: “ما دائماً می دانیم که این بندها یک شبکه حمایتی قانونی برای محافظت از سلامت بازار داخلی انگلیس و دستاوردهای عظیم حاصل از روند صلح فراهم می کند.”

این امر نه تنها طوفانی سیاسی را در انگلیس برمی انگیزد ، بلکه دولت را نیز در تقابل با دولت آمریكا قرار می دهد. جو بایدن رئیس جمهور منتخب در ماه سپتامبر هشدار داد که لایحه بازار داخلی توافق صلح جمعه خوب را به خطر می اندازد و پیشنهاد می کند تا زمانی که این لایحه وجود دارد هیچ توافق تجاری بین لندن و واشنگتن وجود نخواهد داشت.

اما اگر قبل از بازگشت لایحه به مجمع عمومی یک معامله تجاری با اتحادیه اروپا انجام شود ، می تواند اختلاف را بی ربط کند.

در جای دیگری در یک سخنرانی دوشنبه شب ، نخست وزیر سابق محافظه کار جان میجر گفت كه دولت اعتبار این انگلیس را خدشه دار كرده و گفت كه قرار دادن وزرا بالاتر از قانون تأثیر “خورنده” خواهد داشت.

در همین حال ، رهبران ایرلند شمالی به کمیسیون اروپا مراجعه کرده اند تا هشدار دهند که بازرسی از کالاهای گیاهی و دامی که از انگلیس به ایرلند شمالی منتقل می شوند ، می تواند بر سوپرمارکت ها تأثیر بگذارد.

نخست وزیر و رهبر DUP ، آرلین فاستر و معاون نخست وزیر میشل اونیل از سین فین در نامه ای که ابتدا توسط RTE گزارش شد و توسط POLITICO مشاهده شد ، گفتند که تهدید آشکار برای مواد غذایی “غیرقابل قبول” است.

حتما بخوانید:
قیمت استخر بادی بزرگ 1400+بررسی 7 مدل بهترین مارک استخر بادی کودک
منبع: https://outsidenews.ir