اتحادیه اروپا (یا دو) به جو بایدن – POLITICO کمک می کندبرای گوش دادن به این مقاله play را فشار دهید

اتحادیه اروپا فقط نمی تواند منتظر اتحاد با رئیس جمهور منتخب ایالات متحده جو بایدن باشد.

پیروزی دموکرات هنوز نهایی نشده است ، و هنوز چند مرحله رویه باید برداشته شود ، از جمله رأی دادن توسط کالج انتخاباتی و محاسبه رسمی کنگره پیش از استعفای پیش بینی شده 20 ژانویه ، که هنوز 51 روز دیگر باقی مانده است.

اما به عنوان نشانه ای از اشتیاق بروکسل برای عبور از توحش ایجاد شده توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ ، کمیسیون اروپا و شورا اسناد سیاست های رقابتی را ارائه داد که شرح می دهد چگونه آنها می خواهند اتحادیه اروپا با دولت جدید ایالات متحده در مورد طیف وسیعی از موضوعات سیاسی متحد شود.

سفرای اتحادیه اروپا روز دوشنبه در مورد سند شورا بحث و تبادل نظر کردند و 27 رئیس دولت و دولت این اتحادیه قرار است در یک نشست هفته آینده در بروکسل ، یک بحث استراتژیک در مورد روابط ایالات متحده برگزار کنند.

اسناد کمیسیون و شورای دریافت شده از POLITICO خواستار همکاری فوری و فوری در مدیریت بیماری همه گیر ویروس کرونا و پیامدهای اقتصادی همراه آن هستند. سند کمیسیون تحت عنوان “یک برنامه جدید اتحادیه اروپا و ایالات متحده برای تغییر جهانی” طولانی تر و دقیق تر است و شامل بیش از 10 صفحه است.

“بدون کاغذ” شورا فقط دو صفحه است ، و اساساً یک طرح کلی پنج ماده ای است ، اما وقتی پیشنهاد کمیسیون پودینگ وانیلی از ظرافت شیرین دیپلماتیک شیرین است ، سند شورا روشن تر است. این صریحاً انتظار این را دارد که بایدن تصمیم ترامپ برای خروج از سازمان بهداشت جهانی را لغو کند ، و اتحادیه اروپا را به شدت ترغیب می کند که ایالات متحده را به “لغو تحریم ها علیه کارکنان دادگاه کیفری بین المللی” ترغیب کند.

حتما بخوانید:
پیستون دیزل ژنراتور چیست؟

در سند شورا همچنین از ایالات متحده خواسته شده است تا نقش خود را در تضعیف سیستم حل اختلاف سازمان تجارت جهانی با بستن بالاترین مرجع استیناف ایفا کند و گفت واشنگتن باید “دوباره وارد اصلاحات و تقویت سازمان تجارت جهانی. “

کمیسیون و شورا خواستار از سرگیری همکاری در زمینه تغییر اقلیم شده و از کمیسیون خواستند تا تعهد مشترک “جاده صفر تا صفر تا سال 2050” را متعهد شود.

این اسناد همچنین برای همکاری گسترده در زمینه تجارت و مسائل دیجیتالی و همچنین در سیاست خارجی از جمله فشار بر چین ، از سرگیری توافق هسته ای با ایران ، تقویت ناتو ، حاوی تهدیدهای روسیه و پایان دادن به درگیری ها در اوکراین پیش بینی شده است. و لیبی و ایجاد ثبات در خاورمیانه ، آفریقا و دیگر مناطق.

یک مقام ارشد کمیسیون گفت که این دو سند باید بسیار مکمل و سازگار دیده شوند – نه به عنوان شواهدی از تنش یا رقابت بین دو نهاد.

این مقام مسئول گفت: “من صادقانه نمی خواهم زیاد درباره این دو روزنامه بخوانم.” “من فکر می کنم اسناد بسیار همسو هستند.”

در حالی که از سند شورا برای نتیجه گیری در اجلاس سران از 10 تا 11 دسامبر استفاده خواهد شد ، سند کمیسیون به عنوان بیانیه سیاست اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده و هنوز به طور رسمی توسط کالج کمیسرها تصویب نشده است.

“در رابطه جدید با ایالات متحده ، آنچه برای ما مهم بود این بود که منفعل ننشینیم. … و ما منتظر هستیم تا دولت ایالات متحده تماس بگیرد. ” “همانطور که می دانید ، این زمان حساس برای ایالات متحده است. بسیاری از مشاوران نمی توانند با ما تماس بگیرند تا زمانی که انتخابات تصدیق شود ، آنها بسیار محتاط هستند. “

حتما بخوانید:
جهش قیمت پراید، پژو و رانا

یک مقام ارشد دوم گفت که اتحادیه اروپا می خواهد قصد خود را برای داشتن یک شریک برابر با اهداف خود روشن کند.

مقام دوم گفت: “سلطه ایالات متحده بر جهان دیگر امری قطعی نیست.” “این کشور همچنان قدرتمندترین ملت جهان است ، اما رقبای قدرتمندی دارد.

مقام دوم گفت: “ایالات متحده بی تردید مهمترین شریك اتحادیه اروپا در صحنه بین المللی و یك متحد است.” “چیزهای زیادی تغییر کرده است. ایالات متحده تغییر کرده است. ما تغییر کرده ایم. جهان تغییر کرده است. اما این واقعیت تغییری نمی کند. “

این مقام مسئول افزود: اتحادیه اروپا و ایالات متحده با هم نماینده بسیار قدرتمندی در جهان هستند. اگر با هم متحد شویم ، می توانیم شرایط را تغییر دهیم. ما می توانیم اوضاع را بهتر کنیم. “

آیا تجزیه و تحلیل بیشتری از POLITICO می خواهید؟ POLITICO Pro سرویس اطلاعاتی درجه یک ما برای متخصصان است. از خدمات مالی گرفته تا تجارت ، فناوری ، امنیت سایبری و موارد دیگر ، Pro اطلاعاتی در زمان واقعی ، بینش عمیق و شکستن قاشق هایی را فراهم می کند که لازم دارید یک قدم جلوتر بردارید. پست الکترونیک [email protected] درخواست یک دوره آزمایشی رایگان
منبع: https://outsidenews.ir