آژانس اتحادیه اروپا می گوید: داروهایی که به عنوان درمان ویروس کرونا همراه با اختلالات روانپزشکی بیش از حد بیان شده اند – POLITICOتنظیم کننده داروی اتحادیه اروپا امروز هشدار داد ، کلروکین و ترکیبات مرتبط با آن ، هیدروکسی کلروکین ، پس از تجویز به بیماران با COVID-19 ، به موارد اختلالات روانی و رفتار خودکشی مرتبط بوده است.

این دو دارو از جمله اولین داروهایی بودند که به عنوان درمان احتمالی ویروس کرونا پیشنهاد شده بودند و توسط دکتر بحث برانگیز فرانسوی ، دیدیه رائول و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تبلیغ شدند. با این حال ، از آن زمان تاکنون ثابت نشده است که آنها در آزمایشات بالینی مثر هستند.

آژانس دارویی اروپا اعلام کرد که پس از دریافت اخطار از طرف داروهای اسپانیایی ، AEMPS ، در مورد شش مورد اختلالات روانی مربوط به بیماران ویروسی کرونا که بیش از دوزهای مجاز داروها دریافت کرده اند ، بررسی داروها را آغاز کرده است.

پس از بررسی ، کمیته ایمنی EMA توصیه کرد که اطلاعات محصول در مورد داروها به روز شود تا متخصصان مراقبت های بهداشتی را از این خطرات مطلع سازند.

هر دو دارو معمولاً برای جلوگیری از عفونت های مالاریا مورد استفاده قرار می گیرند و برای درمان تعدادی از بیماری های خود ایمنی مورد استفاده قرار می گیرند. در برخی از داروها حاوی این ترکیبات ، اختلالات روان پریشی به عنوان یک عارضه جانبی نادر ذکر شده است ، یادداشت EMA.
منبع: https://outsidenews.ir

حتما بخوانید:
معرفی بهترین و معروف ترین برند های لوازم آرایشی