آنچه ترامپ درباره آمریکا به ما نشان دادجان آستین مرکز اقتصادی میشیگان را اداره می کند و یک عضو ارشد غیر مقیم ارشد موسسه بروکینگز و هیئت امور جهانی شیکاگو است.

منطی چهار سال گذشته ، روشن شده است که اگر به دلایل اصلی خشم و بیگانگی اجتماعی بسیاری از رای دهندگان آمریکایی نپردازیم ، ما یک ملت تفرقه یافته باقی خواهیم ماند ، بسیاری از آنها پذیرای پیام عوام فریبانه ای مانند دونالد ترامپ خواهند بود. در بیشتر مناطق روستایی رها شده از آمریکا و جوامعی که هنوز در حال نبرد هستند و در غرب خانه میانه غربی وجود دارند ، نگرانی در مورد آینده اقتصادی با احساس از دست دادن هویت ، وضعیت و کنترل در یک جامعه در حال تغییر ارتباط دارد. این پویایی موج سمی نارضایتی از “دیگران” ، خواه نخبگان ساحلی یا مهاجر و تمایل به بازگشت به زمان ساده تر و منظم تری را ایجاد می کند.

از دور ، به نظر می رسد جو بایدن دیوار آبی ایالات صنعتی در غرب میانه را از نو ساخته و رای دهندگان طبقه سفید کارگر را که ترامپ را به سمت ریاست جمهوری در سال 2016 بالا بردند ، پیروز کرد. اما پیروزی تنگاتنگ بایدن در ویسکانسین ، میشیگان و پنسیلوانیا اتفاق افتاد فقط از طریق مشارکت تاریخی رای دهندگان در برابر ترامپ ، به ویژه در میان آفریقایی-آمریکایی ها در شهرها ، امکان پذیر است. سفیدپوستان طبقه کارگر از شهرهای تولیدی و کشورهای کشاورزی که هنوز در تلاش هستند ، ترامپیسم را دو برابر کرده اند و بیش از هر زمان دیگری از ترکیب نوستالژی اقتصادی ، ملی گرایی و بومی گرایی ترامپ هیجان زده شده اند.

حتما بخوانید:
نظر آیا دموکراسی آمریکا واقعاً برگزار می شود؟ شاید نه.

وقتی ساکنان جوامع با اقتصاد قدیمی در میشیگان و جاهای دیگر خریدهای اقتصادی جدیدی پیدا می کنند ، نگرش آنها متفاوت است و نتایج صندوق رای نیز متفاوت است. ما این را در گهواره های غرب میانه دیده ایم، جایی که رای دهندگان در جوامع صنعتی سابق تازه تأسیس – مانند پیتسبورگ و گراند رپیدز ، میشیگان – خوش بین ، آینده نگر و آبی هستند. من روندهای شدیدی را دیدم که به دور از ملی گرایی و نوستالژی برای بازسازی جوامع کمربند خشم بود ، که توسط مرکز گرایان معتدل هم در انتخابات میان دوره ای 2018 و هم در نتایج امسال پشتیبانی شد. دولت و کنگره بایدن باید اقتصاد جدید در حال ظهور را به تعداد بیشتری از مردم و مکانهای قلب آمریکایی بازسازی و گسترش دهند. فقط در این صورت است که ما سیاست خود را درمان خواهیم کرد.

سهراب احماری سردبیر مجله نیویورک پست و نویسنده آینده نخ پیوسته: کشف حکمت سنت در عصر هرج و مرج.

Fیا محافظه کاران ، تیزترین درس در چهار سال گذشته این بوده است که شرکت های آمریکایی – صاحبان سرمایه و تکنوکرات های بسیار تحصیل کرده ای که به آنها خدمت می کنند – طرف ما نیست. علاوه بر این ، نخبگان شرکتی فعالانه با چپ فرهنگی و سیاسی همسو هستند: یک تعدیل دوره ای.

این تغییر در دولت اوباما قبلاً به روشی نهفته آشکار بود ، اما در دوران رئیس جمهور دونالد ترامپ کاملاً غیرقابل بحث شد: از پذیرش کامل مارک ها تا آخرین دگم ها برای جنسیت و جنسیت ؛ برای بیدار کردن لیگ های ورزشی (حتی وقتی آنها متفاوت به ستم نفرت انگیز مسلمانان توسط شرکای تجاری چینی خود نگاه می کردند) روشی که اعضای سیلیکون ولی در برخی از دقیق ترین محله های آمریکا زندگی می کنند علیه اجرای قانون رو آورده است. همه اینها برای ما در سمت راست بسیار هیجان انگیز است: ایستادن در کنار طبقات کارگر بسیار نجیب تر و مفیدتر از جستجوی حداقل کاهش مالیات و معاملات تجاری است!

حتما بخوانید:
اینجاست چرا 1 میلیون مشتریان داخل ایالات متحده لباس بچگانه هستند


منبع: https://outsidenews.ir