آموزش طراحی و محاسبات سیم پیچی موتور

سیم پیچی در این نوع از موتورها در مقایسه با سیم پیچی که برای موتورهای سه فاز استفاده می شود از تنوع بیشتری برخوردار می باشد. این مورد بسته به نوع سیم پیچ موتور از بالا به بالا یا از بالا به پایین است دارد. ۱٫ عایق بندی بهتر انجام شده و ضریب اطمینان الكترو موتور ماشین بالا می رود . 6. گام سیم بندی: Yz نشان دهنده گام سیم بندی بوده و تعداد شیارهایی که میان دو بازوی یک کلاف است را نشان می دهد. اگر در سیم پیچی ابتدا و انتهای یک کلاف، اختلاف فازی ، کمتر از ۱۸۰ درجه الکتریکی باشد ، سیم بندی با گام کسری نامیده می شود. در ساختار ماشهای الکتریکی از سیم پیچ های با آلیاژهای مس، آلومینیوم و.. نکته ایمنی: هنگام سیم پیچی باید دقت کنید که سیم ها به موازات یکدیگر پیچیده شوند و از روی هم عبور نکنند؛ چون در این صورت جا زدن آنها در داخل شیار دشوار است . موارد زیر از جمله موتورهایی هیتند که به صورت تک فاز و AC کار می کنند و در آنها از سیم پیچ های مخصوص AC استفاده شده است. تهیه جدول سیم، ترسیم دیاگرام سیم بندی، انجام فرآیند سیم پیچی و سربندی از جمله مهم ترین مراحل سیم پیچی موتور می باشد.

3. سیم پیچ پیچ در پیچ: در این نوع سیم پیچ موتور، سیم پیچ با توجه به تعداد شکاف آماده شده و سپس شکاف های مجاور بی تفاوت را یکی یکی برای تکمیل سیم پیچ موتور وارد می کنیم. آموزش سیم پیچی موتور الکتریکی با توجه به کاربرد گسترده ای که در انواع موتورهای تک فاز و سه فاز دارند، می تواند دوره های پرکاربرد برای علاقمندان به این حرفه باشد.آموزشگاه فنی البرز، دوره سیم پیچی موتور را به صورت کلاس های تئوری و عملی و به صورت فوق تخصصی در کرج برگزار کرده و در هر دوره نیروی متخصص زیادی را وارد بازار کار می نماید. مسلما پایان دوره آموزش سیم پیچی موتورهای الکتریکی ، پایان آموزش نخواهد بود بلکه ابتدای تعهد ماست. جزوه آموزشی آموزش سیم پیچی موتورهای الکتریکی از قبل توسط مهندسین تهیه شده و تمامی مطالبی را که در دوره آموزش سیم پیچی موتورهای الکتریکی گفته خواهد شد را دارا است .همچنین با تغیرات صنعت و پیشرفت مباحث سیم پیچی موتورهای الکتریکی مطالب بروز شده سیم پیچی موتورهای الکتریکی نیز به اطلاع شما خواهد رسید و به صورت مدون در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در دوره سیم پیچی موتور آموزشگاه فنی برق، کارآموزان پس از آشنایی با مقدمات و تجهیزات سیم پیچی با طریقه خارج کردن سیم پیچ های سوخته از شیار های استاتور، طراحی، محاسبات و سیم پیچی ترانسفورماتورهای تکفاز و سه فاز، الکتروموتور های سه فاز و تک فاز 24 و ۳۶ شیار، مراحل سیم پیچی موتور، فرمول های سیم پیچی و محاسبات مربوط به آن و بسیاری از مطالب دیگر آشنا می شوید.

حتما بخوانید:
آموزش سئو در سئو هکر

گزارش تخلف. دنبال کردن. استفاده می شود و این سیم پیچ ها در برابر اضافه جریان و حرارت بسیار آسیب پذیر هستند و در صورت بروز مشکل برای آنها می بایست موتورهای الکتریکی را برای بار دیگر بر اساس راهنما ( Rewinding 3 Phase Motor )، سیم پیچی نمود. 2. سیم مفتول پنبه ای دوتایی: این سیم سرپوشیده دارای یک پوشش عایق دوبل از پنبه است، بنابراین به آنها سیم پنبه مضاعف گفته می شود. بعضی اوقات هر دو سیم پیچ دارای یک اندازه هستند و فقط در تعداد دورها اختلاف دارند، یعنی تعداد چرخش ها کمتر است. عمدتا در آموزش سیم پیچی انواع موتورهای تک فاز با خازن راه انداز، از خازن های الکترولیتی استفاده میشود که اغلب دارای ظرفیت زیادی می باشند تا در شروع راه اندازی، خازن راه انداز اختلاف فاز لازم را برای گردش موتور ایجاد کند. در اين روش نصف شیارها را سیم پیچ اصلی و نصف دیگر را، سیم پیچ راه انداز یا سیم پیچ کمکی اشغال می کند.

برای رسیدن به این هدف باید گام بزرگترین كلاف اصلی از گام قطبی یك شیار كوچكتر باشد و بدین ترتیب كلافهای راه اندازی نیز در شیارهای خالی بین گروه كلافهای اصلی جای می گیرند. اگر بخواهیم تفاوت موتور سه فاز و تک فاز را بیان کنیم، باید بگوییم که قدرت موتور و راندمان کاری در موتورهای سه فاز بیشتر از تک فاز است. البته باید این نکته را در نظر داشت که با سیم پیچی مجدد ، الکتروموتور ، قدرت موتور اولیه را ندارد و حتی ممکن است قدرت آن به نصف کاهش یابد.پس قبل از هر چیز باید خاطر نشان کرد که خرید الکتروموتور نو ، از سیم پیچی دوباره آن برای کار اقتصادی و تولیدی شما اصولی تر و به صرفه تر است. چرا که کوچکترین اشتباهی در این کار می تواند سیم پیچی را با مشکل مواجه نموده و کارکرد موتور را مختل نماید. ، درآمد شغل سیم پیچی موتور چگونه است؟

حتما بخوانید:
این برجام همان برجام 2015 است

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از کتاب آموزش سیم پیچی آرمیچر ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.