آشفتگی بازار کار در انتظار جو بایدن است

[ad_1]

مارک زندی ، اقتصاددان ارشد Moody’s Analytics ، گفت: “بایدن در تعیین نوع سیاست های اقتصادی بسیار محدود خواهد بود.” “متاسفانه ، من فکر نمی کنم او توانایی انجام پیشنهادهایی را که ارائه داده است تا بتواند ما را با سرعت بیشتری به اشتغال کامل برساند.”

بایدن پس از دیدار با رهبران تجارت و کار در 16 نوامبر ، گفت که تزریق پول کمک و یک استراتژی ملی برای مقابله با ویروس کرونا باعث بازگشت اقتصاد پس از “زمستان تاریک” خواهد شد. وی قول داد که از طریق برنامه های هنگفت هزینه ، میلیون ها شغل جدید در اتحادیه ها ایجاد کند.

بایدن گفت: “اینها انواع سرمایه گذاری هایی است که اقتصاد و رقابت ما را تقویت می کند ، میلیون ها شغل ایجاد می کند ، مشاغل صنفی ایجاد می کند ، یا به شأن کار احترام می گذارد و به کارگران صدا می دهد.”

تجزیه و تحلیل مودی در اوایل سال جاری نشان داد که اگر دموکرات ها موفق شوند برنامه اقتصادی خود را به طور کامل تصویب کنند ، می توان در طول اولین دوره ریاست جمهوری بایدن 18.6 میلیون شغل ایجاد کرد و اقتصاد به اشتغال کامل بازگردد. تا نیمه دوم سال 2022.

بایدن همچنین خواستار افزایش حداقل دستمزد فدرال به 15 دلار در ساعت از 7.25 دلار فعلی شد ، تغییری که به گفته اقتصاددانان می تواند شکاف های بازار کار را کاهش دهد و کارگران با دستمزد پایین را تقویت کند. اقتصاد بیشترین آسیب را از همه گیر دیده است.

اما شکستن آرا needed لازم برای تصویب این پیشنهادات در یک کنگره تقسیم شده دشوار است. حتی اگر دموکراتها در انتخابات دور دوم ژانویه برای یک کرسی سنای ایالات متحده در جورجیا پیروز شوند – یک صعود شیب دار – اتاق 50-50 گره خورده است ، و نیازی به کمال هریس معاون رئیس جمهور است که از بن بست بیرون بیاید. و برخی از دموکرات های ایالتی سرخ ممکن است تمایلی به پایبندی به بلند پروازانه ترین برنامه های بودن نداشته باشند.

تلاش های دموکرات های مجلس پارلمان برای اتخاذ تدابیری برای افزایش حداقل دستمزد به 15 دلار در سال گذشته در گروه پارلمانی روبرو شد. و این لایحه پس از تصویب پارلمان از سوی اکثریت سنا ، میچ مک کانل ، هرگز تصویب نشد.

وعده های بایدن مبنی بر الزام همه پیمانکاران به پایبندی به توافق نامه های معاملات جمعی فدرال به عنوان بخشی از بسته زیرساخت ها نیز برای محافظه کاران اکراه خواهد داشت و با مخالفت شدید لابی تجاری روبرو خواهد شد.

کلودیا سام ، که گفت: “بایدن با اقتصادی بدتر از آنچه او و مشاورانش تصور می کردند در هنگام نوشتن این پیشنهادهای بزرگ سیاسی وجود دارد ، روی کار خواهد آمد.” اقتصاددان ارشد شورای مشاوران اقتصادی در دولت اوباما. وی گفت: “و با برگزاری كنگره منشعب ، آنها در كارهایی كه می توانند انجام دهند بسیار محدود خواهند شد.” “این دستور کار در بدو ورود مرده است. مجلس سنا 50/50 برای انجام هزینه های هنگفت کافی نیست.”

ابرهای تاریک بیشتری بر سر اقتصاد جمع می شوند.

شهرها و ایالت های سراسر کشور با در نظر گرفتن محدودیت های جدید تجاری ، تهدید می کنند که بازار کار را حتی قبل از روی کار آمدن بایدن به یک مارپیچ عمیق تر هدایت می کنند.

هفته گذشته ، فرماندار کالیفرنیا ، گاوین نیوزوم ، دستور تعطیلی گسترده رستوران ها و سالن های ورزشی را پس از جهش سریع در این ایالت صادر کرد. نیویورک بزرگترین سیستم مدارس دولتی کشور را پس از افزایش عفونتهای ویروسی کرونا به سطحی که از بهار مشاهده نشده است ، تعطیل کرده است.

ارنی تدسکی ، اقتصاددان سابق خزانه داری ایالات متحده ، گفت: بیرون راندن اقتصاد از زمستان بدون واکسن گسترده و سپس “التیام زخم رکود” “چالش های مهمی برای هر دولت” خواهد بود.

تدسکی افزود: “آنچه بیشتر من را نگران می کند این است که ما در شرایطی که اقتصاد ایالات متحده از نظر اقتصادی و از نظر بهداشت عمومی وارد مرحله بسیار خطرناکی می شود ، شتاب خود را از دست می دهیم.”

این از دست دادن حرکت تا حدی بر بازار کار تأثیر می گذارد: وزارت کار گفت: تعداد کارگران که هر هفته به دنبال مزایای بیکاری هستند شروع به افزایش می کند و فقط در هفته دولت منتهی به 14 نوامبر به 742000 نفر می رسد. هفته گذشته نشان می دهد که ممکن است تعداد بیشتری از افراد تا سال جدید بدون درآمد باقی بمانند.

حتی با ظهور اقتصاد از ماه های زمستان و فصل آنفلوآنزا ، میلیون ها کارگر که برای مدت طولانی بیکار بوده اند با استخدام در مشاغل مختلفی که انتظار می رود برای مدتی کم عمق باقی بمانند ، با چالش های جدیدی روبرو می شوند.

زندی گفت: “بازار کار آشفته است.” وی افزود: “یک پنجم نیروی کار یا بیکار هستند یا بیکار ، یا درآمد کمتری نسبت به بیماری همه گیر دارند.” “این یک بازار کار بسیار دشوار است.”

اقتصاددانان می گویند تقریباً یک سوم از تقریباً 20 میلیون بیکار آمریکایی در ماه اکتبر بیکار “طولانی مدت” شناخته شدند ، به این معنی که بیش از شش ماه از کار بیکار مانده اند و این می تواند عواقب عمده ای برای متقاضیان کار داشته باشد.

اندرو استتنر و الیزابت پانکوتی در مطالعه جدیدی که توسط Progressive Foundation Century منتشر شده است ، نوشتند: “با افزایش طلسم های بیکاری ، مهارت های کارگران از بین می رود ، دلسرد نمی شوند و به احتمال زیاد با تبعیض کارفرمایان بالقوه روبرو می شوند.” “نه تنها بیکاران بلند مدت با دوره های بعدی بیکاری روبرو می شوند ، بلکه در معرض خطر ترک کار برای مدت نامحدود قرار دارند.”

کنگره در اوایل سال جاری میلادی در چندین بسته امدادی از مارس تریلیون دلار به اقتصاد وارد کرد ، وام های آسان را برای مشاغل فراهم کرد و مزایای بیکاری را گسترش داد تا به آمریکایی ها کمک کند تا از دستورات تعطیلی در سراسر کشور عبور کنند.

علی رغم ادغام ، اقتصاد تقریباً نیمی از 22 میلیون شغل از دست رفته توسط همه گیر در ماه مارس و آوریل را بدست آورد. زندی گفت که بیکاری از ماه آوریل به 14.7 درصد رسیده است و به آهستگی کاهش می یابد ، اما در ماه اکتبر همچنان در 6.9 درصد بود ، “نزدیک به اوج متوسط ​​بیکاری در رکودهای جنگ جهانی دوم است.”

به گفته اقتصاددانان ، آنهایی که بیشترین آسیب را از دست داده اند از شغل ناشی از همه گیری ، اقلیت ها و فقیرترین کارگران هستند و آثار عمیقی در بازار کار برجای می گذارند که دولت بایدن باید بر آنها غلبه کند.

چاد استون ، اقتصاددان ارشد در مرکز اولویت های بودجه و سیاسی ، گفت: “افرادی که حداقل استطاعت خود را برای از دست دادن شغل خود دارند کسانی هستند که آنها را تجربه کرده اند.” “نیمی از از دست دادن شغل در صنایعی است که به طور نامتناسب کار می کنند … در بخش کم مزد. و اینها به طور نامتناسبی کارگران سیاه پوست ، کارگران اسپانیایی هستند [and] زنانی که دستمزد کمی دریافت می کنند. “

بیل اسپرینگز ، اقتصاددان ارشد AFL-CIO ، گفت: “این مسئله بسیار پیچیده تر خواهد بود.” “می ترسم … که جای زخم ها نرخ بیکاری سیاه را که هنوز نزدیک به دو رقمی است ، برای ما باقی بگذارد. جوانان هنوز در بازار کار وحشتناکی به سر می برند. “

[ad_2]

منبع: https://outsidenews.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet